Рішення від 20.03.2018 по справі 917/1896/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.03.2018р. Справа № 917/1896/17

м.Полтава

за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз", 36020, м. Полтава, вул. Козака, 2а, Код ЄДРПОУ 03351912

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради, 36040, м. Полтава, вул. І.Мазепи,30

про врегулювання розбіжностей, що залишились неврегульованими при укладанні договору

Суддя Паламарчук В.В.,

Секретар судового засідання Рожко О.П.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1, дов. №85 від 15.12.2017р.

від відповідача: ОСОБА_2, дов. №3 від 03.01.2018р.

Обставини справи: Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради про врегулювання розбіжностей, що залишились неврегульованими при укладанні договору №7-04 від 05.10.2017 року про забезпечення обліку природного газу у багатоквартирному будинку №20 по вул. Курчатова у м. Полтаві.

Ухвалою від 22.11.2017р. порушено провадження у справі, справу призначено в судове засідання на 19.12.2017р. на 09-00год.

13.12.2017р. за вхід. №15280 від відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідач проти позову заперечує, з підстав, викладених у відзиві.

18.12.2017р. за вхід. № 15501 від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача, в якому позивач наполягає на задоволенні своїх позовних вимог.

19.12.2017р господарським судом ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження. Проведення підготовчого засідання призначено на 25.01.2018р.

09.01.2018р. за вхід. №157 від відповідача надійшли заперечення на відповідь позивача на відзив, в яких відповідач просить відмовити у позові

25.01.2018р. судом оголошено перерву у розгляді справи на 16.02.2018р.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 16.02.2018р. продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, розгляд справи відкладено на 01.03.2018р.

Ухвалою від 01.03.2018р. суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті на 20.03.2018р.

Представник позивача в судовому засіданні 20.03.2018р. підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні 20.03.2018р. заперечував проти задоволення позовних вимог, просив суд в позові відмовити.

У судовому засіданні 20.03.2018р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Судом повідомлено, що повне рішення буде складено протягом десяти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:

Позов мотивовано тим, що Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" є суб'єктом господарювання, що здійснює діяльність із розподілення природного газу місцевими (локальними) газопроводами на підставі ліцензії та у відповідності до Закону України "Про ринок природного газу", Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою № 2494 від 30.09.2015 року Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Порядок комерційного обліку газу встановлений Законом України "Про забезпечення комерційного обліку газу", частиною 1 ст. 6 якого на суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, покладений обов'язок забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

На виконання встановлених законодавством вимог, Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" (позивач) ініціювало встановлення загальнобудинкового лічильника газу за адресою: м. Полтава, вул. Курчатова, буд. 20.

З метою врегулювання договірних відносин Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" звернулося до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради (відповідач), оскільки останній рішенням Полтавської міської ради від 16.03.2012р. визначено балансоутримувачем житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, які належать територіальній громаді міста, листом № 20/811 від 20.09.2017 року з пропозицією укласти договір № 7-04 від 05.10.2017 року про забезпечення обліку природного газу у будинку №20 по вул. Курчатова у м.Полтаві. До вказаного листа позивачем було додано два примірники відповідного договору, підписані з боку ПАТ "Полтавагаз".

На адресу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" від Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради 30.10.2017р. надійшов лист №2305/02 від 18.10.2017р., в якому зазначається про наявність заперечень відповідача відносно окремих умов договору. Додатком до листа відповідачем направлено договір №7-04 від 05.10.2017р. про забезпечення обліку природного газу у будинку №20 по вул. Курчатова у м. Полтаві підписаний 18.10.2017р. та скріплений печаткою - 1 екземпляр та протокол розбіжностей №1 від 18.10.2017р. до договору №7-04 від 05.10.2017р. про забезпечення обліку природного газу у будинку №20 по вул. Курчатова у м. Полтаві - 2 екземпляри.

Так, відповідачем викладено спірні пункти договору в наступній редакції:

В редакції ПАТ «Полтавагаз»В редакції КП «ЖЕО №2»

Назва розділу IIIНазва розділу III

«Забезпечення схоронності«Забезпечення можливості збереження

будинкового лічильника» будинкового лічильника»

Розділ III пункт 3.6.Розділ III пункт 3.6.

Сторона 1 сприяє збереженню таСторона 1 не перешкоджає Стороні 2 у

цілісності ОСОБА_3 обліку та пломбможливості збереження та забезпечення

(відбитків тавр).цілісності ОСОБА_3 обліку та пломб

(відбитків тавр) та можливості

здійснення експлуатації будинкового

вузла обліку.

Назва розділу IVНазва розділу IV

«Контроль за роботою ОСОБА_3 обліку«Порядок зняття показань ОСОБА_3 обліку

газу»газу»

Розділ IV пункти 4.3-4.6.Розділ IV пункти 4.3-4.6.

Виключити

Пункти 4.7.-4.8. вважати пунктами 4.3.-

4.4

Розділ IV доповнити відповідно пунктом

4.6

Сторона 2 має право проводити планові

та позапланові перевірки ОСОБА_3 обліку у

порядку встановленому положеннями

нормативно-правових актів, які

регулюють питання комерційного обліку

природного газу.

Ознайомившись з протоколом розбіжностей відповідача, позивач частково не погодився із його змістом та вважає, що його умови суперечать вимогам чинного законодавства України.

Так, позивач зазначає, що запропонована відповідачем редакція пункту 3.6 суперечить нормам Кодексу ГРМ та Закону України “Про житлово - комунальні послуги”.

Предметом діяльності Відповідача є утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт будинків і споруд та прибудинкових територій, а також дитячих і спортивних майданчиків згідно із переліком послуг з технічного обслуговування і поточного ремонту затвердженого уповноваженим органом.

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна організація №2" рішенням Полтавської міської ради від 16.03.2012 визначено балансоутримувачем житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, які належать територіальній громаді міста. Рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради 350 від 20.02.2008 року Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна організація №2" визначено виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій комунальної власності м. Полтави. Позивач у позові посилається на наявність у Відповідача права володіння на внутрішньобудинкові газові мереж у розумінні ст. 398 Цивільного кодексу України на підставі акту органу місцевого самоврядування, яке полягає у наявності прав та обов'язків відносно цього майна визначених чинним законодавством України. Отже, питання збереження загальнобудинкового вузла обліку - загальнобудинкового лічильника потребує активної участі експлуатаційної організації. Саме сприяння збереженню та цілісності вузла обліку, що полягає у недопущенні пошкодження при виконанні функцій з обслуговування будинку, направлення повідомлень, у випадку виявлення фактів пошкодження ЗВТ є обов'язком балансоутримувача будинку.

Редакція пункту 3.6. запропонована відповідачем не вирішує питання збереження будинкового вузла обліку, як це передбачено Тимчасовим положенням, а констатує факт наявності у Оператора ГРМ права на безперешкодний доступ до нього, що не потребує вирішення у договірному порядку та наявне згідно вимог норм чинного законодавства.

Також позивач не може погодитися із виключенням з договору умов, що регламентують порядок проведення перевірок та повірок загальнобудинкового вузла обліку.

Зміст пунктів 4.3 - 4.7 Договору визначає умови експлуатації ЗВТ, що передбачено Кодексом ГРМ.

За умови виключення пунктів 4.3. та 4.7. такий елемент відносин експлуатації, як перевірка загальнобудинкового лічильника залишиться не регламентованим та процедурно не визначеним між сторонами, що спричинить порушення вимог Тимчасового положення в частині повноти предмету Договору.

Пункт 4.6. в редакції Відповідача, не може бути включено до договору так, як його зміст суперечить вимогам Кодексу ГРМ, відповідно до якого проведення планових та позапланових перевірок має проводитись спільно сторонами Договору та стосується прав та обов'язків як Сторони 1 так і Сторони 2 Договору №7-04 від 05 жовтня 2017 року про забезпечення обліку природного газу.

Отже, між позивачем та відповідачем залишилися неврегульованими розбіжності по назві розділу 3, п.3.6, назві розділу 4 п.4.3-4.6 Договору.

Позивач просить суд врегулювати розбіжності, що залишились неврегульованими при укладанні договору та вважати Договір №7-04 від 05.10.2017р. про забезпечення обліку природного газу у багатоквартирному будинку №20 по вул. Курчатова у м. Полтаві укладеним в частині неврегульованих пунктів та викласти спірні умови договору (Пункт 1.1, Пункт 2.2., Пункт 2.3., ОСОБА_1 розділу III, Пункт 3.1., Пункт 3.6., ОСОБА_1 розділу IV, Пункт 4.1., Пункт 4.3., Пункт 4.4., Пункт 4.5., Пункт 4.6. Пункт 7.1.) в наступній редакції:

Пункт 1.1. Договору в редакції: “Договір визначає порядок відносин щодо зняття показань будинкового вузла обліку, а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку природного газу (далі - ОСОБА_3 обліку) у багатоквартирному будинку № 20 по вул. Курчатова у м. Полтава (далі -Будинку)”;

Пункт 2.2. Договору в редакції: “ОСОБА_3 обліку встановлений на ввідному газопроводі у Будинок за рахунок Сторони 2.”;

Пункт 2.3. Договору в редакції: “Монтажні та налагоджувальні роботи по встановленню вузла обліку газу виконані Стороною 2”;

Назва розділу III Договору в редакції: “Забезпечення схоронності будинкового лічильника”; Пункт 3.1. Договору в редакції: “Для захисту від механічних пошкоджень та впливу несприятливих погодних умов ОСОБА_3 обліку розміщений за рахунок Сторони 2 в металевому ящику з навісним замком. Ключі від якого знаходяться у Сторони 2”;

Пункт 3.6. Договору в редакції: “Сторона 1 сприяє збереженню та цілісності ОСОБА_3 обліку та пломб (відбитків тавр)”;

Назва розділу IV Договору в редакції: “Контроль за роботою ОСОБА_3 обліку газу”;

Пункт 4.1. Договору в редакції “Зняття та фіксація у журналі обліку газу та інвентаризаційній відомості показань ОСОБА_3 обліку, що ведуться Стороною 2, здійснюються представниками Сторони 1 та Сторони 2 щомісяця з 01 по 05 число відповідно до спільно затвердженого графіка”;

Пункт 4.3. Договору у редакції: “У ході проведення зняття та фіксації показань ОСОБА_3 обліку представники Сторін проводять планові перевірки щодо:

- відповідності умовам експлуатації;

- працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання;

- відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб;

- відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу.”;

Пункт 4.4. Договору у редакції: “За підсумками перевірки ОСОБА_3 обліку та за умови відсутності зауважень, представники Оператора ГРМ та Балансоутримувача на місці перевірки складають відповідний акт (по одному екземпляру для кожної Сторони).”;

Пункт 4.5. Договору у редакції: “За ініціативою Сторін можуть проводитись позапланові перевірки ОСОБА_3 обліку. У разі необхідності позачергової перевірки ініціатор перевірки письмово доводить це до відома іншої Сторони. Перевірка проводиться не пізніше, ніж у 5- денний строк з дня надходження письмового повідомлення.”;

Пункт 4.6. Договору у редакції: “У випадку виявлення недоліків, що впливають на правильність визначення кількості та якості газу, представники Сторін роблять записи в журналі та складають двосторонній акт.”;

Нумерацію пунктів 4.7-4.9 не змінювати;

Пункт 7.1. Договору в редакції: “Сторони враховують, що Сторона 1, дотримуючись умов цього Договору, діє у власних інтересах, а Сторона 2, дотримуючись умов цього Договору, діє у власних інтересах, а також у інтересах постачальників природного газу.”

Надавши правову кваліфікацію правовідносинам сторін, оцінивши та дослідивши надані до матеріалів справи докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Статтею 184 ГК України передбачено особливості укладення господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів з дотриманням умов, передбачених статтями 179 (на основі примірних і типових договорів), 181 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:

- вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;

- примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;

- типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;

- договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч. 7 ст. 179 ГК України).

Загальний порядок укладання господарських договорів передбачений ст. 181 Господарського кодексу України.

Так, відповідно до вказаної статті господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони. У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо). Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими. У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст.187 Господарського кодексу України, відповідно до якої, судом розглядаються спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом.

Отже, необхідною умовою щодо спонукання в судовому порядку укласти господарський договір є, зокрема, обов'язковість для сторін укладення такого договору

Враховуючи те, що відповідач не є органом державної влади чи місцевого самоврядування в силу свого статусу, а спірний договір не опосередковує державного замовлення, обов'язковість його укладання сторонами, а отже і можливість вирішення судом спору про його укладання має встановлюватися законом.

У відповідності до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 року № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 року № 46) (далі - Тимчасове положення) власник (власники) будинку (будинків) (квартир), особа, відповідальна за експлуатацію будинку (будинків) (далі - експлуатаційна організація), балансоутримувач будинку (будинків) тощо та оператор газорозподільної системи зобов'язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установлених у квартирі (далі - квартирні лічильники газу) (за їх наявності), а також: забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

У разі неврегулювання зазначених питань газопостачання такому будинку, групі будинків, групі споживачів може бути припинено відповідно до законодавства.

Отже, Тимчасовим положенням чітко передбачено які договірні відносини - питання врегульовуються між оператором ГРМ та балансоутримувачем, а саме:

- щодо зняття показань будинкового вузла обліку;

- забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

Відповідно до пункту 5 глави 5 розділу X Кодексу ГРМ власник комерційного вузлу обліку газу (ВОГ) або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб/магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.

Відповідно до пунктів 1-2 глави 6 розділу X Кодексу ГРМ власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Технічне обслуговування елементів комерційного ВОГ, зокрема здійснення ревізії запірних пристроїв та фільтрів, повірки та ремонту ЗВТ, проводить власник цього комерційного ВОГ або суб'єкти господарювання, що здійснюють його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, згідно з експлуатаційними документами в спеціалізованих сервісних центрах.

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії:

контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу);

перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку;

монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) здійснюється Оператором ГРМ відповідно до власного графіка обходу споживачів та позапланово (за необхідності).

Контрольний огляд вузла обліку здійснюється Оператором ГРМ за необхідності, але не рідше ніж один раз на шість місяців.

Пункт 1 глави 7 розділу X Кодексу ГРМ передбчачає, що власники засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що є елементами комерційних ВОГ, зобов'язані забезпечити належний контроль за строками спливу міжповірочних інтервалів ЗВТ та організацію проведення їх періодичної повірки. Здійснення періодичної повірки ЗВТ забезпечується власником ЗВТ за власний рахунок.

Відповідач не є ані власником вузлу обліку газу, ані суб'єктом господарювання, що здійснює його експлуатацію, ані споживачем газу, а тому спірні пункти договору не стосуються господарської діяльності (прав, обов'язків) відповідача, а тим більше про них не має прямої вказівки в законі для останнього.

Відповідно до пункту 2.1 Статуту, затвердженого рішенням п'ятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 16.06.2016 предметом діяльності КП мЖЕО№2" є, зокрема, утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт будинків, споруд та прибудинкових територій згідно з переліком послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту, затвердженого уповноваженим органом.

Згідно із частиною другою статті 14 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених законом.

Так, рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради №50 від 20.02.2008, затверджено вичерпний Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та встановлено середні тарифи на них (Перелік).

У відповідності до вказаного Переліку, Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради надає наступні послуги:

- прибирання прибудинкової території (без червоних ліній);

- технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньо будинкових систем:

- водопостачання та водовідведення,

- гарячого водопостачання,

- опалення;

- дератизація, дезінсекція;

- обслуговування димовентиляційних каналів;

- освітлення місць загального користування;

- збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

При цьому, згідно із вказаним рішенням №50 від 20.02.2008 виконання робіт, щодо експлуатації, технічного обслуговування газорозподільної системи в тому числі забезпечення «контролю за роботою» вузла обліку газу, «заходів по сприянню збереженню вузла обліку газу, контролю за його роботою», «повіркою, виявленням недоліків у роботі, ініціюванням проведення повірок, проведення «планових і позапланових перевірок», не передбачені у структурі тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються Підприємством.

Частинами 2, 3 ст. 180 ГК України визначено, що господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

З матеріалів справи вбачається, що сторонами не досягнуто згоди щодо істотних умов договору

Згідно ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно із ч. 2-3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

На підставі ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності

Позивач не довів наявність правових підстав для врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору № 7-04 від 05.10.2017 року про забезпечення обліку природного газу у багатоквартирному будинку №20 по вул. Курчатова у м. Полтаві.

За таких обставин, у задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Полтавагаз" до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради про врегулювання розбіжностей, що залишились неврегульованими при укладанні договору № 7-04 від 05.10.2017 року про забезпечення обліку природного газу у багатоквартирному будинку №20 по вул. Курчатова у м.Полтаві, слід відмовити.

У відповідності до положень п. 2 ч. 4 ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись статтями 232-233, 237-238, 240 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення складено 30.03.2018р.

Суддя Паламарчук В.В.