Постанова від 16.02.2018 по справі 760/1554/18

Провадження №3/760/1578/18

Справа №760/1554/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Усатова І.А., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Грабчака П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянки Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційна картка Республіки Туреччина № НОМЕР_1 дійсна до 28.11.2027, контактний телефон НОМЕР_2 (зі слів пасажирки), адреса проживання в Україні: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, суддя -

ВСТАНОВИВ:

17.01.2017 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 1114/10000/17 від 07.12.2017, складений відносно громадянки Туреччини ОСОБА_3 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.

З зазначеного протоколу вбачається, що 07.12.2017 року о 01 годині 30 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів та багажу рейсу PC 1722 сполученням «Анкара - Київ» громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з п.1.9 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України № 137 від 18.02.06 р., самостійно обрала спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнула білу смугу, яка означає закінчення «зеленого коридору», за допомогою рентген-апарата виявлено речі, схожі на ювелірні вироби.

Для здійснення митних формальностей пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.

Під час проведення митного контролю було встановлено, що громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 переміщувала через митний кордон 1 місце багажу. В ході проведення митного огляду було встановлено, що в багажі знаходились ювелірні вироби з металу жовтого та білого кольорів в поліетиленовій упаковці виробника: три комплекти з 3-х виробів (кільце та сережки 1 пара 585 проби), один комплект з 2-х виробів (підвіска та сережки 1 пара 750 проби), кільце білого золота 750 проби, 1 кільце рожевого золота 750 проби, 2 кільця рожевого золота 585 проби.

Документи, що підтверджують вартість товарів (чеки, бирки та інше), пасажиркою не надані.

На вимогу органу доходів і зборів (ч.1 ст.369 Митного Кодексу) громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 письмово задекларувала нові товари - ювелірні вироби - на загальну суму 54 000 грн.

Товари переміщувалися без ознак приховування.

Громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 самостійно забажала сплатити штраф та митні платежі згідно УМД МД-1 серії КВ №056612 від 07.12.2017.

В рахунок забезпечення сплати штрафу стягнуто кошти в розмірі 1700,00 грн згідно квитанції від 07.12.2017 №910144346.2.

Митний орган посилався на те, що своїми діями пассажир порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістила товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

На підставі вищезазначеного Київська міська митниця ДФС України вважає, у діях гр. Туреччини ОСОБА_3 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 Митного кодексу України.

У судовому засіданні представник митниці просив гр. Туреччини ОСОБА_3 притягнути до адміністративної відповідальності, вважав, що в справі достатньо доказів для кваліфікації його дій за ст. 471 МК України. Окрім того, представник митного органу наголошував на тому, що ОСОБА_3 самостійно внесла заставу в рахунок сплати штрафу, що підтверджується адміністративним матеріалом.

У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - гр. Туреччини ОСОБА_3 не з'явилася, будучи повідомленою про дату та час судового засідання належним чином.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про порушення громадянкою Туреччини ОСОБА_3 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.

Суддею встановлено, що 07.12.2017 року о 01 годині 30 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів та багажу рейсу PC 1722 сполученням «Анкара - Київ» громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з п.1.9 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України № 137 від 18.02.06 р., самостійно обрала спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнула білу смугу, яка означає закінчення «зеленого коридору», за допомогою рентген-апарата виявлено речі, схожі на ювелірні вироби.

Як встановлено в ході розгляду справи, під час проведення митного контролю було встановлено, що громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 переміщувала через митний кордон 1 місце багажу. В ході проведення митного огляду було встановлено, що в багажі знаходились ювелірні вироби з металу жовтого та білого кольорів в поліетиленовій упаковці виробника: три комплекти з 3-х виробів (кільце та сережки 1 пара 585 проби), один комплект з 2-х виробів (підвіска та сережки 1 пара 750 проби), кільце білого золота 750 проби, 1 кільце рожевого золота 750 проби, 2 кільця рожевого золота 585 проби. На вимогу органу доходів і зборів (ч.1 ст.369 Митного Кодексу) громадянка Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 письмово задекларувала нові товари - ювелірні вироби - на загальну суму 54 000 грн.

Товари переміщувалися без ознак приховування.

Як вбачається з адміністративного матеріалу, громадянка Туреччини ОСОБА_3 самостійно внесла заставу в рахунок сплати штрафу згідно касового документу від 07.12.2017 №910144346.2.

Пасажир - гр. Туреччини ОСОБА_3 самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно з ч. 4 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення).

Вказаний предмет при переміщенні через митний кордон України підлягає обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України.

Пасажир - Туреччини ОСОБА_3 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування валюти до інспекторів митниці не зверталася, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - гр. Туреччини ОСОБА_3 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Ст. 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Вина гр. Туреччини ОСОБА_3 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями. Разом з цим, суддя звертає увагу на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності фактично визнала свою вину, сплативши штраф та митні платежі згідно квитанцій від 07.12.2017 №0.9010144131.1 та №0.910144346.1.

Суддею встановлено, що безпосереднім предмети порушення митних правил не вилучались, оскільки, оформлені у митному відношенні зі сплатою необхідних митних платежів.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. Туреччини ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною громадянку Туреччини ОСОБА_3 у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України, піддавши громадянку Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційна картка Республіки Туреччина № НОМЕР_1 дійсна до 28.11.2027, контактний телефон НОМЕР_2 (зі слів пасажирки), адреса проживання в Україні: АДРЕСА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 від (ПІП платника), згідно ст. №__МКУ та постанови (суду, митниці) від __.__.20__ № __.

Стягнути з громадянки Туреччини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційна картка Республіки Туреччина № НОМЕР_1 дійсна до 28.11.2027, контактний телефон НОМЕР_2 (зі слів пасажирки), адреса проживання в Україні: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: