Ухвала від 15.03.2018 по справі 817/748/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 березня 2018 року

м. Рівне

№817/748/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринець Д.Є., після одержання позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський фанерний завод"

до

Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області (Костопільське відділення), Державної фіскальної служби України

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський фанерний завод" (далі ТОВ "Костопільський фанерний завод") до Рівненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області (Костопільське відділення) (далі Відповідач 1), Державної фіскальної служби України (далі Відповідач 2) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій.

Пунктами 1-3 та 6 частини 1 статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.

Так, перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Костопільський фанерний завод" позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160 - 161 КАС України з огляду на наступне.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Пунктом 3 ч.5 ст.160 КАС України також встановлено вимогу щодо зазначення ціни позову.

Крім того, частиною 6 ст. 160 КАС України регламентовано, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.

І. Товариство з обмеженою відповідальністю "Костопільський фанерний завод" подає до суду адміністративний позов, однак в супереч викладеному не зазначає ідентифікаційні коди Позивача та Відповідача 1, а також не вказує повної назви Відповідача 1, відповідно до відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, крім того Позивачем не зазначено ціну позову, а також не зазначено всіх передбачених пунктом 2 частини п'ятої цієї статті відомостей стосовно представника, окрім того, вказана у позові адреса Відповідача 2 не відповідає відомостям які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

ІІ. Відповідно до ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки заявлені позивачем вимоги піддаються вартісній оцінці, а також беручи до уваги, те, що власне Позивач вважає заявлені вимоги майновими покликаючись на ст. 41 Конституції України та ст.1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод то пред'явлений позивачем адміністративний позов має майновий характер, відтак за подання до суду даної позовної заяви позивачу належало сплатити судовий збір у сумі 15914,22 грн. (з розрахунку: (1060948 грн. * 1,5% = 15914,22 грн.).

Позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору у розмірі 3524 грн., тобто, в меншому розмірі, ніж визначено законодавством., а отже Позивачу слід надати суду належний доказ оплати судового збору у визначеному законом розмірі.

ІІІ. Згідно із пунктом 5 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Статтею 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частина 2 вказаної статті передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зазначеною статтею визначаються строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом з метою досягнення юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними. Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням.

Як вказує Позивач, в результаті прийнятих рішень спірна сума була включена до податкової звітності Позивачем та збільшила його податковий кредит в наступних звітних періодах 2016 року. Проте Позивач не вказує в позовній заяві коли саме (конкретну дату, звітний період - рік, квартал, місяць тощо) Відповідач вчинив оскаржувану бездіяльність, а саме не здійснив збільшення в системі електронного адміністрування ПДВ на спірну суму, на яку Позивач має право реєструвати податкові накладні., тобто неможливим є встановлення судом факту дотримання Позивачем вимог статі 122 КАС України та вчасного подання позову. Позивачем не було подано клопотання про поновлення шестимісячного строку звернення до суду у випадку його пропущення.

Зважаючи на вищевикладене позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом:

1) подання нової позовної заяви із дотриманням вимог ст. 160 КАС України;

2) подання до суду доказу сплати судового збору у визначеному Законом розмірі.

3) поданням обґрунтованого клопотання про поновлення шестимісячного строку звернення до суду із покликанням на відповідні докази.

Керуючись статтями 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Махаринець Д.Є.