Рішення від 20.03.2018 по справі 815/5971/17

Справа № 815/5971/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2018 року м. Одеса

У залі судових засідань № 31

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Балан Я.В.,

при секретарі судового засідання - Сидоренко Ю.С.

за участю сторін:

представник позивача - Швець О.В. (за довіреністю),

представник відповідача - Копиця С.М.(за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ашрам» до ГУ ДФС в Одеській області про визнання неправомірних дій, -

ВСТАНОВИВ:

До суду з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Ашрам» до ГУ ДФС в Одеській області про:

визнання неправомірними дій, щодо проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Ашрам» з питань повноти обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки, відповідно до наказу №5076 від 13.10.2017р.

Ухвалою суду від 13.12.2017р. відкрито провадження по справі №815/5971/17.

Ухвалою суду від 27.02.2018р. закрито підготовче провадження та призначено справу №815/5971/17 до судового розгляду по суті.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Ашрам». При цьому, як зазначає позивач, про проведення вказаної перевірки позивача взагалі не було повідомлено, оскільки не було ознайомлено у встановлений законом спосіб з наказом про проведення перевірки, відомостями про дату її початку та місце проведення. Про проведення перевірки ТОВ «Ашрам» стало відомо 06.11.2017р. після отримання поштою акту перевірки №000637/15-32-14-04/34872748 від 30.10.2017р. З огляду на викладене, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав наведених у відзиву на позовну заяву (а.с.40-47), зазначивши, що дії ГУ ДФС в Одеській області щодо призначення та проведення позапланової виїзної документальної перевірки позивача, з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2014р. по 30.06.2017р., на думку представника відповідача вчинені у відповідності до визначенних норм податкового законодавства, а отже є законними.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються та відзив на позов відповідача, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступне.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (а.с.60-64) - ТОВ «Ашрам» (код ЄДРПОУ 34872748, місцезнаходження: 65016, м. Одеса, вул. Костанді, 65) є власником об'єктів житлової та нежитлової нерухомості:

- нежилі приміщення, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1-А, загальною площею 4 678,4 кв.м., дата державної реєстрації 25.03.2014р., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 312675051101, відомості про складові частини об'єкта нерухомого майна: ливарний цех, Б - загальна площа 399,7 кв.м.; складське приміщення, В - загальна площа 337,4 кв.м.; зварювальний відділ, Г - загальна площа 66,0 кв.м.; адмінбудівля, Ж - загальна площа 693,9 кв.м.; електроцех, З - загальна площа 1 843,7 кв.м.; ліварно-ковальний цех, Е - загальна площа 990,9 кв.м.; котельня, Л - загальна площа 226,3 кв.м.; убиральня, М - загальна площа 11,0 кв.м.; складське приміщення, Н - загальна площа 57,6 кв.м.;

- нежилі приміщення, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1А/3, загальною площею 4 544,5 кв.м., дата державної реєстрації 25.03.2014р., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 311889651101;

- нежилі приміщення, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1А/2, загальною площею 4 353,6 кв.м., дата державної реєстрації 25.03.2014р., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 311792951101;

- нежилі приміщення, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 1А/1, загальною площею 1 822,9 кв.м., дата державної реєстрації 25.03.2014р., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 311707451101;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Бузинове, вул. Карла Маркса, буд. 16, загальною площею 37,9 кв.м., дата прийняття рішення про державну реєстрацію 17.08.2007р., реєстраційний номер майна 19132965;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Баланини, вул. Польова, буд. 49, загальною площею 46,1 кв.м., дата прийняття рішення про держвну реєстрацію 17.08.2007р., реєстраційний номер 19136898;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Бузинове, вул. Котовсього, буд. 1, загальною площею 40,6 кв.м., дата прийняття рішення про державну реєстрацію 17.08.2007р., реєстраційни номер майна 19199145;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Баланини, вул. Шкільна, буд. 1, загальною площею 55,8 кв.м., дата прийняття рішення про державну реєстрацію 17.08.2007р., реєстраційний номер майна 19148054;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Тарасівка, вул. Шервашидзе, буд. 66, загальною площею 51,9 кв.м., дата прийняття рішення про державну реєстрацію 17.08.2007р., реєстраційний номер майна 14302813;

- житловий будинок, розташований за адресою: Одеська обл., Іванівський р-н, с.Благоєве, вул. Ботева Христо, буд. 34, загальною площею 42,2 кв.м., дата прийняття рішення про державну реєстрацію 06.09.2007р., реєстраційний номер майна 19444418.

Отже, ТОВ «Ашрам» є платником податку на нерухоме майно відповідно до вимог пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (із змінами та доповненнями).

Відподно до вимог пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно пп. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Вимогами пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України передбачено, платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Відповідно до пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Позивачем до ДПІ у Примоському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області та до Лиманської ОДПІ (Іванівське відділення) ГУ ДФС в Одеській області (до контролюючих органів за місцезнаходженням об'єктів оподаткування) не було надано податкові декларації з податку на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки на 2015 рік (строк подання 19.02.2015р.), на 2016 рік (строк подання 19.02.2016р.) та на 2017 рік (строк подання 19.02.2017р.), чим порушено пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України.

Статтею 61 Податкового кодексу України встановлено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Зокрема, згідно пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

В свою чергу ст. 78 Податкового кодексу України визначає обставини за наявності яких здійснюється позапланова перевірка.

Відповідно до п. 78.1.2 ст. 78 Податкового кодексу України однією з підстав для проведення позапланової перевірки є те, що платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію.

Так, в силу п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити: підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує; перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати; печатку контролюючого органу.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).

На підставі приписів пп.20.1.2 п.20.1 ст.20, пп.73.3 ст.73 Податкового кодексу України, ГУ ДФС України в Одеській області направдено запит №2666/10/15-32-12-04-21 від 29.03.2017р. «Щодо податку на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки» до ТОВ «Ашрам», яким повідомлено про необхідність надання податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки. Зазначений запит отримано позивачем 07.04.2016р. (а.с.48-52)

Директором ТОВ «Ашрам» - ОСОБА_3 надано відповідь листом №б/н від 19.04.2017р. (вхід. №1723/10/15-32 від 21.04.2017р.), згідно якої ТОВ «Ашрам» є підприємством інвалідів, оскільки його єдиним засновником ГО «Центр захисту інвалідів» (код ЄДРПОУ 39693465), у зв'язку з чим, відповідно до ч. 3 пп. 266.2.2 ст.266 Податкового кодексу України позивач має право на пільгу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Позивач у листі звертає увагу на те, що ані Податковий кодекс України, ані Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р. не містять вимоги про отримання підприємством інвалідів дозволу на користування пільгою стосовно звільнення від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Окрім того, ТОВ «Ашрам» є промисловим підприємством, оскільки основний вид його діляності - друкування іншої продукції, а нежитлові приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна 1-А, 1-А/1, 1-А/2, 1-А/3 є виробничими корпусами, цехами, складськими приміщеннями тощо. Таким чином, відповідно до ч. є) пп. 266.2.2 ст.266 Податкового кодексу України ТОВ «Ашрам» має право на пільгу, оскільки зазначені приміщення є такими, що використовуються для здійснення промислової дільяності. До вказаного листа було додано копію статуту ТОВ «Ашрам», копію статуту ГО «Центр захисту інвалідів», копію виписки, копію витягу. (а.с.53-54)

Інших документів, що спростовують вимогу контролюючого органу про надання податкової звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки позивачем не було надано до листа №б/н від 19.04.2017р. (вхід. №1723/10/15-32 від 21.04.2017р.)

Зазначені листи були передано до Управління податків і зборів з юридичних осіб доповідною запискою №458/92/15-32-12-04 від 06.06.2017р. щодо перевірки фактів порушення норм податкового законодавства. (а.с.55-59) У якій зазначено:

1) підтримка прав інвалідів, забезпечення їх соціальної захищеності закріплені Конституцією України, Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р. та реалізуються державою право у тому числі шляхом встановлення пільг зі сплати податків (обов'язкових платежів). Спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільста, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з інвідульними здібностями та інтересами є Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р. Так, громадські організації інвалідів та спілки громадських організацій інвалідів створюються для здійснення заходів щодо соціального захисту, реабілітації інвалідів, залучення їх до суспільно корисної діяльності, занять фізичною культурою і спортом. Підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право на пільги зі сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України з питань оподаткування. Застосовувати зазначені пільги такі підприємства та організації мають право за наявності дозволу на право користування пільгами з оподаткування, який надається на квартал, півріччя, три квартали, рік центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів війни (ст. 14 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р.)

2) для застосування норм пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 Податкового кодексу України промисловими вважається підприємства, які відповідно до ДК 009:2010 відносяться до секції: В «добувна промисловість та розроблення кар'єрів»; С «переробна промисловість»; D «постачання електроенергії, газу, пари та кондиційного повітря»; Е «водопостачання; каналізація; поводження з відходами»; F «будівництво», а підприємства з основним видом діяльності _68.10 (секція L операції з нерухомим майном) - купівля та продаж власного нерухомого майна не є промисловими підприємствами.

При цьому, ТОВ «Ашрам» після отримання листа ГУ ДФС в Одеській області вих.№2666/10/15-32-12-04-21 від 29.03.2017р., надало 27.04.2017р. уточнюючі податкові декларації з єдиного податку за 2016 - 1 квартал 2017 року, в яких змінило код виду діяльності - _68.10 (купівля та продаж власного нерухомого майна) на _18.12 (друкування іншої продукції).

У довідній записці також зазначено, що станом на 02.06.2017р. дозвіл на право користування пільгами з оподаткування ТОВ «Ашрам» не надано, податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015-2017 роки не надані, в результаті чого позивачем не задеклараровано податкове зобов'язання (за оперативними розрахунками) у сумі 1 104 753,00 грн. у т.ч. за: 2015 рік - 187 564,68 грн.; за 2016 рік - 424 407,46 грн.; за 2017 рік - 492 780,80 грн.

Таким чином, у вказаній доповідній записці №458/92/15-32-12-04 від 06.06.2017р. запропоновано розглянути питання щодо ініціювання проведення позапланової документальної перевірки фактів порушення норм податкового законодавства України в частині сплати ТОВ «Ашрам» у повному обсязі податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до п. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

В силу п. 78.5 ст. 78 Податкового кодексу України визначено, що допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.

Згідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Таким чином, виконання умов зазначених статтей надає посадовим особам державної податкової служби право розпочати проведення документальної виїзної перевірки.

Наказом ГУ ДФС в Одеській області №2236 від 06.06.2017р. зобов'язано провести документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Ашрам» (код ЄДРПОУ 34872748) з питань обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки з 19.06.2017р. тривалістю 5 робочих днів. (а.с.70)

На підставі вказаного наказу №2236 від 06.06.2017р., відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.2 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, 19.06.2017р. було зроблено вихід за податковою адресою ТОВ «Ашрам» (код ЄДРПОУ 34872748, м.Одеса, вул. Костанді, 65) з метою проведення документальної виїзної позапланової перевірки з питань повноти обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки.

Однак, за зазначеною адресою не було встановлено посадових осіб ТОВ «Ашрам», у зв'язку з чим до оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області було надано запит на встановлення місцезнаходження ТОВ «Ашрам». Оперативним управлінням 17.07.2017р. надано номер телефону для спілкування з директором ТОВ «Ашрам» ОСОБА_3

Управлінням аудиту ГУ ДФС в Одеській області, враховуючи інформацію, отриману від оперативного управління, на підставі наказу №3379 від 03.08.2017р. (а.с.69) відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.2 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, 04.08.2017р. вдруге було здійснено вихід за податковою адресою позивача та знову не було встановлено посадових осіб підприємства за місцезнаходженням. Телефоний номер для зв'язку, наданий оперативним управлінням не відповідав. До оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області вдруге надано запит на встановлення місценаходження ТОВ «Ашрам» (код ЄДРПОУ 34872748).

Оперативним управлінням 20.09.2017р. вдруге повідомлено, що директором ТОВ «Ашрам» ОСОБА_3 було надано телефон представника позивача - ОСОБА_4 для спілкування.

Управлінням аудиту ГУ ДФС в Одеській області, враховуючи інформацію отриману від оперативного управління, на підставі наказу №5076 від 13.10.2017р. (а.с.65), відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.2 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України втретє було зроблено вихід та розпочато документальну виїзну позапланову перевірку ТОВ «Ашрам» (код ЄДРПОУ 34872748).

Копію наказу №5076 від 13.10.2017р. на перевірку та направлення на проведення перевірки №7305/14-04 від 17.10.2017р., №7304/14-04 від 17.10.2017р. було вручено представнику ТОВ «Ашрам» - ОСОБА_4 (за довіреністю від 17.10.2017р.). Дана довіреність підписана директором та завірена печаткою ТОВ «Ашрам» (66-68)

Представник позивача у судовому засіданні пояснила, що директор ТОВ «Ашрам» - ОСОБА_3 не видавав довіреність на ім'я ОСОБА_4, тому як у дату видачі довіреності, а саме 17.10.2017р. перебував за кордоном. Та на підтвердження зазначеного, до позову надана копія сторінки, як стверджує представник позивача, закордонного паспорту ОСОБА_3

Суд критично оцінює вищезазначені доводи, тому як з копії сторінки закордонного паспорту не вбачається його серія та номер, не надано першу сторінку паспорту, а відтак не можливо індентифікувати особу, з сторінки закордонного паспорту якої знято копію.

На питання головуючого судді представник позивача пояснила, що на ТОВ «Ашрам» не проводились службові розслідування та позивач не звертався до правоохоронних органів стосовного незаконної видачі довіреності від 17.10.2017р. представнику ТОВ «Ашрам» - ОСОБА_4

Перевірка проводилась у період з 17.10.2017р. по 23.10.2017р. у приміщенні бізнес-центру «ТОКІО», що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул..Водопровідна, 1-А, яка належить ТОВ «Ашрам». Так, з метою надання документів були складені запити щодо надання:

дозволу на право коритування пільгами з оподаткування на 2015-2017 роки у порядку статті 14-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875. У разі відсутності дозволу, повідомити про таке;

документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Ашрам», що підтверджують здійснення виробничого процесу на об'єктах нерухомості, що належить ТОВ «Ашрам» та розташовані у с. Бузинове, с. Баланини, с. Тарасівці та с. Благоєві Іванівського району Одеської області та м. Одесі. (а.с.71)

Зазначені запити представник ТОВ «Ашрам» - ОСОБА_4 отримати відмовився, про що було складено акти №003758/15-32-14-04/34872748 від 20.10.2017р. та №003764/15-32-14-04/34872748 від 20.10.2017р. (а.с.74- )

Таким чином, у ході перевірки не було надано ані документів, що підтверджують наявність дозволу на користування пільгами з оподаткування на 2015-2017 роки відповідно до пп. 266.2.2 ст.266 Податкового кодексу України, у порядку статті 14-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р., ані документів, що підтверджують здійснення виробничого процессу на об'єктах нерухомості, що належать ТОВ «Ашрам» та розташовані у с. Бузинове, с. Баланини, с. Тарасівці та с. Благоєві Іванівського району Одеської області та м. Одесі відповідно до пп. 266.2.2 ст.266 Податкового кодексу України.

Перевірка була проведена на підставі інформації наявних бази даних та враховуючи інформаційні довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 18.05.2017р. щодо ТОВ «Ашрам» зареєстровано нерухоме майно. За результатами перевірки складено акт №000637/15-32-14-02/34872748, згідно якого встановлено порушення:

1) пп.266.2.1 п.266.2, пп.266.3.3 п.266.3, пп.266.5.1 п.266.5 ст.266 Податкового кодексу України, в результаті чого було занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 982 768,34 грн., у тому числі у 2015 році на 187 859,89 грн., у 2016 році на 424 741,17 грн., за 3 квартал 2017 року на 370 167,28 грн.

2) пп.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України в частині не надання до контролюючого органу (ДПІ у Приморському районі в Одеській області, Лиманська ОДПІ (Іванівське відділення) ГУ ДФС в Одеській області) податкової звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що дії ГУ ДФС в Одеській області щодо проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Ашрам» з питань повноти обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки, відповідно до наказу №5076 від 13.10.2017р. є правомірними.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Водночас, згідно положень п. 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, суд у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкті владних повноважень перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони пропорційно, зокрема з дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямоване це рішення.

Згідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративний справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд дійшов висновку, що наказ про проведення перевірки отриманий представником за довіреністю, завіреною підписом директора ОСОБА_3 та печаткою підприємства, а відтак у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашрам" слід відмовити.

У разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача судовий збір не повертається.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашрам" (код ЄДРПОУ 34872748, місцезнаходження: 65016, м. Одеса, вул. Костанді, 65) до ГУ ДФС в Одеській області (місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання неправомірних дій, щодо проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Ашрам" з питань повноти обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за звітні періоди 2015-2017 роки, відповідно до наказу №5076 від 13.10.2017р. - відмовити.

Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 139 КАС України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в сроки, встановлені ст. 295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано суддею 28.03.2018р.

Суддя Балан Я.В.