Рішення від 23.03.2018 по справі 163/2554/17

Справа № 163/2554/17

Провадження № 2-а/163/6/18

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2018 року Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого - судді Чишія С.С.

з участю секретаря судового засідання Носка А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Любомльської міської ради Волинської області про визнання бездіяльності незаконною і зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати незаконною бездіяльність Любомльської міської ради щодо нерозгляду його заяви про направлення представників постійно діючих комісії по спорах та з питань землекористування, екології та раціонального використання природних ресурсів для погодження меж земельної ділянки в натурі(на місцевості) по вулиці Григорія Сковороди 8 в місті Любомль Волинської області і зобов'язати раду направити таку комісію та розглянути наявні матеріали(технічну документацію) на предмет можливості їх затвердження на пленарному засіданні сесії Любомльської міської Ради. Свої вимоги обґрунтував тим, що 26.09.2016 року звернувся до ради із заявою в порядку ст.118 ЗК України щодо одержання у власність земельної ділянки площею 0,10 га по вулиці Григорія Сковороди 8 в місті Любомль Волинської області. 08.08.2017 року отримав лист відповідача, що комісія протягом літа 2017 року не засідала, тому немає можливості розгляду заяви у 30 денний строк. Вважає, що відповідач в порядок та спосіб, визначений Земельним кодексом України, вказану заяву не розглянув; у відповідях не зазначив жодних підстав для відмови у направленні представників комісії; не прийняв жодного рішення на звернення на пленарних засіданнях сесії міської Ради.

В судовому засіданні 14.12.2018 року представник відповідача запропонував вирішити спір у позасудовому порядку в місячний термін. Позивач та його представник проти чого не заперечили.

Станом на дату розгляду позову врегулювання спору у позасудовому порядку не відбулось.

Позивач направив до канцелярії суду заяву про розгляд справи за його та представника відсутності.

Міський голова направив до суду лист від 23.03.2018 року, в якому зазначив, що постійною земельною комісією ради заява ОСОБА_1 була розглянута і її вирішення рекомендовано винести на сесію міської ради 28.03.2018 року. Представник ради в судове засідання 23.03.2018 року не з'явився.

Аналізом доказів по справі суд встановив наступні фактичні обставини.

Згідно з рішенням Любомльської міської Ради від 22.04.1986 року №98 ОСОБА_1 виділено в безстрокове користування земельну ділянку для будівництва житлового будинку із вільних земель міськземфонду.

З рішення тої ж Ради від 27.11.1990 року №241 вбачається, що ОСОБА_1 додано 594 м2 земельної ділянки по вулиці Григорія Сковороди(попередня назва вулиці Кутузова) 14 в місті Любомль Волинської області.

На підставі зазначених рішень позивачу надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку по вулиці Григорія Сковороди(попередня назва вулиці Кутузова) 8 в місті Любомль Волинської області, що підтверджується рішенням Любомльської міської Ради від 14.03.2012 року №18/28.

Із заяв ОСОБА_1 від 26.09.2016, 19.06.2017 року на ім'я Любомльської міської Ради вбачається, що позивач просив направити представників комісії для погодження меж земельної ділянки в натурі(на місцевості) по вулиці Григорія Сковороди 8 в місті Любомль Волинської області.

Витягом з протокольного рішення сесії Любомльської міської Ради, повідомленнями міської Ради від 23.08.2016, 07.03.2016 року вбачається, що заява ОСОБА_1 знята з розгляду з другого розділу земельних питань як така, що не відповідає документації(проекту розподілу) та не погоджено меж з сусідніми землекористувачами.

Листом від 08.08.2017 року позивача проінформовано, що його заяву від 19.06.2017 року розглянути у 30-денний строк не має можливості, оскільки комісії з питань землекористування, екології, раціонального використання природних ресурсів та по спорах не засідали.

Згідно із п.1 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди, в тому числі, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно з ч.1 ст.118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно з ч.2 ст.118 ЗК України рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Частиною 1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 вказаного Закону питання з приводу земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської ради.

Відповідно до ч.1 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Згідно з ч.4 ст.47 того ж Закону постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Аналогічні положення містяться в ст.93 Регламенту роботи Любомльської міської ради 7-го скликання, що опублікований на офіційному сайті ради.

Відповідно до ст.107 ЗК України основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації. У разі неможливості виявлення дійсних меж їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки. У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин.

Такі ж положення містяться в розділі IV Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 року №376.

Відповідно до п.16 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою КМ України від 23.12.2012 року №513, у разі відсутності відомостей у Державному земельному кадастрі виконавець за координатами поворотних точок, зазначених у проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або іншій документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок, визначає межі таких ділянок, угідь, обмежень (обтяжень) у їх використанні та відображає їх на робочому інвентаризаційному плані.

Отже, чинне законодавство не передбачає участі ні місцевої ради, ні її органів та комісій в підготовці технічних матеріалів землеустрою, в тому числі, в погодженні меж земельних ділянок із суміжними власниками(користувачами).

Як встановлено по справі, ОСОБА_1 було надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою.

Заявами від 08.06.2016, 26.09.2016, 19.06.2017 року позивач звертався до міської Ради для направлення представників постійно діючих комісій для погодження меж земельної ділянки в натурі(на місцевості) та подальшого затвердження документації.

В той же час в передбаченому ч.2 ст.118 ЗК України, п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядку наявну технічну документацію позивач на розгляд і затвердження міської ради не подавав.

Таким чином, вбачаються достатні підстави вважати, що протиправна бездіяльність органу місцевого самоврядування не встановлена, а вимоги позову безпідставні, оскільки вони заявлені щодо бездіяльності та дій, які не стосуються повноважень відповідача.

Отже, позов задоволенню не підлягає.

Згідно зі ст.139 КАС України судові витрати у формі судового збору відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст.ст.242-247 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Любомльської міської ради Волинської області про визнання бездіяльності незаконною і зобов'язання вчинити дії відмовити за безпідставністю заявлених вимог.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня його проголошення через Любомльський районний суд.

Ім'я позивача - ОСОБА_1; місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1.

Найменування відповідача - Любомльська міська рада Волинської області; місце знаходження: вулиця Української Армії 2, місто Любомль Волинської області; код ЄДРПОУ - 04051336.

Головуючий : суддя С.С.Чишій