Постанова від 27.03.2018 по справі 162/155/18

Справа № 162/155/18

Номер провадження 3/162/89/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2018 року суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, паспорт серії АС №279140, працюючого начальником Любешівського ПОНДВ НПП "Припять-Стохід", до адміністративної відповідальності не притягувався.

за ч.1 ст.191 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

23.02.2018 року інспектором з контролю за обігом зброї у сфері ДССП Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №691341 від 23.02.2018 року за ч.1 ст.191 КУпАП, а саме про те, що "04.02.2018 року о 15 год. 10 хв. ОСОБА_1 перебував в кварталі 14 виділі 40 господарської зони НПП "Припять-Стохід" із розчехленою нарізною зброєю марки ТОЗ-8-01 к. 5,6 мм., №4М 859785, чим порушив умови перенесення зброї визначені наказом МВС №622-98 п.12.13

Згідно вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п.2 ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення з'ясовано, що протокол про адіністративне правопорушення серії ГП №691341 від 23.02.2018 року складений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено прізвища та адреси свідків.

Крім цього, порушення ч.1 ст.191 КУпАП передбачає відповідальність у виді накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що речі у ОСОБА_1 не вилучались, що в подальшому може унеможливити виконання рішення суду в частині вилучення зброї. До того ж невідомо звідки дані про те, що ОСОБА_1 ходив зі зброєю саме цієї марки.

Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по даній справі відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, тощо.

Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: "Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення".

Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.

За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.

Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст.38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КУпАП направити до Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя: