Ухвала від 26.03.2018 по справі 383/719/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 березня 2018 рокусправа № 383/719/17(2-а/383/3/18)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Мельника В.В.

суддів: Сафронової С.В. Чепурнова Д.В.

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 14 лютого 2018 р. у справі № 383/719/17(2-а/383/3/18) за позовом ОСОБА_1 до Бобринецької районної ради Кіровоградської області, Голови Бобринецької районної ради Кіровоградської області Гадемської Олени Антонівни про визнання протиправними дій та рішення нечинним,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 14 лютого 2018 р. відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 .

На адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга позивача на рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 14 лютого 2018 р. у справі № 383/719/17(2-а/383/3/18) за позовом ОСОБА_1 до Бобринецької районної ради Кіровоградської області, Голови Бобринецької районної ради Кіровоградської області Гадемської Олени Антонівни про визнання протиправними дій та рішення нечинним.

Перевіривши порядок подання апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Так, порядок подання апеляційної скарги визначено положеннями ст.297 КАС України (в редакції від 15.12.2017), якою передбачено, що остання подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Разом з тим, відповідно до пп.15.5 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України (в редакції від 15.12.2017), зазначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Згідно абз.2 пп.15.16 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Враховуючи, що на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, подання апеляційної скарги необхідно провадити за правилами, що діяли до 15 грудня 2017 року.

Оскільки апеляційна скарга була подана скаржником безпосередньо до суду апеляційної інстанції, тобто з порушенням порядку її подання, останню, відповідно до пп.15.5 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України, необхідно повернути апелянту без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII Перехідних положень КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 14 лютого 2018 р. у справі № 383/719/17(2-а/383/3/18) - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 325 КАС України та може бути оскаржена до касаційного суду в порядку і строки, визначені ст. 329 КАС України.

Головуючий суддя: В.В. Мельник

Суддя: С.В. Сафронова

Суддя: Д.В. Чепурнов