Справа № 676/1815/18
Номер провадження 3/676/764/18
23 березня 2018 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Мантуляк Ю.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,
за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ІІ № 0004097 від 16 березня 2018 року, складений головним спеціалістом відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області ОСОБА_2 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, згідно із яким 16 березня 2018 року о 08 год. 35 хв. по вул. Огієнка, 57 в м. Кам'янці-Подільському водій ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність автомобілем НОМЕР_1, а саме надавав послуги по перевезенню пасажирів на таксі без ліцензії, чим порушив ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю необхідним повернути до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області матеріали справи про адміністративне правопорушення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складено із порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Проте, ці вимоги закону в протоколі про адміністративне правопорушення не виконані. Зокрема, частина 1 статті 164 КУпАП визначає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). Тобто, ця норма закону є бланкетною, що зобов'язує особу, яка складає протокол, при викладені суті правопорушення зазначати конкретні норми законодавства, які регламентують обов'язок особи одержання ліцензії для провадження певного вину діяльності. Натомість ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» лише визначає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Таким чином встановлено, що матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення оформленні з порушенням вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим матеріали підлягають поверненню до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 164, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області для належного оформлення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду
Хмельницької області ОСОБА_3