Справа № 460/4848/17
Провадження №3/460/666/18
23.03.2018 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., вивчивши адміністративні матеріали, які надійшли від начальника Яворівського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення №БР №008187 від 13.11.2017 року, ОСОБА_1 13 листопада 2017 року, об 17 год. 00 хв., Львів-Краковець, керував транспортним засобом марки "Пежо Боксер» д.р.н. RJA 78315 в стані алкогольного сп"яніння, чим порушив п.2.9 "а" Правил Дорожнього Руху України, тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився про причини своєї неявки суд не повідомив хоч завчасно був повідомлений про час та місце розгляду справи, суддя відповідно до вимог ст.268 КУпАП проводить розгляд справи у його відсутності, оскільки жодних клопотань про відкладення розгляду справи від адмінпорушника не надійшло.
Оцінивши докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного.
Постановою судді Яворівського районного суду Львівської області від 09.02.2018року протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП разом з додатками було повернуто начальнику Яворівського ВП ГУНП у Львівській області для належного оформлення та усунення недоліків, оскільки в ньому не зазначено свідків які повинні бути залучені під час складання такого. Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №36 від 13.11.2017року, також складений за відсутності свідків та є неконкретизованим, так як в графі діагноз вказано :можливо стан алкогольного сп'яніння", однак постанова судді виконана не була, а матеріалаи повторно було скеровано на розгляд до Яворівського районного суду Львівської області.
Викликаний в судове засідання лікар Яворівської центральної районної лікарні ОСОБА_2 пояснити викладеного у висновку не зміг.
В судове засідання неодноразово було викликано особу уповноважену на складання даного протоколу, однак така в судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи правопорушника і в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
Крім того, статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи суддя повинен був перевірити чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення №БР №008187 від 13.11.2017 року факт мав місце 13.11.2017року.
Відповідно ж до ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених вище недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
За змістом п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Разом з тим, відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно ж до ч. 2 ст. 38 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, які підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
А тому, враховуючи те, що подія мала місце 23 листопада 2017 року, і на момент розгляду справи судом закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 38, 130, 247 п.7, 268, 283- КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Провадження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, закрити за спливом строку накладення адміністративного стягнення на момент розгляду справи відповідно до п.7 ст.247 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її проголошення, шляхом внесення скарги через Яворівський районний суд Львівської області
СУДДЯ: ШВЕД Н.П.