Постанова від 19.03.2018 по справі 266/4576/17

Справа № 266/4576/17

Провадження№ 3/266/20/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2018 року м. Маріуполь

Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області у ОСОБА_1, розглянувши матеріали,які надійшли з Управління патрульної поліції в місті Маріуполі Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2

за ст.124, ст..122-4 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

07 листопада 2017 року о 05 годині 45 хвилин, в м. Маріуполі, Донецької області, Приморський район, вул. Новоросійська , дворова територія б. 14, водій ОСОБА_2 керував транспортним засобом FORD TRANSIT державний номерний знак НОМЕР_1 при виконанні маневру , руху заднім ходом, не переконався в безпеці маневру та скоїв наїзд на припаркований транспортний засіб TOYOTA державний номерний знак НОМЕР_2. В наслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальні збитки.

07 листопада 2017 року,о 05 годині 45 хвилин, в м. Маріуполі, Донецької області, Приморський район, вул. Новоросійська у дворі будинку №14, водій ОСОБА_2 керував транспортним засобом FORD TRANSIT державний номерний знак НОМЕР_1 став учасником дружньо-транспортної пригоди , місце якої залишив.

Факт вчинення правопорушення підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення: серія БР №050435 від 13 листопада 2017 року та серія БР №086503 від 13 листопада 2017 року, які ОСОБА_2 отримав 13.11.2017 року, в протоколах зазначено, що у ОСОБА_2 вилучене посвідчення водія, письмовими поясненнями свідків, іншими матеріалами адміністративної справи.

ОСОБА_2 до суду не з'явився у письмовій заяві, наданій суду, просив закрити провадження по справі, у зв'язку із закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності.

Потерпіла ОСОБА_3 не заперечувала проти закриття провадження по справі, у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Дослідивши адміністративний протокол та додані до нього матеріали, приходжу до переконання про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, оскільки на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.

Як вбачається зі ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, у випадку триваючого правопорушення не пізніше трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше як півроку з дня його вчинення.

Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.

При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду такої справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених статтею 38 КУпАП, необхідно враховувати положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Отже, при здійсненні правосуддя суд повинен діяти у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, не втручаючись у діяльність інших гілок державної влади, зокрема діяльність адміністративних органів.

Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.

Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.

Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.

Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Отже, враховуючи вищевикладене - провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2. підлягає закриттю, у зв'язку зі спливом на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Керуючись ст.ст.38, п.7 ч.1 ст.247, ст.284 ч. 3КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбачених ст. 124, ст.122-4 КУпАП закрити у зв'язку зі спливом на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків.

Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з дня її винесення до апеляційного суду Донецької області через Приморський районний суд м. Маріуполя.

Суддя: Федотова В. М.