Ухвала від 22.03.2018 по справі 904/585/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до судового розгляду по суті

22.03.2018м. ДніпроСправа № 904/585/18

за позовом Заступника керівника Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, м.Дніпро

до відповідача -1 Петропавлівської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, смт.Петропавлівка

відповідача -2 Фізичної особи-підприємця Маркова Дмитра Олександровича, м.Першотравенськ

про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 29.01.2016р. та зобов'язання повернути земельну ділянку

Суддя Красота О.І.

Представники:

від прокурора: Дідікова А.О. посв. №033466 від 18.05.2015р. представник

від позивача: Чернишова Я.С. дов. № 0-4-0.62-12/62-18 від 13.02.2018р. представник

від відповідача-1: не з'явився

від відповідача-2: Межена О.В. догов. №б/н від 22.02.2018р. представник

від відповідача-2: Марков Д.О. витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осію-підприємців та громадських формувань фізична особа-підприємець

СУТЬ СПОРУ:

Заступник керівника Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідача -1 Петропавлівської районної державної адміністрації Дніпропетровської області та відповідача -2 Фізичної особи-підприємця Маркова Дмитра Олександровича і просить суд

- визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Петропавлівської районної державної адміністрації «Про надання громадянину Маркову Д.О. дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), для надання в оренду на території Дмитрівської сільської ради» №Р-320/0/350-15 від 30.09.2015р.

- визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Петропавлівської районної державної адміністрації «Про затвердження ФОП Маркову Д.О. технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Дмитрівської сільської ради» № Р-528/0/350-15 від 24.12.2015р.

- визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 5,0936 га, кадастровий номер НОМЕР_2, розташованої на території Дмитрівської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, укладений 29.01.2016р. між Петропавлівською районною державною адміністрацією та фізичною особою-підприємцем Марковим Дмитром Олександровичем, зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 12.03.2016, номер запису -13649663.

- зобов'язати фізичну особу-підприємця Маркова Дмитра Олександровича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, 52800) повернути державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ: 39835428, адреса: пр. Олександра Поля, 2, м.Дніпро, 49004) земельну ділянку загальною площею 5,0936 га; кадастровий номер НОМЕР_2, орієнтовною ринковою вартістю 1 500 600 грн., на території Дмитрівської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому фізична особа-підприємець Марков Дмитро Олександрович одержав її в оренду, шляхом підписання відповідного акту приймання - передачі землі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що зазначені розпорядження прийняті з порушенням норм чинного законодавства, тому є незаконними та підлягають скасуванню.

Прокурор та Позивач в підготовчому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд їх задовольнити.

Відповідач -1 в підготовче засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином.

13.03.2018р. представник Відповідача - 2 надав відзив на позов, в якому проти позовних вимог заперечує та в позові просить відмовити в повному, оскільки оспорюванні розпорядження прийняті відповідно до вимог чинного законодавства, тому є законними та не підлягають скасуванню.

20.03.2018р. представник Відповідача-1 надав заяву, в якій зазначив, що при розпорядженні земельною ділянкою площею 5,0936 га, кадастровий номер НОМЕР_2, розташованою на території Дмитрівської сільської ради Петропавлівського району, як нерозподіленою (невитребуваною), райдержадміністрація керувалася технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), наданою Марковим Д.О. Щодо надання завіреної належним чином землевпорядної справи відносно спірної земельної ділянки, повідомив, що не має можливим, оскільки зазначена землевпорядна справа не формувалась.

Крім того, представник Відповідача -1 20.03.2018р. направив заяву про розгляд справи без участі представника, а також у випадку присудження на користь прокуратури судового збору, врахувати те, що що Позивач є органом державної влади та фінансується за рахунок державного бюджету.

22.03.2018р. на електронну адресу суду представник Позивача направив пояснення та зазначив, що Відповідач - 2 подав до Відповідача -1 заяву про надання довідки з Державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) на земельні ділянки за кадастровими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_3.

19.02.2018р. Відповідача -1 надав помилкову відповідь у формі довідки 6-зем з тими даними, що вказані земельні ділянки є не витребуваними паями, хоча відповідні земельні ділянки є резервним фондом Дмитрівської сільської ради, що підтверджується документально.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Таким чином, суд дійшов висновку закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.

Керуючись ст.ст.177, 185, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження.

Призначити справу до судового розгляду по суті на 19.04.2018 о 16:00год., каб. №3-407 (43а) за адресою: м.Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст.235 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.І. Красота

Попередній документ
72951923
Наступний документ
72951925
Інформація про рішення:
№ рішення: 72951924
№ справи: 904/585/18
Дата рішення: 22.03.2018
Дата публікації: 29.03.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (25.06.2021)
Дата надходження: 24.06.2021
Предмет позову: визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 29.01.2016 та зобов'язання повернути земельну ділянку
Розклад засідань:
15.09.2020 09:30 Господарський суд Дніпропетровської області
15.10.2020 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
10.11.2020 14:30 Господарський суд Дніпропетровської області
19.11.2020 15:00 Господарський суд Дніпропетровської області
24.11.2020 16:30 Господарський суд Дніпропетровської області
21.01.2021 14:30 Господарський суд Дніпропетровської області
15.03.2021 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
15.04.2021 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області