16 березня 2018 р.м. ХерсонСправа № 821/277/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитрієвої О.О.,
при секретарі: Пономаренко М.М.,
за участю:
представника позивача Тюпляєвої Т.Г.,
третьої особи ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" до виконавчого комітету Херсонської міської ради, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п.2.2 рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р,
встановив:
Приватне акціонерне товариство "Херсонська теплоелектроцентраль" (позивач, ПАТ "Херсонська ТЕЦ") звернулось з адміністративним позовом до виконавчого комітету Херсонської міської ради (відповідач, виконавчий комітет ХМР), за участю третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_2 (третя особа, ОСОБА_2), в якому просить визнати нечинним та скасувати п.2.2 рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р. в частині надання дозволу ОСОБА_2 на відключення від мереж ЦО та влаштування індивідуальної системи опалення у АДРЕСА_1 та в частині зобов'язання ОСОБА_2 виконати будівельно-монтажні роботи та здійснити замовлення проектної документації.
Позовні вимоги мотивує тим, що оскаржуваний пункт протоколу постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р. в частині надання дозволу ОСОБА_2 на відключення від мереж ЦО та влаштування індивідуальної системи опалення у АДРЕСА_1 прийнято виконавчим комітетом Херсонської міської ради з порушенням вимог діючого законодавства у сфері теплопостачання.
Зазначив, що відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення порушено п.2.1, п.2.2 та п. 2.3 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від цих мереж та встановлення індивідуального джерела опалення (Порядок-2), затв. Рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради №212 від 19.08.2014, згідно яких вирішення питання щодо відключення здійснюється за письмовою заявою із зазначенням причин відключення, враховуються технічні можливості існуючих мереж, за результатами вивчення висновку теплопостачальної організації.
Вказує, що за змістом п.п.2.2.3 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затв. наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року (Порядок), якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку. Враховуючи зазначене, позивач вважає, що міжвідомчою комісією порушено не лише Порядок, а й свій власний Порядок-2.
Пояснив, що висновок про неможливість відключення квартири за адресою: АДРЕСА_1 мав при собі представник позивача в постійно діючій міжвідомчій комісії з розгляду питань відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення. Проте такий висновок не був розглянутий комісією, а інтереси ПрАТ "Херсонська ТЕЦ" не враховані. До того ж, міською програмою "Схема теплопостачання міста Херсона на 2011-2020 роки", затвердженої рішенням міської ради від 25.02.2011 р. № 122, не передбачено в переліку будинків, де можливе відключення від центрального опалення будинок по АДРЕСА_2. При проектуванні вказаного будинку було передбачено систему теплопостачання - централізоване теплопостачання. Згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм щодо питань влаштування системи опалення, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно ув'язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку. Відключення окремих квартир по стояку призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що є причиною зменшення подачі теплоносія на інші стояки і, внаслідок цього, скарг споживачів на незадовільне опалення. Згідно приписів Цивільного кодексу України система опалення відноситься до сантехнічного обладнання і належить мешканцям на праві спільної сумісної власності, якщо вона обслуговує більше однієї квартири, а її зміна порушує права інших співвласників та суттєво впливає на формування тарифу за спожиті послуги в сторону його зростання. Тому нормами чинного законодавства передбачено можливість відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води виключно багатоквартирних будинків з ініціативи усіх його власників, а не окремих їх квартир.
Вказує, що за змістом п.1.1. Порядку закріплено можливість відключення від центрального опалення лише окремих будинків, а не квартир.
Ухвалою від 16.02.2018 р. відкрито спрощене провадження у справі та призначено судове засідання на 16.03.2018 р. на 09:30 год.
Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримуав з підстав, заявлених у позовній заяві, та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
15.03.2018 р. від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він не погоджується з позовними вимогами. Зазначає, що згідно положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право відмовитись від користування послугою центрального опалення та розірвати договір за умови, якщо це можливо за існуючими технічними умовами. Окрема квартира, у відповідності до п.1.3 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від цих мереж та встановлення індивідуального джерела опалення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.08.2014 р. № 212, є об'єктом відокремлення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання та може бути відключена від таких в разі можливого забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх будинків (секції, під'їзду) або їх окремих приміщень згідно з висновком теплопостачальної організації. Вказує, що позивачем до постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення не подавалось жодних висновків щодо неможливості забезпечення, у разі відключення об'єкта відокремлення безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх будинків (секції, під'їзду) або їх окремих приміщень. Також під час засідання комісії представником позивача не було жодним чином обґрунтовано власну позицію з приводу неможливості відключення АДРЕСА_1. Оскаржуваний п.2.2 протоколу від 15.08.2017 р. вважає правомірним. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
В судове засідання третя особа прибула, проти задоволення позовних вимог не заперечувала. Пояснила, що наразі потреба у встановленні індивідуального опалення відсутня, на даний час умови опалення її влаштовують. Окрім того, зазначила, що розуміє неможливість відключення окремої квартири та не наполягає на цьому.
Положеннями ч.1 ст.205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно п.1 ч.3 ст.205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПрАТ "Херсонська ТЕЦ" створене Міністерством палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 15.06.1993 р. № 210 "Про корпоратизацію підприємств". Метою діяльності позивача є виробництво та постачання електричної та теплової енергії. Відповідно до статуту позивача, останній надає фізичним та юридичним особам м. Херсона наступні послуги: постачання теплової енергії, підігрів води. Виконавчим комітетом Херсонської міської ради прийнято рішення від 19.08.2014 р. № 212 "Про утворення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення".
З огляду на матеріали справи, 15.08.2017 р. на засіданні постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення вирішено надати дозвіл, зокрема ОСОБА_2 на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та влаштування індивідуальної системи теплопостачання квартири АДРЕСА_1, а також зобов'язано ОСОБА_2 виконати будівельно-монтажні роботи у міжопалювальний період, здійснити замовлення проектної документації та виконання відповідних робіт у виконавця, який має на це відповідні дозвільні документи.
Вказане рішення (п.2.2 протоколу) оформлене витягом з протоколу від 15.08.2017 р., на підставі якого 07.09.2017 р. ОСОБА_2 звернувся з заявою до позивача та просила відключити від центрального опалення. Листом від 28.09.2017 р. № 06-2/2060 ОСОБА_2 повідомлено про відсутність у ПрАТ "Херсонська ТЕЦ" правових підстав та технічної можливості відключення квартири від централізованого опалення будинку та зазначено про заборону самовільного відключення від мереж централізованого теплопостачання.
Вважаючи п.2.2 протоколу постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р. в частині надання ОСОБА_2 відповідного дозволу протиправним, ПрАТ "Херсонська ТЕЦ" звернулась до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декілька джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила).
На виконання присів пункту 25 Правил наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 затверджено Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі - Порядок).
Порядком визначено процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку (секції, під'їзду) або його окремих приміщень при відмові споживачів від послуг централізованого опалення та постачання гарячої води.
Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2007 року № 169 до Порядку були внесені зміни, загальний зміст яких зводиться до можливості відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води лише цілого житлового будинку, а не його окремих приміщень.
Статтею 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 р. № 1875-IV (далі - Закон № 1875-IV) визначено, що споживач має право, зокрема: одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; на відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг; на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством; на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.6 ст.26 Закону № 1875-IV у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.
Так, як вже зазначалось згідно ст.24 Закону України "Про теплопостачання" від 02.06.2005 р. № 2633-IV споживач теплової енергії має право, серед іншого, на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Відповідно до п.п.24, 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі - Правила № 630), споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
З аналізу наведених норм слідує, що чинним законодавством передбачено право споживачів відмовитись від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Проте, п.26 Правил № 630 встановлено, що відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Міською програмою "Схема теплопостачання міста Херсона на 2011-2020 роки", затвердженої рішенням міської ради від 25.02.2011 р. № 122, визначено перелік теплових мереж, де передбачена можливість відключення споживачів від центрального опалення та перехід до автономних джерел теплопостачання. Серед таких адрес будинок по АДРЕСА_1 не значиться.
За матеріалами справи, при проектуванні вказаного будинку було передбачено систему теплопостачання - централізоване теплопостачання. Згідно з вимогами державних будівельних норм щодо питань влаштування системи опалення, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно ув'язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку. Відключення окремих квартир по стояку призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що є причиною зменшення подачі теплоносія на інші стояки а, внаслідок цього, до неякісного надання послуги іншим споживачам.
З урахуванням зазначеного, нормами чинного законодавства передбачена можливість відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання не окремих квартир багатоквартирних будинків, а виключно багатоквартирних будинків в цілому з ініціативи усіх його власників.
Так, на виконання вимог п.25 Правил № 630 наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4 затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі - Порядок № 4) зі змінами, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169. Цей Порядок визначає процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від послуг центрального опалення і гарячого водопостачання (п.1.1 Порядок № 4).
Відповідно до п.2.1 Порядку № 4 для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання. У заяві про відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Згідно пп.2.2.3 Порядку № 4 якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку. Про відмову у розгляді заяви Комісія повідомляє заявника у десятиденний строк.
Таким чином, Порядок № 4 регулює процедуру розгляду заяв про відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води будинків в цілому. Водночас, можливість відключення окремих квартир від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не передбачено.
У випадку, коли заявником є власник окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву про відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку, за наслідком чого приймається рішення про відмову у розгляді такої заяви, про що в десятиденний строк повідомляється заявник.
Як встановлено судом та не заперечується учасниками справи, ОСОБА_2 є власником квартири № 20 по проспекту Текстильників в м.Херсоні, тобто власником окремого приміщення (квартири) у багатоквартирному будинку.
При розгляді постійно діючою міжвідомчою комісією з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення заява ОСОБА_2 про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення було відсутнє рішення (протокол загальних зборів) про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення, підтримане власниками (уповноваженими особами власників) усіх приміщень житлового багатоквартирного будинку АДРЕСА_1.
Відповідно до пп.2.2.2 Порядку № 4 підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку.
Таким чином, зі змісту п.2.1 та п.2.2 Порядку вбачається, що рішення про улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання Комісія приймає разом із рішенням щодо відключення від мереж ЦО і ГВП.
Для прийняття такого рішення необхідна наявність, зокрема, рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення, яке підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Оскільки підтриманого всіма власниками рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення до Комісії не було надано, підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 у Комісії не було.
Щодо посилань представника відповідача на Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від цих мереж та встановлення індивідуального джерела опалення, затв. рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.08.2014 р. № 212, яким не вимагається подання заявником до комісії протоколу загальних зборів мешканців будинку з підписами власників (уповноважених осіб власників) усіх приміщень у житловому будинку в разі заяви про відключення від системи централізованого опалення не всього будинку, а його окремої квартири. Пунктом 1.3 вказаного Порядку визначено, що об'єктом відокремлення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання може бути, серед іншого, квартира, то суд зазначає наступне.
Вказані положення Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від цих мереж та встановлення індивідуального джерела опалення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.08.2014 р. № 212, не відповідають положенням і вимогам Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4, зі змінами, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169, який підлягає застосуванню у спірних правовідносинах відповідно до п.25 Правил № 630.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про порушення постійно діючою міжвідомчою комісією з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення вимог Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4, яким не передбачено можливості відключення окремих квартир житлового багатоквартирного будинку, а отже п.2.2 протоколу постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р. в частині надання дозволу ОСОБА_2 на відключення від мереж центрального опалення та влаштування індивідуальної системи опалення у квартирі АДРЕСА_1 та зобов'язання ОСОБА_2 виконати будівельно-монтажні роботи та здійснити замовлення проектної документації, є протиправним та підлягає скасуванню.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 27.02.2018 р. по справі № 234/1116/16-а (адміністративне провадження № К/9901/13962/18), постановах Одеського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2018 р. по справі № 766/6865/17, від 24.01.2018 р. по справі № 766/16428/16-а, ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2017 р. по справі № 357/8557/18, постанові Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2017 р. по справі № 401/497/17 (2-а/401/63/17).
За таких обставин позов ПрАТ "Херсонська теплоелектроцентраль" підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 194, 205, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд
вирішив:
Позовні вимоги приватного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (код ЄДРПОУ 00131771, 73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1) задовольнити.
Визнати нечинним та скасувати п.2.2 рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення від 15.08.2017 р. в частині надання дозволу ОСОБА_2 дозволу на відключення від мереж ЦО та влаштування індивідуальної системи опалення у АДРЕСА_1 та в частині зобов'язання ОСОБА_2 виконати будівельно-монтажні роботи та здійснити замовлення проектної документації.
Стягнути з виконавчого комітету Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ 04059958, 73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 37) за рахунок бюджетних асигнувань на користь приватного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (код ЄДРПОУ 00131771, 73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні нуль копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 23 березня 2018 р.
Суддя Дмитрієва О.О.
кат. 5.6.2