Справа № 576/544/18
Провадження № 3/576/218/18
23.03.18 м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Сапон О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області у відношенні
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого:
Глухівський район, с. Шевченкове, пров. Глухівський,3,
- за ст. 183-1 КУпАП, -
У відношенні ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП в тому, що він не сплачує аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості в сумі 24172,10 грн., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, що підтверджується розрахунком заборгованості по аліментам від 14.03.2018 по виконавчому провадженню АСВП № 49691642.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення їх для доопрацювання з огляду на таке.
Так, згідно положень статті 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам статті 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, при складенні протоколу ОСОБА_1 був позбавлений можливості надати свої пояснення до протоколу, йому не роз'яснено право на захист, тобто останній не був повідомлений про час та місце складення протоколу.
Крім того, в порушення вимог статті 254 КУпАП ОСОБА_1 не було вручено копію протоколу про адміністративне правопорушення. А саме посилання державного виконавця на те, що особі направлено копію протоколу поштою, не свідчить про його вручення, так як це не підтверджено належними письмовими доказами з підписом ОСОБА_1
Також, слід зазначити, що відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначений час вчинення адміністративного правопорушення.
Зі змісту статті 183-1 КУпАП витікає, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі несплати аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Відповідальність за несплату аліментів була введена згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017.
В той же час у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, з якого часу ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання своєї дитини, тобто не зазначений час вчинення адміністративного правопорушення, який не може бути раніше ніж з дати набуття чинності Закону № 2234-VIII.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
А за таких обставин суд вважає необхідним повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП до Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області на доопрацювання, для усунення зазначених вище недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 221, 245, 278 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП повернути на доопрацювання до Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя