ун. № 759/2059/18
пр. № 3/759/1348/18
13 березня 2018 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Бандура І.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві ДПП НП України за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1; за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 03.02.2018 приблизно о 02 год. 50 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем "Шкода", номерний знак НОМЕР_1, по вул. Кільцева дорога, 1 в м. Києві, з ознаками алкогольного сп'янінння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків. Тим самим ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, не визнав, і пояснив, що 03.02.2018 знаходився поряд з автомобілем "Шкода", н/з НОМЕР_1, яким він не керував. Не мав при цьому ознак сп'яніння, не погоджувався при працівникові поліції щодо наявності в нього ознак сп'яніння, але з невідомих причин йому не пропонувалось пройти огляд в медичному закладі.
Дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд встановив наступне.
Згідно Інструкції, яка затверджена спільним наказом МВС України та МОЗ України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09.11.2015 № 1452/735, відповідно до п. 6 якої огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Так, згідно з п. 6 розділу 9 "Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 130 КУпАП" по Інструкції
з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Доказів того, що ОСОБА_1 відмовився проходити медичний огляд у встановленому законом порядку в частині проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я чи відмови від проходження медичного огляду за допомогою спеціального приладу, матеріали справи (протокол, пояснення свідків) не містять, оскільки в них є розбіжності. Також не зазначено в протоколі та додатках до нього чи ухилявся ОСОБА_1 від проходження медичного огляду та яким саме чином.
В поясненнях свідків міститься інформація про те, що ОСОБА_1 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відмовився проходити тест на стан алкогольного (наркотичного) сп'яніння, хоча в протоколі міститься загальна інформація про те, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння.
Таким чином протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, п. 6 розділу 9 "Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність, за яке передбачена ст. 130 КУпАП" по Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, та не може вважатись належним доказом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд, тлумачачи всі сумніви на користь особи, яка притягується до відповідальності, вважає вину ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП не доведеною належними і допустимими доказами. Відтак, дана справа підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Керуючись статтями 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, суддя
Закрити провадження відносно ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання скарги прокурором, особою, щодо якої її винесено, потерпілим, до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва.