Провадження № 3-687/18
справа №760/27457/17
12.02.2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Захарова А.С розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, працюючого на посаді керівника ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МИРОСЛАВ», ідентифікаційний номер НОМЕР_1, службова адреса: АДРЕСА_1, - за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
В протоколі про адміністративне правопорушення № 940/26-15-12-06-23/08 від 15.11.2017 року, складеному відносно ОСОБА_1зазначено, що при проведенні перевірки ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МИРОСЛАВ»,виявлено ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: пп. 201.10, 201.14 та 201.15 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями); пп.2 п.3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 28.01.2016 р. №21; що відображено в акті перевірки від 31.10.2017 № 12072/26-15-12-06 за період з 01.09.2017 по 30.09.2017.
Відповідно до ст.278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одне із яких, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення, зазначається протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до п. 4 розділу ІІ «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» від 02.07.2016 № 566 «Зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.». Також відповідно п. 6 розділу ІІ вказаної інструкції у протоколі під час його складання обов'язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до Протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання.
Так, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення № 940/26-15-12-06-23/08 від 15.11.2017 року, складений відносно ОСОБА_1, суд приходить до висновку про направлення адміністративного матеріалу відносно останнього до Головного управління ДФС у м. Києві для проведення додаткової перевірки.
Оскільки у вищезазначеному протоколі про адміністративне правопорушення в супереч вимогам ст. 256 КУпАП та «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», головним державним ревізором-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у м. Києві Поліщук Т.М. - не вказана дата та час вчинення правопорушення.
Більш, того протокол про адміністративне правопорушення № 940/26-15-12-06-23/08 від 15.11.2017 року, який складений відносно ОСОБА_1, не містить повних відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: в протоколі, не зазначена дата, місяць та рік народження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
А тому, враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного і об'єктивного розгляду справи, суд вважає, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, підлягає поверненню до Головного управління ДФС у м. Києві для проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст.ст.278, 256 КУпАП, «Інструкцією з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», суд, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП направити до Головного управління ДФС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116) для проведення додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: