про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2018 року Чернігів Справа № 825/1462/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Заяць О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання наказу протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання положеннь абзаців 1, 2 в даному наказі протиправними і скасувати їх; зобов'язання даної військової частини в особі її командира припинити дію контракту згідно ч.1 п.35 та п.233 даного Положення, згідно якого військовослужбовець не повинен взагалі писати сам такий рапорту про припиненням котракту з його сторони за станом здоров'я і примушувати його це робити ніхто не може, та не виключати зі списків особового складу частини до закінчення його лікування та повного розрахунку, адже це є грубим порушенням і суперечить положенню абзацу 3 п. 242 даного Положення, в якому виписано, що особа звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням, військовослужбовці до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини до виплати всіх видів забезпечення, що передбачено нормами даного Положення.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з вимогами частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановлює ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, з'ясовано, що при подачі адміністративного позову позивачем не конкретно викладено зміст позовних вимог, зокрема, не вказано дату, номер рішення, які позивач просить визнати протиправним та скасувати, не вказано дату та номер контракту, що позбавляє можливості правильно визначити зміст позовних вимог та всебічно дослідити фактичні обставини по справі з метою правильного вирішення спору по суті.
Таким чином, пункти 2,3 позовних вимог позивача зазначено без врахування ч. 1 ст. 5 КАС України, а отже останні не відповідають ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно зі статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання наказу протиправним та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу 5-денний термін з дня вручення копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліку шляхом надання до суду позовної заяви та її копії для відповідача з позовними вимогами, які відповідають Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вказаний судом строк позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали суду надіслати позивачу для виконання
Відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно із ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Заяць