Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/320/18
провадження № 3/650/131/18
19 березня 2018 року суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Сікора О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого у Великоолександрівській районній лікарні майстером з ремонту, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04.03.2018 року о 20.30 год., ОСОБА_1, в смт. В.Олександрівка по вул. Свободи керуючи транспортним засобом марки «ВАЗ 21061», державний номер 80380хо, ухилився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим не виконав обов'язки встановлені пунктом 2.5 ПДР України та допустив адміністративне правопорушення передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні не визнав та пояснив, що відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння як на місці зупинки транспортного засобу так і в лікарні, зважаючи на те, що працівники поліції зупинили його незаконно, а відтак і їх подальші дії він сприймав як не законі. Також вказав, що в день складення протоколу та після цього зі скаргою на дії працівників поліції не звертався.
Також судом були дослідженні письмові пояснення ОСОБА_1 та свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3, які пояснили, що ОСОБА_1 від проходження перевірки на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу відмовився, після чого відмовився від проходження відповідного огляду в лікарні.
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП дії особи, що керує транспортним засобом, які полягають у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння є адміністративним правопорушенням, що тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до пунктів 3, 4. 6 Розділу IX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 року, направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (зі змінами).
Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Отже, встановленим порядком проходження огляду на стан сп'яніння є порядок відповідно до якого особі пропонується пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів, а в разі відмови від цього особі одразу пропонується проїхати до закладу охорони здоров'я для проведення огляду на стан сп'яніння.
Тобто, в діях правопорушника наявні ознаки складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
З досліджених доказів встановлено, що ОСОБА_1 за описаних вище обставин відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, а отже останній підлягає притягненню до відповідальності встановленої законом.
При обранні виду та міри адміністративного стягнення суд враховує, що вина особи у вчиненому доведена, вчинене адміністративне правопорушення становить підвищену суспільну небезпеку, санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП, з урахуванням суб'єкта правопорушення, не передбачено альтернативного адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 283, 130 ч.1 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 130 ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Постанова в частині позбавлення права керування транспортними засобами вважається виконаною з дня її винесення, а при ухиленні правопорушника від добровільного виконання з дня здачі або вилучення відповідного документу.
Строк пред'явлення до виконання протягом трьох місяців.
Тимчасово вилучене посвідчення водія серії АБЮ № 353250 громадянина ОСОБА_1 повернути останньому після виконання ним постанови суду про накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги- 29.03.2018 року.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя: О.О.Сікора