Справа № 515/1056/17
Провадження № 2-а/515/28/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
21 березня 2018 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Тимошенка С.В.
за участю: секретаря Коренчук О.Е.
представника третьої особи - ТОВ "Тека" (за довіреністю) ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Татарбунари Одеської області спра- ву за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Татарбу- нарської міської ради Одеської області, Татарбунарської міської ради Одеської області, треті осо- би без самостійних вимог щодо предмета спору: на стороні позивача - Татарбунарська районна громадська організація «Захист», на стороні відповідачів - товариство з обмеженою відповідальні- стю «Тека»,
про визнання рішень виконавчого комітету Татарбунарської міської ради
№ 43 від 21.07.2014 р. та № 139 від 25.08.2016 р. незаконними та їх скасу
вання та визнання рішення Татарбунарської міської ради № 831-V від 25.
10.2010 р. частково протиправним та його часткове скасування,
ОСОБА_2, вважаючи, що він як житель територіальної громади м.Татарбунари є суб'єктом права комунальної власності та наділений правом володіння, доцільно, економічно, ефективно ко- ристуватися і розпоряджатися об'єктами комунальної власності як безпосередньо, так і через орга- ни місцевого самоврядування, звернувся до суду з адміністративною позовною заявою, в якій про- сив скасувати рішення виконавчого комітету Татарбунарської міської ради № 43 від 21.07.2014 р. «Про розробку паспорта прив'язки розміщення групи тимчасових споруд для здійснення підприє- мницької діяльності та приміщень обслуговування пасажирів на міській автостанції у м.Татарбу- нари за клопотанням ТОВ «Тека» та № 139 від 25.08.2016 р. «Про затвердження паспорту прив'я- зки групи тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та приміщень обслуго- вування пасажирів на міській автостанції» незаконними та їх скасування, вважаючи, що зазначені рішення виконавчого комітету міської ради порушують його законні права та інтереси, як члена територіальної громади.
Також ОСОБА_2, вважаючи, що він як житель територіальної громади м.Татарбунари є су- б'єктом права комунальної власності та наділений правом володіння, доцільно, економічно, ефек- тивно користуватися і розпоряджатися об'єктами комунальної власності як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування, звернувся до суду з адміністративною позовною заявою, в якій просив скасувати рішення Татарбунарської міської ради № 831-V від 25.10.2010 р. «Про надання земельних ділянок в м.Татарбунари» частково протиправним та його часткове скасування вважаючи, що зазначене рішення міської ради в зазначеній частині порушує його законні права та інтереси, як члена територіальної громади.
Провадження у кожній з даних справ було відкрито 31 липня 2017 року.
Ухвалою суду від 07 лютого 2018 року зазначені адміністративні справи за клопотанням предс- тавника позивача об'єднані в одне провадження.
Проте, дана адміністративна справа не може бути розглянута місцевим судом як адміністрати- ним судом і підлягає передачі за предметною підсудністю на розгляд Одеського окружного адміні- стративного суду з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуаль- них актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встанов- лено інший порядок судового провадження.
Як визначено ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсуд- ні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноваже- нь у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму…; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України…; 4) адміністративні сп- рави з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи дер- жавної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених п.п.1-3 ч.1 цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначе- них ч.1 цієї статті.
З приведених норм закону слідує, що адміністративні справи у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності підсуд- ні окружним адміністративним судам.
Отже, дана справа предметно підсудна не місцевому загальному суду, як адміністративному суду, а окружному адміністративному суду.
Як зазначено у п.10 Перехідних положень Розділу VІІ КАС України (в редакції 2017 р.), справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакці- єю Кодексу.
Згідно п.3 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адмі- ністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа нале- жить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 20, 29, 241-243, 248 КАС України, суд
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Татарбунарської міської ради Одеської області, Татарбунарської міської ради Одеської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору: на стороні позивача - Татарбу- нарська районна громадська організація «Захист», на стороні відповідачів - товариство з обмеже- ною відповідальністю «Тека», про визнання рішень виконавчого комітету Татарбунарської міської ради № 43 від 21.07.2014 р. та № 139 від 25.08.2016 р. незаконними та їх скасування та визнання рішення Татарбунарської міської ради № 831-V від 25.10.2010 р. частково протиправним та його часткове скасування на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'я- тнадцяти днів з дня постановлення ухвали.
Суддя Тимошенко