6.2.1
Іменем України
15 березня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/2044/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С. розглянувши у підготовчому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури Луганської області до Відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області, треті особи ОСОБА_1 районна рада Луганської області, ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
18 грудня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури Луганської області до Відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області, треті особи ОСОБА_1 районна рада Луганської області, ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог (а.с.81-89) просить:
1) визнати незаконною бездіяльність відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області та права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області.
2) зобов'язати відділ освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області вжити заходи щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, розташованої за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2,, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області.
3) зобов'язати відділ освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області вжити заходи щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею Центру позашкільної роботи, розташованою за адресою: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області.
В обґрунтування уточнених позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 місцевою прокуратурою Луганської області у межах наданого, згідно з ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», права витребувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів органів державної влади, вивчено інформації ОСОБА_1 районної ради Луганської області від 24.11.2017 № 432, Відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області від 28.09.2017 № 2206, Відділу у ОСОБА_1 районі ГУ Держгеокадастру у Луганській області від 29.09.2017 № 03-02-21/1871 тощо та з'ясовано, що на нерухоме майно (будівлю, земельну ділянку) Центра позашкільної роботи, розташоване за адресою: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 2, яким користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області, юридична адреса: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, вул. Чернишевського, 23, відсутні правовстановлюючі документи, що є порушенням вимог чинного законодавства.
На думку позивача, бездіяльність відповідача та відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно навчального закладу створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним нерухомим майном, ризики для нормального функціонування навчального закладу та навчально-виховного процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей.
Підставами звернення прокурора до суду з позовом зазначено, порушення вимог земельного законодавства, що створює передумови для зловживання щодо розпорядження земельною ділянкою, ризики для нормального функціонування закладу та навчального процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушень прав дітей, що у свою чергу є не виконанням гарантій держави у сфері освіти. Також , зазначає, що прокурор набуває статусу позивача, оскільки орган, уповноважений здійснювати функції щодо зобов'язання оформити належним чином право користування нерухомим майном ОСОБА_1 районного будинку творчості, відсутній. Просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 136). У заяві від 14.03.2018 № 388, яка надійшла через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію), відповідач визнав позовні вимоги повністю та просив розглянути справу за відсутності представника (арк. спр. 139).
Представники третіх осіб у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином (арк. спр. 133, 135). ОСОБА_1 районна рада у клопотанні від 06.03.2018 № 150, яке надійшло через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) 13.03.2018, просила розглянути справу за відсутності їх представника (арк. спр. 137).
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін за відсутності учасників справи, які до судового засідання не прибули, просили суд розглянути справу за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 КАС України, суд встановив таке.
Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку (частина перша статті 92 Земельного кодексу України).
Згідно з пунктом “а” частини другої статті 92 Земельного кодексу України права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.
Частиною другою статті 18 Закону України від 23.05.1991 № 1060-XII “Про освіту”, який діяв до 28.09.2017 (далі - Закон № 1060) передбачено, що навчальні заклади, засновані на загальнодержавній або комунальній власності, мають статус державного навчального закладу.
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1060 матеріально-технічна база навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених чинним законодавством.
Згідно з частинами першою, третьою статті 22 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII “Про освіту”, який діє з 28.09.2017 (далі - Закон № 2145) юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом її діяльності є освітня діяльність. Заклад освіти залежно від засновника може діяти як державний, комунальний, приватний чи корпоративний.
Відповідно до частини першої статті 80 Закону № 2145 до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо; майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об'єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об'єкти авторського права та/або суміжних прав; інші активи, передбачені законодавством. Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених законодавством.
Судом установлено, що згідно з п. 1.1 Статуту ( а.с.33-44) ОСОБА_1 районного будинку творчості, затвердженого рішенням ОСОБА_1 районної ради від 18.01.2005 № 18/14 визначено, що ОСОБА_1 районний будинок творчості знаходиться у комунальній власності ОСОБА_1 районної ради.
Засновником ОСОБА_1 районного будинку творчості є ОСОБА_1 районна рада (п. 1.4 Статуту) (а.с.34).
Відповідно до п. 4.1 Статуту управління навчальним закладом здійснюється представником власника (ОСОБА_1 районна рада) - відділом освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації (а.с.40).
Розділ V Статуту зазначає, що матеріально технічна база навчального закладу охоплює приміщення, споруди, обладнання, засоби зв'язку, транспортні засоби, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в його користуванні (а.с.41).
Рішенням ОСОБА_1 районної ради від 24.03.2000 № 10/22, на виконання заходів Національної програми «Діти України», передано приміщення кінотеатру «Дружба», що знаходиться у загальній власності територіальних громад Старобільського району (районній комунальній власності) з балансу районного відділу культури на баланс районного відділу освіти (а.с.15).
Розпорядженням районного відділу освіти від 31.05.2000 № 60 прийнято на баланс районного відділу освіти приміщення кінотеатру «Дружба» та передано в оперативне управління районного будинку творчості дітей та юнацтва з метою створення Позашкільного центру (а.с.17).
Крім того, рішенням ОСОБА_1 районної ради від 22.12.2017 № 24/10 делеговані ОСОБА_1 районній державній адміністрації повноваження по оперативному управлінню об'єктами спільної власності територіальних громад Старобільського району. Відповідно до акту приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад Старобільського району в оперативне управління від 29.12.2017 до оперативного управління Користувача в особі Відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації входить, у тому числі, і Позашкільний центр ОСОБА_1 районного будинку творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області (а.с.103).
Навчальний заклад має земельну ділянку, де розміщується будівля Центру позашкільної роботи та прилегла територія за адресою: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 2.
Згідно з частиною другою статті 63 Закону № 1060 земельні ділянки державних навчальних закладів, установ та організацій системи освіти передаються їм у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України.
Відповідно до частини другої статті 80 Закону № 2145 порядок, умови та форми набуття закладами освіти прав на землю визначаються Земельним кодексом України.
Згідно з частиною першою статті 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.
Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають заклади освіти незалежно від форми власності (пункт ґ частини другої статті 92 Земельного кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (частина друга статті 116 Земельного кодексу України).
Частиною першою статті 124 Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Відповідно до частини першої статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з частиною першою статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, у тому числі, у разі формування нової земельної ділянки.
Відповідно до частини другої цієї ж статті особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Частиною першою статті 50 Закону України від 22.05.2003 № 858-IV “Про землеустрій” встановлено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.
Відповідно до частини третьої вказаної статті проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, у тому числі, довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.
Згідно з частинами третьою та шостою статті 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні, а у разі надання такого дозволу - у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та за необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Згідно зі статтею 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (стаття 126 Земельного кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України від 01.07.2004 № 1952-VI “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (далі - Закон № 1952) державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.
Згідно з частиною другою статті 3 Закону № 1952 права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
ОСОБА_1 місцевою прокуратурою перевірено стан належного оформлення земельної ділянки під Центром позашкільної роботи, яка розташована за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, направлено відповідні запити до відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області, відділу Держгеокадастру у ОСОБА_1 районі Луганської області ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Луганській області та ОСОБА_1 районної ради Луганської області (а.с.13, 19, 21).
Згідно з листом відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області від 28.09.2017 № 2206 правовстановлюючі документи на земельну ділянку під будівлею та прилеглою територією Центру позашкільної роботи, яка розташована за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, не оформлені (арк. спр. 14).
ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Луганській області від 29.09.2017 № 03-02-21/1871 підтверджується, що земельна ділянка, яка знаходиться в користуванні Центра позашкільної роботи за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, не зареєстрована в державному земельному кадастрі, державні акти на право постійного користування землею не видавались. Дана земельна ділянка відноситься до земель житлової та громадської збудови (арк. спр. 20).
ОСОБА_1 районної ради від 24.11.2017 № 432 повідомлено, що правовстановлюючі документи щодо права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, щодо постійного користування земельною ділянкою під будівлею Центру в районній раді відсутні. Центр позашкільної роботи (приміщення кінотеатру «Дружба») входить до сфери управління відділу освіти ОСОБА_1 райдержадміністрації. Оскільки оформлення права власності на майно або права постійного користування майном відноситься до виконавчих функцій, а виконавчі функції районної ради, виходячи зі змісту ст. 118 Конституції України, виконують районні державні адміністрації, на які покладається реалізація делегованих управлінських повноважень, що супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення, то оформленням відповідних гіравовстановлюючих документів повинен займатися відділ освіти, як структурний підрозділ ОСОБА_1 РДА до сфери управління якого входить Центр позашкільної роботи.
Також зазначено, що 24.10.2017 року керівництву ОСОБА_1 райдержадміністрації направлено лист, в якому ОСОБА_1 РДА, як органу виконавчої влади, в управлінні якого знаходяться майже всі об'єкти спільної власності територіальних громад району, запропоновано, враховуючи ст. 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», провести інвентаризацію об'єктів спільної власності і у разі відсутності необхідних правовстановлюючих документів здійснити їх оформлення (арк. спр. 23, 25).
ОСОБА_1 районна рада рішенням від 24.03.2000 № 10/22 передала на баланс Відділу освіти приміщення кінотеатру «Дружба» (Центр позашкільної роботи), рішенням № 24/10 від 22.12.2017 делегувала повноваження щодо оперативного управління об'єктами спільної власності територіальних громад Старобільського району та фактично передала Центр позашкільної роботи у користування Відділу освіти ОСОБА_1 РДА, що підтверджується актом приймання-передачі від 29.12.2017 (а.с.15, 66, 75-76).
Положенням про відділ освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.10.2016 № 303, визначено, що відділ освіти утворюється головою районної державної адміністрації, входить до її складу, підпорядковується голові районної державної адміністрації, підзвітний і підконтрольний департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, а також є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням (п. п. 1,2, 18 Положення) (а.с.90-102).
Відповідно до п. п. 8, 9 п. 6 вищевказаного Положення основними завданнями відділу освіти районної державної адміністрації є, у тому числі, здійснення управління навчальними закладами, що є комунальною власністю і перебувають у безпосередньому підпорядкуванні та координація діяльності навчальних закладів, що належать до сфери управління райдержадміністрації, організація роботи з їх кадрового, матеріально-технічного і методичного забезпечення.
Кабінетом Міністрів України 17.10.2012 прийнято розпорядження № 802-р “Про здійснення протягом 2012 і 2013 років заходів, пов'язаних з проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади”, яким зобов'язано центральні органи виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебувають дошкільні, загальноосвітні навчальні заклади, здійснити протягом 2012 і 2013 років заходи, пов'язані з проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Державне агентство земельних ресурсів та його територіальні органи повинні забезпечити проведення землевпорядних робіт і оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, в установленому законодавством порядку.
Таким чином, необхідність оформлення відповідачем правовстановлюючих документів на будівлю та земельну ділянку під Центром позашкільної роботи, розташованої за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області прямо передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 802-р.
Відповідачем не надано доказів вжиття ним заходів, спрямованих на належне оформлення правовстановлюючих документів на будівлю та земельну ділянку, а тому позовні вимоги про визнання незаконною бездіяльності щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області та права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області слід задовольнити.
Також суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог щодо зобов'язання відповідача вжити заходів щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, розташованої за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області та права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею Центру позашкільної роботи, розташованою за адресою: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області, оскільки права на нерухоме майно та їх обтяження підлягають обов'язковій державній реєстрації відповідно до Закону № 1952 і відсутність правовстановлюючих документів на будівлю та земельну ділянку під навчально-виховним комплексом створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою, ризики для нормального функціонування школи та учбового процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей.
Крім того, відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
В силу статі 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Питання по судовому збору не вирішується оскільки, відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов керівника ОСОБА_1 місцевої прокуратури Луганської області до Відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області, треті особи ОСОБА_1 районна рада Луганської області, ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області та права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області.
Зобов'язати відділ освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області вжити заходи щодо оформлення права власності на будівлю та державної реєстрації права власності на будівлю Центру позашкільної роботи, розташованої за адресою: 92700, Луганська область, м.Старобільськ, пл.Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районна ради Луганської області.
Зобов'язати відділ освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області вжити заходи щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлею Центру позашкільної роботи, розташованою за адресою: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 2, якою користується ОСОБА_1 районний будинок творчості дітей та юнацтва ОСОБА_1 районної ради Луганської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України рішення складено у повному обсязі 20 березня 2018 року.
Суддя ОСОБА_4