про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2018 року м. Київ № 810/1272/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
19 березня 2018 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" з позовом до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У поданій позовній заяві визначено 3-х відповідачів, а саме: Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області, Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області, Головне управління ДФС у Київській області.
Проте, п. 1 прохальної частини позовної заяви викладено у такій редакції: "Визнати протиправною бездіяльність Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області щодо невчинення всіх необхідних дій з поверненням суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість Товариству з обмеженою відповідальністю "Васт-транс"".
Дана редакція унеможливлює з'ясування позовних вимог окремо до кожного з 3-х названих у даному пункті відповідачів.
Крім того, п. 2 прохальної частини позовної заяви викладено у такій редакції: "Зобов'язати Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області та Головного управління ДФС у Київській області внести до Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету та/або до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування необхідні дані щодо відшкодування позивачу сум податку на додану вартість за лютий 2015 року та стосовно судового рішення у справі № 2а-1750/12/1070 у розмірі 1372090,00 грн".
Дана редакція унеможливлює з'ясування позовних вимог окремо до кожного з 2-х названих у даному пункті відповідачів.
Наведене свідчить, що позовна заява складена з порушенням вимог п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України.
Крім того, відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 грн 00 коп.).
Як убачається з позовної заяви, вона містить 5 вимог немайнового характеру.
Згідно з вимогами абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, на підтвердження сплати судового збору товариство з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" було долучено до матеріалів справи оригінал платіжного доручення від 16 березня 2018 р. № 10885 про сплату судового збору лише у сумі 3524 грн 00 коп.
Зазначена вище обставина вказує на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 160-161 КАС України.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву товариство з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням позовних вимог, зазначених у п. 1 та 2 прохальної частини позовної заяви, окремо щодо кожного з відповідачів та оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у сумі 5286 грн 00 коп.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суддя,
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Виноградова О.І.