Ухвала від 26.02.2018 по справі 135/140/18

Справа № 135/140/18

Провадження у справі № 2-а/135/10/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.02.2018 м. Ладижин

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області ПатраманськийІ.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення виконкому, -

ВСТАНОВИВ:

05.02.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом до виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області і просила визнати протиправним та скасувати п. 2.1. рішення виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області від 25.01.2018 року № 21 «Про приватизацію державного житлового фонду м. Ладижин щодо відмови їй у безоплатній передачі у приватну власність квартири у зв'язку із відсутністю документів, що підтверджують невикористання нею житлових чеків для приватизації державного житлового фонду. позов було залишено без руху, недоліки якого позивачкою виправлено 23.02.2018 року.

Вивчивши позовну заяву, вважаю, що вона підлягає передачі на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду, виходячи з наступного.

15.12.2017р. набрала чинності нова редакція КАС України.

Частина 3 ст.3 КАС України передбачає, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно зі п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

За ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, зокрема, справи у спорах фізичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дій чи бездіяльності (п.1 ч.1 ст.19 КАС України).

Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки 15.12.2017р. набрала чинності (введена в дію) нова редакція КАС України, за якою усі адміністративні справи розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, згідно із чинною на цей час редакцією ст.20 КАС України усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, перерахунку пенсій відносяться до предметної юрисдикції окружних адміністративних судів і не підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а ОСОБА_1 подала позов до виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення виконкому - 05.02.2018року, то вказана позовна заява належить до предметної юрисдикції (підсудності) Вінницького окружного адміністративного суду.

У зв'язку з чим адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення виконкому необхідно передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду для вирішення її по суті.

Керуючись ч.6 ст.7, ч.1 ст.29 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ладижинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення виконкому, - передати Вінницькому окружному адміністративному суду.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали (зважаючи на п. 15.5перехідних положень КАС України щодо порядку подання апеляційних скарг на судові рішення).

Суддя