Справа № 134/358/18
про залучення експерта
20 березня 2018 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
Слідчий суддя Крижопільського районного суду ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2 ,
слідчого СВ Крижопільського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Крижопіль, Вінницької області клопотання слідчого СВ Крижопільського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 12018020190000092 від 19 березня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України, про призначення товарознавчої експертизи,
До Крижопільського районного суду Вінницької області, звернувся слідчий СВ Крижопільського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 із клопотанням про призначення товарознавчої експертизи. Відповідно до матеріалів, слідчий обґрунтовує клопотання тим що, 18.03.2018 близько 03 години 00 хвилин житель с. Городківка ОСОБА_4 , зайшов на територію домогосподарства, яке розташоване в АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому також проживає ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , та звідти, не здійснюючи запуску двигуна, штовхаючи, вчинив угон мотоцикла марки JBW номер шасі НОМЕР_1 червоного кольору д/н НОМЕР_2 2007 року випуску, однак ОСОБА_6 одразу наздогнав ОСОБА_7 та свій мотоцикл в нього забрав.
19.03.2018 слідчим слідчого відділення Крижопільського ВП Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дану подію було внесеного до єдиного реєстру досудового розслідування за №12018020190000092 за ч.2 ст. 289 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до даного угонамотоцикла причетний житель Вінницької області, Крижопільського району с. Городківка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
19.03.2018 в період часу з 13.30 год. по 14.00 год в ході огляду місця події, даний мотоцикл був оглянутий та переданий потерпілому ОСОБА_6 під зберігальну розписку. В ході огляду також було встановлено, що даний мотоцикл перебував в робочому стані.
В зв'язку із необхідністю встановлення вартості викраденого у ОСОБА_6 мотоцикла марки JBW номер шасі НОМЕР_1 червоного кольору д/н НОМЕР_2 2007 року випуску, виникла необхідність у проведенні судової товарознавчої експертизи, для проведення якої необхідно залучити експертів Вінницького НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: вул. Василя Порика,8 м. Вінниця .
Відповідно до п.6 ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Оскільки питання про визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням для проведення судової товарознавчої експертизи у кримінальному провадженні № 12018020190000092 від 19 березня 2018 року, судовим експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Василя Порика,8 із послідуючими запитаннями.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав і просив його задовольнити.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши слідчого, який підтримав клопотання, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог п. 6 ч.2 ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов'язані звернутись з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
З матеріалів клопотання встановлено, 18.03.2018 близько 03 години 00 хвилин житель с. Городківка ОСОБА_4 , зайшов на територію домогосподарства, яке розташоване в АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому також проживає ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , та звідти, не здійснюючи запуску двигуна, штовхаючи, вчинив угон мотоцикла марки JBW номер шасі НОМЕР_1 червоного кольору д/н НОМЕР_2 2007 року випуску, однак ОСОБА_6 одразу наздогнав ОСОБА_7 та свій мотоцикл в нього забрав.
19.03.2018 слідчим слідчого відділення Крижопільського ВП Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дану подію було внесеного до єдиного реєстру досудового розслідування за №12018020190000092 за ч.2 ст. 289 КК України.
Враховуючи що з метою з'ясування обставин, виникає необхідність у проведенні судової товарознавчої експертизи на вирішення якої необхідно поставити запитання про встановлення вартості викраденого у ОСОБА_6 , мотоцикла марки JBW номер шасі НОМЕР_1 червоного кольору д/н НОМЕР_2 2007 року випуску, станом із залученням експертів Вінницького НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: вул. Василя Порика,8 м. Вінниця, тому приходжу до висновку про наявність обставин, які свідчать про обґрунтованість заявленого клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 ч.2 п. 6, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Крижопільського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 - задовольнити.
Доручити проведення судової товарознавчої експертизи у кримінальному провадженні № 12018020190000092 від 19 березня 2018 року, судовим експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Василя Порика, 8.
На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
- Яка ринковавартістьдорожнього транспортного засобу, мотоцикла-Амарки JBW 125, 2007 року випуску, д/н НОМЕР_2 на дату оцінки18.03.2018 рік?
Для проведення судової товарознавчої експертизи експертам надати копії матеріалів кримінального провадження: протокол допиту потерпілого.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Крижопільського
районного суду ОСОБА_1