Ухвала від 20.03.2018 по справі 592/13811/17

Справа № 592/13811/17Суддя-доповідач ОСОБА_1

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2018 р.м. Харків

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Тацій Л.В.

Суддів: Григорова А.М. , Подобайло З.Г.

за участю секретаря судового засідання Ткаченко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду клопотання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про зупинення провадження в адміністративній справі за апеляційною скаргою Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 04.01.2018р., суддя Косолап М.М., м. Суми, повний текст складено 10.01.2018р. по справі № 592/13811/17

за позовом ОСОБА_2

до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми із адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області, в якому просив:

- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії протиправною ;

-зобов'язати Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області виготовити та направити нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах з дати виникнення права на перерахунок: посадовий оклад - 3600,00 грн., оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 2320,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби 50% -4060,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 540,00 грн., надбавка за оперативно розшукову діяльність 49% - 1764,00 грн., премія у розмірі 103,80% до грошового забезпечення - 15034,18 грн., а всього -29518,18 грн.

Позивач також просив встановити судовий контроль за виконанням рішення шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 04.01.2018р. по справі № 592/13811/17позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» станом на 01.01.2016 р. із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за стаж служби - 40 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення - 49 %, премії - 103,80%.

В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилається на те, що судом першої інстанції при винесенні рішення не надано належної оцінки доказам наявним у справі, неправильно застосовано норми матеріального права, а також в порушення вимог ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України не вжито заходів щодо правильного застосування законодавства та винесення законного та обґрунтованого судового рішення, у зв'язку з чим дане судове рішення підлягає скасуванню.

Відповідач подав клопотання про зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Учасники справи в судове засідання не прибули, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги, причини неявки не повідомили.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи, рішення Верховного Суду від 12.03.2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18), колегія суддів вважає за можливе зупинити провадження у справі, з огляду на таке.

Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Суд встановив, що Верховним Судом ухвалено рішення від 12.03.2018 року у зразковій справі Пз/9901/1/18 за позовом ОСОБА_3 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.

Вказане рішення Верховного Суду опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 14.03.2018.

Дослідивши матеріали справи та оприлюднене рішення Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18, апеляційний суд приходить до висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.

Рішення Верховного суду від 12.03.2018 року набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення Верховного Суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням ОСОБА_4 Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене до ОСОБА_4 Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.

Таким чином, рішення Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 є таким, що не набуло законної сили.

Відповідно до частин першої та другої статті 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.

За таких обставин та з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі на підставі пункту 9 частини 2 статті 236 КАС України, суд вважає що рішення Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи №592/13811/17, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18.

Керуючись пунктом 9 частини 2 статті 236 КАС України, статтями 229, 290, 291, 310, 321, 328, 329 КАС України, суд

УХВАЛИЛА:

Задовольнити клопотання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про зупинення провадження

Зупинити провадження у справі № 592/13811/17 за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 04.01.2018р. по справі № 592/13811/17 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду..

Головуючий суддя ОСОБА_1

Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6

Повний текст ухвали складено та підписано 20.03.2018 р.