Справа № 826/11573/17
20 березня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Ключковича В.Ю. та суддів Губської О.А., Троян Н.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.06.2017 №86282-13,-
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2018 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з даним рішенням Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві залишено без руху, оскільки така не відповідала вимогам п.1 ч.5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не доданий документ про сплату судового збору.
Апелянту надано строк для усунення недоліків, а саме: сплату судового збору у розмірі 960 грн. - 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Згідно зворотного поштового повідомлення, яке повернулося на адресу Київського апеляційного адміністративного суду, копію ухвали КААС від 01 березня 2018 року, отримано представником апелянта - 05 березня 2018 року, а тому останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ухвали КААС від 01.03.2018 року фактично є 15.03.2018 року.
15 березня 2018 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві до Київського апеляційного адміністративного суду було направлено та 16 березня 2018 року за вх. № 9408 зареєстровано клопотання, у якому апелянт просить відстрочити сплату судового збору або продовжити строк на усунення недоліків. Дане клопотання апелянт обґрунтовує тим, що у зв?язку з труднощами та тривалістю процедури в отриманні необхідних сум на сплату судового збору від органів Казначейства, Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві позбавлено можливостей сплати судового збору.
В силу положень ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Також, відповідно до ч. 2 ст. 8 цього Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року N 2147-VIII, який набув чинності 15.12.2017 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено виключний перелік умов, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору фізичній особі, а апеляційна скарга Головного управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві під зазначені умови не підпадає.
Також, суд зазначає, що пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Зважаючи на те, що Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору, а також на те, що апеляційна скарга Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві не підпадає під умови, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зазначені в ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», клопотання Головного управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві про відстрочення сплати судового збору КААС від 16.03.2018 року не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 та ч.2 ст.169 КАС України, строк усунення недоліків апеляційної скарги не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Відтак, Головному управлінню Державної фіскальної служби у місті Києві судом було надано максимальний строк, визначений КАС України для усунення недоліків апеляційної скарги.
Таким чином, клопотання апелянта про продовження строку на усунення недоліків за подання апеляційної скарги задоволенню не підлягає.
Станом на 20 березня 2018 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві недоліки апеляційної скарги не усунуто, а саме: не сплачено судовий збір у розмірі 960 грн.
Відповідно до вимог ч.2 ст.298 КАС України зазначено, що до апеляційної скарги яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений судом строк.
Враховуючи те, що апелянт в установлений судом строк, недоліки в апеляційній скарзі не усунув, то апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 329, 331 КАС України, колегія суддів, -
У задоволенні клопотання Головного управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві про відстрочення сплати судового збору або продовження строку на усунення недоліків - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.06.2017 №86282-13- повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Ключкович В.Ю.
Судді: Губська О.А.
Троян Н.М.