Рішення від 15.03.2018 по справі 812/1858/17

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

15 березня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1858/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

у складі головуючого судді Смішливої Т.В.,

при секретарі судового засідання Бутенко К.В..,

за участю:

позивача: ОСОБА_1

представників відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації про визнання незаконними та скасування розпоряджень від 29.08.2017 № 596 та від 07.09.2017 № 638, -

ВСТАНОВИВ:

07 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації, у якому позивач просить суд визнати незаконними та скасувати розпорядження голови Луганської облдержадміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” та від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” в частині щодо перейменування Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, а також здійснення організаційно правових заходів пов'язаних з цим перейменуванням.

У якості підстав адміністративного позову позивачем зазначено, що у відповідача були відсутні підстави для винесення оскаржуваних розпоряджень, оскільки вони не спричинили змін в організації виробництва і праці, фактично відбулось перейменування Департаменту в результаті чого скорочено штат структурного підрозділу до рівня управління, що в свою чергу призводить до повної зміни його структури, зміни розміру посадового окладу позивача у бік зменшення. У розпорядженнях відсутні дані щодо підстав для зміни істотних умов державної служби, передбачених ст. 43 Закону України «Про державну службу», а перейменування органу не може бути підставою для зміни структури Департаменту; рішення щодо ліквідації Департаменту прийнято головою ЛОДА одноособово без обговорення та залучення до участі у прийнятті такого рішення позивача як директора Департаменту; жодних заходів щодо оптимізації роботи Департаменту не проведено.

Крім того, про недоцільність перейменування Департаменту повідомляється в листі Мінприроди від 19.09.2017 № 5/1-31/8134-17.

Позивач зазначив, що ним в порядку статті 11 Закону України «Про державну службу» 11.09.2017 подавалась скарга до Національного агентства України з питань державної служби, яку передано на розгляд до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Донецькій та Луганській областях.

Відповідь на вказану скаргу позивач отримав 10.10.2017 на адресу електронної скриньки та 12.10.2017 позивач отримав оригінал відповіді.

Вважав подання вказаної скарги застосуванням досудового порядку врегулювання спору.

У судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі, надали пояснення, аналогічні викладеному в позові, посилалися, що оскаржені розпорядження порушують права працівників Департаменту, надані Законом України “Про державну службу”.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, надавши відзив на позовну заяву (Т. І арк. спр. 126-138). Зазначив, що статтею 5 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” передбачено, що склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій. Рекомендаційний перелік структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606. Відповідно до статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, які є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами. Вважає, що скорочення чисельності працівників Департаменту, його перейменування в Управління та збільшення штатної чисельності Департаменту масових комунікацій облдержадміністрації здійснено відповідачем у зв'язку з оптимізацією структури облдержадміністрації. Зазначив, що твердження позивача про відсутність в розпорядженні обґрунтувань щодо підстав, визначених частиною першою статті 43 Закону України “Про державну службу”, не відповідають дійсності. Також дотримано і порядок, що передував скороченню штатної чисельності Департаменту. Про прийняте рішення заздалегідь повідомлено директора Департаменту ОСОБА_1 про зміну істотних умов праці, пов'язаних зі зміною найменування посади, розміру оплати праці в частині зменшення розміру посадового окладу, про зміну істотних умов праці відповідно до статті 43 Закону України “Про державну службу”, статті 32 Кодексу законів про працю України. Зазначив, що розпорядження від 07.09.2017 № 638 видано з метою виконання розпорядження від 29.08.2017 № 596, про що свідчить пункт 2 пояснювальної записки до проекту розпорядження, в його преамбулі міститься посилання на статтю 43 Закону України “Про державну службу”. Розпорядження від 29.08.2017 № 596 видано головою з метою оптимізації структури облдержадміністрації. Тому вважає безпідставним твердження позивача про відсутність в розпорядженні обґрунтування щодо підстав, визначених частиною першою статті 43 Закону України “Про державну службу”. Розпорядження від 29.08.2017 № 596 та від 07.09.2017 № 638 направлені загальним відділом апарату облдержадміністрації Департаменту електронною поштою 29.08.2017 та 07.09.2017 відповідно. Вважає, що розпорядження від 29.08.2017 № 596 та від 07.09.2017 № 638 видані головою ЛОДА відповідно до вимог чинного законодавства України, в межах наданих повноважень, їх виконання здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства та не призведе до заподіяння шкоди правам працівників Департаменту, а тому правові підстави для їх скасування відсутні, зокрема в тій частині, що зазначено позивачем у позові. Також вважає безпідставним твердження позивача про те, що перейменування Департаменту в Управління фактично призведе до зміни його структури, посадових обов'язків працівників, а також розміру їх посадових окладів, оскільки в зв'язку з таким перейменуванням головою видано розпорядження від 17.10.2017 № 748 про затвердження Положення про Управління, посадових інструкцій начальника цього Управління та його заступників, а саме Положення про Управління містить завдання та функції, які є аналогічними за змістом, що на цей час покладені на Департамент. Відтак, вважає, що перейменування Департаменту в Управління не призведе до зміни посадових обов'язків його працівників. Щодо твердження позивача про те, що оскаржувані розпорядження порушують трудові права позивача, так як зменшення посадового окладу не може бути обумовлене простим перейменуванням державного органу, оскільки зміна істотних умов праці повинна бути наслідком змін, які відбулися в організації виробництва і праці, а в оскаржених розпорядженнях відсутнє таке обґрунтування, зазначив, що такі висновки позивача вважає хибними, оскільки спірне розпорядження від 29.08.2017 № 596 прийняте з метою визначення оптимальної структури облдержадміністрації та її апарату для виконання основних галузевих повноважень, що узгоджується із статтею 43 Закону України “Про державну службу”, якою визначені підстави для зміни істотних умов державної служби. На підставі викладеного просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_3 до Луганської обласної державної адміністрації про визнання незаконними та скасування розпоряджень від 29.08.2017 № 596 та від 07.09.2017 № 638, залишено без руху.

Ухвалою суду від 20 грудня 2017 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено у спрощеному позовному провадженню.

Ухвалою суду від 13 лютого 2018 року визначено, що подальший розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації про визнання незаконними та скасування розпоряджень від 29.08.2017 № 596 та від 07.09.2017 № 638 буде здійснювати за правилами загального позовного провадження, у зв'язку з чим судове засідання з розгляду справи № 812/1858/17 по суті замінено підготовчим засіданням, оскільки судом встановлено, що позивач є службовою особою, яка у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займає відповідальне становище.

Ухвалою суду від 13 лютого 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 15 березня 2018 року.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, , розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд дійшов наступного.

Розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації (далі - ЛОДА) від 17.05.2013 № 596 створено Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (далі - Департамент) як самостійний структурний підрозділ облдержадміністрації та затверджено Положення про Департамент (Т. І арк. спр. 14-23).

Розпорядженням голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 25.05.2016 № 295 внесено зміни до структури та чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації та затверджено Положення про Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (арк. спр. 24-37).

Згідно зі штатним розписом Департаменту екології та природних ресурсів, затвердженому розпорядженням голови ЛОДА № 88 від 21.02.2017 на 2017 рік кількість штатних одиниць у ньому складає 33 (арк. спр. 191-193).

Розпорядженням голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” прийнято рішення перейменовати з 08.11.2017 юридичну особу - Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА, ідентифікаційний код 38681878, в управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, ідентифікаційний код 38681878, з граничною чисельністю 28 одиниць. Директору Департаменту ОСОБА_1 надано доручення здійснити організаційно-правові заходи, пов'язані з перейменуванням юридичної особи (арк. спр.41-42).

Розпорядженням голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 07.08.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” затверджено штатний розпис управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (далі - Управління) на 2017 рік, попереджено директора Департаменту ОСОБА_1 про зміну істотних умов праці. Управлінню по роботі з персоналом апарату облдержадміністрації надано доручення вжити необхідних організаційних заходів щодо попередження про наступне звільнення з посад та про зміну істотних умов праці, а директору Департаменту - попередити у встановленому порядку працівників, у яких змінюються істотні умови праці відповідно до ст. 43 Закону України “Про державну службу”, ст. 32 КЗпП України, та працівників, штатні посади яких скорочуються, про наступне звільнення з посад за п. 1 ст. 40 КЗпП України (арк. спр. 43-44).

Листом № 1248 від 07.09.2017 директор Департаменту ОСОБА_1 звернувся до голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації, в якому просив надати письмове підтвердження необхідності виконання розпорядження від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” (арк. спр. 83-85). Звернення обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 вважав його таким, що призведе до зміни істотних умов праці, винесеним в порушення ст. 43 Закону України «Про державну службу», ст. 32 Кодексу законів про працю України, безпідставним через відсутність обґрунтування необхідності оптимізації ЛОДА.

Резолюцією від 07.09.2017 голова ЛОДА надав ОСОБА_1 доручення на виконання розпорядження від 07.09.2017 № 638, зокрема, пункту 4 щодо попередження за два місяці до зміни істотних умов праці працівників Департаменту - до 07.09.2017 (арк. спр. 82).

Предметом даного спору є правомірність розпоряджень голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” та від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” в частині щодо перейменування Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, а також здійснення організаційно-правових заходів, пов'язаних з цим перейменуванням.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої та другої статті 6 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” від 09.04.1999 № 586-XIV (далі - Закон № 586-XIV) на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

Згідно з частинами першою та другою статті 5 Закону № 586-XIV склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій. У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, а також з урахуванням вимог статті 18 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (1160-15), їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.

Рекомендаційний перелік структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606.

Відповідно до вказаного Рекомендаційного переліку, Методичних рекомендацій з розроблення положень про структурні підрозділи екології та природних ресурсів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - Методичні рекомендації), затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 17.05.2013 № 201, у складі облдержадміністрації створюється структурний підрозділ екології та природних ресурсів.

Згідно з пунктом 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 № 179 “Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій” у складі місцевих державних адміністрацій утворюються такі структурні підрозділи, як департамент, управління, відділ, сектор.

Департамент - структурний підрозділ обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (крім їх апаратів), що утворюється для виконання основних завдань високого ступеня складності (багатогалузевість, багатофункціональність), координації роботи, пов'язаної з виконанням таких завдань, за умови, що в його складі буде не менш як два управління.

Управління - структурний підрозділ місцевої державної адміністрації одногалузевого або однофункціонального спрямування, до складу якого входить не менш як два самостійних відділи.

Відповідно до пунктів 1 та 2 Положення про Департамент, затвердженого розпорядженням голови ЛОДА від 25.05.2016 № 295, Департамент є структурним підрозділом Луганської обласної державної адміністрації, який утворюється головою ЛОДА - керівником обласної військово-цивільної адміністрації та забезпечує виконання покладених на нього завдань, визначених цим Положенням. Департамент підпорядкований голові облдержадміністрації - керівнику військово-цивільної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству екології та природних ресурсів України.

Таким чином, питання щодо створення структурного підрозділу обласної державної адміністрації, а також його перейменування входить до компетенції голови облдержадміністрації.

Доводи позивача про відсутність в оскаржених розпорядженнях відповідного обґрунтування спростовуються виходячи з такого.

Розпорядження від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” видано головою ЛОДА на підставі статей 5, 6, 44, 47 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статей 87, 89, 90 Цивільного кодексу України, Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 № 179 “Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій”, від 18.04.2012 № 606 “Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій”, від 25.03.2014 № 91 “Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій”.

Згідно пунктів 2, 8 пояснювальної записки до проекту розпорядження голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації “Про внесення змін до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” метою прийняття розпорядження є визначення структури облдержадміністрації та її апарату для вирішення питань, що у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належать до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації. Прийняття розпорядження дозволить визначити структуру облдержадміністрації, оптимальну для виконання основних галузевих повноважень ЛОДА, яка набула статусу обласної військово-цивільної адміністрації, сприятиме ефективному вирішенню питань, що віднесені до відання облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації та її апарату (арк. спр. 142-143).

Отже, питання внесення змін до структури граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації перед прийняттям розпорядження від 29.08.2017 № 596 досліджувалось, визначено мету його прийняття - оптимізація структури ЛОДА та прогнозовані результати, містить нормативне обґрунтування необхідності його прийняття у п. 1 пояснювальної записки.

Згідно довідки про погодження проекту розпорядження “Про внесення змін до структури граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” проект погоджено без зауважень всіма заступниками голови ЛОДА, начальниками відділів фінансового контролю, контролю апарату ЛОДА, юридичного та загального відділів (арк. спр. 204).

Розпорядження від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” видано головою ЛОДА на підставі статей 5, 6, 47 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статей 43, 50, 51 Закону України “Про державну службу”, статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, статей 32, 49-2 Кодексу законів про працю України, постанов Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”, від 12.03.2005 № 179 “Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій”, від 18.01.2017 № 15 “Питання оплати праці працівників державних органів”, враховуючи розпорядження голови від 24.03.2016 № 152 “Про деякі заходи щодо реалізації положень Закону України “Про військово-цивільні адміністрації”, від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації”.

Метою прийняття вказаного розпорядження є виконання розпорядження голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації”, про що зазначено у пункті 2 пояснювальної записки до проекту розпорядження голови ЛОДА - керівника обласної військово-цивільної адміністрації “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” (арк. справи 148-149).

Отже, оскаржене розпорядження від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” також містить обґрунтування його прийняття.

Проект розпорядження “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” погоджено без зауважень заступником голови ЛОДА, заступником начальника Департаменту - начальником бюджетного управління, начальником управляння по роботі з персоналом, заступником начальника відділу фінансового контролю, контролю апарату ЛОДА, начальниками юридичного та загального відділів, про що свідчить довідка про погодження проекту розпорядження (арк. спр. 203).

Доводи позивача про те, що оскаржуваними розпорядженнями порушено його трудові права та змінено посадові обов'язки, що є підставою для визнання розпоряджень незаконними суд вважає безпідставними з огляду на таке.

В Положенні про Департамент визначені основні завдання та функції з виконання облдержадміністрацією повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища. Так, Департамент забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами, заповідної справи, формування, збереження та використання екологічної мережі, здійснення управління та регулювання у сфері охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України на відповідній території, забезпечення екологічної та у межах компетенції радіаційної безпеки.

У зв'язку з перейменуванням Департаменту в Управління головою ЛОДА видано розпорядження від 17.10.2017 № 748 про затвердження Положення про Управління, посадових інструкцій начальника цього Управління та його заступників (арк. спр. 47-56).

У Положенні про Управління, розробленому відповідно до Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 887, Методичних рекомендацій визначені основні завдання та функції з виконання облдержадміністрацією повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища. Ці завдання та функції є аналогічними за змістом, що на цей час покладені на Департамент.

У судовому засіданні позивач підтвердив, що завдання та функції Департаменту після його перейменування в Управління не змінились.

Тобто, перейменування Департаменту в Управління не призвело до зміни завдань та функцій самого органу, а також посадових обов'язків його працівників.

Судом також установлено, що після перейменування Департаменту в Управління воно не втратило статусу самостійної юридичної особи, а позивач залишився його керівником.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 “Питання оплати праці працівників державних органів” затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати у 2017 році.

Статтями 50, 51 Закону України “Про державну службу” визначені основні складові заробітної плати державного службовця, групи оплати праці та схема посадових окладів державних службовців.

На підставі зазначених вимог розпорядженням від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” затверджено штатний розпис Управління на 2017 рік (пункт 1 розпорядження) (арк. спр. 43-46).

Пунктом 3 частини першої статті 43 Закону України “Про державну службу” передбачено, що підставами для зміни істотних умов державної служби є, зокрема, скорочення чисельності або штату працівників у зв'язку з оптимізацією системи державних органів чи структури окремого державного органу.

Відповідно до частини четвертої статті 43 Закону України “Про державну службу” про зміну істотних умов служби керівник державної служби письмово повідомляє державного службовця не пізніш як за 60 календарних днів до зміни істотних умов державної служби, крім випадків підвищення заробітної плати.

Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

У зв'язку з цим у розпорядженні від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” попереджено (пункт 2 розпорядження) ОСОБА_1, директора Департаменту, про зміну істотних умов праці, пов'язаних зі зміною найменування посади, розміру оплати праці в частині зменшення розміру посадового окладу, а управлінню по роботі з персоналом апарату облдержадміністрації надано доручення щодо вжиття необхідних організаційних заходів щодо попередження ОСОБА_4 про наступне звільнення з посади за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України та ОСОБА_1 про зміну істотних умов праці відповідно до статті 43 Закону України “Про державну службу”, статті 32 Кодексу законів про працю України (пункт 3 розпорядження).

Відповідно до статті 11 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду та звільняються з посади головами відповідних державних адміністрацій за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 2 Закону України “Про державну службу” керівник державної служби в державному органі - посадова особа, яка займає вищу посаду державної служби в державному органі, до посадових обов'язків якої належить здійснення повноважень з питань державної служби та організації роботи інших працівників у цьому органі.

Частиною другої статті 6 Закону України “Про державну службу” встановлено категорії посад державної служби та посади голів місцевих державних адміністрацій віднесено до категорії “А” (вищий корпус державної служби).

На підставі зазначених норм законодавства головою здійснювалось попередження директора Департаменту.

У зв'язку з тим, що відповідно до підпункту 16 пункту 9 Положення про Департамент, затвердженого розпорядженням голови від 25.05.2016 № 295, директор Департаменту призначає на посаду та звільняє з посади в порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців Департаменту, ОСОБА_1 надано доручення щодо попередження у встановленому чинним законодавством порядку працівників, у яких змінюються істотні умови праці відповідно до статті 43 Закону України “Про державну службу”, статті 32 Кодексу законів про працю України, та працівників, штатні посади яких скорочуються, про наступне звільнення з посад за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.

Працівників Департаменту попереджено про зміну істотних умов праці з 08.11.2017, що підтверджено у судовому засіданні як позивачем, так і представником відповідача.

Тобто, трудові права позивача та працівників колишнього Департаменту розпорядженням голови ЛОДА від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” також не порушені.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими й такими, що не належать до задоволення.

У зв'язку з відмовою в задоволенні позову судові витрати, понесені позивачем, відповідно до статті 139 КАС України йому не відшкодовуються.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні вимог ОСОБА_1 про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Луганської обласної державної адміністрації від 29.08.2017 № 596 “Про внесення змін до структури та граничної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації” та від 07.09.2017 № 638 “Про затвердження штатного розпису управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації на 2017 рік” в частині щодо перейменування Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, а також здійснення організаційно-правових заходів, пов'язаних з цим перейменуванням відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повне рішення суду складено 20 березня 2018 року.

Суддя ОСОБА_5