16 березня 2018 року м.Кропивницький Справа № П/811/920/17.
провадження № 2-ап/811/36/17
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Ю.П. Пасічника, при секретарі - Побочій О.В.,
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3 (надалі - позивач) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (надалі - відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом та просив: визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 15.03.2016 р. №84; та визнати протиправними дії відповідача щодо проведення відносно СФГ планової виїзної перевірки.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем на підставі наказу №48 від 19.02.2016р. було розпочато проведення планової виїзної перевірки термін проведення якої становив 10 робочих днів з 01.03.2016р. Наказом №84 від 15.03.2016р. термін проведення перевірки було продовжено на 5 робочих днів з 16.03.2016р.
Позивач вказує, що продовження терміну перевірки було здійснено з порушенням вимог ст. 82 ПК України, оскільки наказ про продовження терміну проведення перевірки ним отримано лише 23.08.2016р. а не до кінцевого строку проведення планової виїзної перевірки (15.03.2016р.). Крім того, позивач вказує, що в наказі про продовження терміну проведення перевірки №84 від 15.03.2016р. підставою визначено п. 82.2 ст. 82 ПК України, що визначає терміни проведення позапланових перевірок, а не планової, яка проводилась відносно позивача, а тому, було продовжено термін проведення перевірки іншої, ні ту, яка в нього проводилась.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.
Відповідачем надано відзив на позов вимоги якого не визнаються з тих підстав, що проведення перевірки позивача та продовження термінів її проведення здійснено на підставі, в межах повноважень та у спосіб визначені ПК України (а.с. 54).
В судовому засіданні на підставі ч. 3 ст. 243 КАС України, було проголошено вступну та резолютивну частини рішення, складення повного тексту рішення відкладено до 26.03.2018р.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд не знаходить підстав для задоволення позову враховуючи наступне.
Відповідно до п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Відповідно до п. 77.1 ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Пунктами 77.4, 77.6 казаної статті передбачено, що про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Допуск посадових осіб контролюючих органі до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.
Згідно п. 81.1 ст. 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
З матеріалів справи вбачається, що наказом керівника відповідача від 19.02.2016р. №48 прийнято рішення про проведення документальної планової виїзної перевірки позивача протягом 10 днів починаючи з 01.03.2016р. та складено відповідне повідомлення від 19.02.2016р. №6/2202/23686997 (а.с. 55,56).
Вказані документи направлені на адресу позивача 19.02.2016р. та отримані ним 24.02.2016р., що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 57).
Тобто, відповідачем виконано вимоги ст. 77 ПК України щодо повідомлення платника податків про проведення документальної планової перевірки.
Зміст акту перевірки позивача вказує на те, що проведення перевірки розпочато з відома та в присутності керівник позивача, що також вказує на дотримання вимог щодо допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної (а.с.68).
Відповідно до п. 82.1 ст. 82 ПК України тривалість перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі службової записки посадових осіб відповідача від 14.03.2016р. №11/11-28-22-02-17 (а.с.58), керівником відповідача 15.03.2016р. видано наказ №84 про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки позивача на 5 робочих днів з 16.03.2016р. (а.с.59).
Керівник позивача особисто отримав вказаний наказ 15.03.2016р. про що свідчить його підпис.
Доводи позивача щодо посилання в наказі на п. 82.2 ст. 82 ПК України, а не на п. 82.1 вказаної статті, як на підставу протиправності наказу, судом до уваги не приймаються, оскільки вказане посилання жодним чином не свідчить про зміну виду перевірки за умови, що вказана перевірка вже була розпочата.
Враховуючи вищевикладене суд відмовляє в задоволенні адміністративного позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 246, 382, 255, 292-297, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_3 (код ЄДРПОУ 23686997, вул. Дімітрова, 87"а", м.Бобринець, Кіровоградська область, 27200) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 39393501, вул. В. Перспективна, 55, м.Кропивницький, 25006) про визнання протиправним та скасування наказу - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено 20.03.2018 року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_4