19 березня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/355/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними відмови та зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД” звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунку коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року та зобов'язати зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунок коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року;
- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунку коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року та зобов'язати зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунок коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним складено розрахунки коригування кількісних і вартісних показників №75 від 24 жовтня 2017 року та №71 від 25 жовтня 2017 року до податкових накладних №138 від 24 жовтня 2017 року та №146 від 25 жовтня 2017 року відповідно, згідно із якими: податкова накладна №138 від 24 жовтня 2017 року була виписана за другою подією (після відвантаження товару), а не за першою (отримання попередньої оплати), як того вимагає п.201.10 ст.201 Податкового кодексу; покупцем було перераховано на адресу постачальника грошові кошти у розмірі 700000,00 грн. 23.10.2017 р. (про що складено та зареєстровано податкову накладну №129 від 23.10.2017 року), 24.10.2017 року Покупцем було ще перераховано на рахунок Постачальника 700000,00 грн., при цьому 24.10.2017 року Постачальником було здійснено поставку товару на суму 960847,08 грн. таким чином залишок в розмірі 439152,92 грн. став попередньою оплатою за наступну поставку товару, яка відбулась 25.10.2017 року, тоді ж підприємством виписано податкову накладну на всю суму відвантаження, тобто на 942419,02 з ПДВ (при цьому сума попередньої оплати не вирахувана). У зв'язку з чим складався розрахунок коригування до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року. За результатами розгляду поданих розрахунків коригування кількісних і вартісних показників №75 від 24 жовтня 2017 року податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року та №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року позивачем отримано квитанції, згідно із якими реєстрація зупинена, відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ, розрахунок коригування відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567. Позивачем було надано пояснення про помилковість податкових накладних та подано всі необхідні документи що підтверджують помилку в податкових накладних та реальність здійснення господарських операцій. Проте, не дивлячись на надані пояснення та документи, Рішеннями комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації №404263/39075031 та №404264/39075031 від 13.12.2017 року, позивачу було відмовлено у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН на підставах надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Позивач наголошує, що в оскаржуваних рішеннях не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію розрахунку коригування до податкових накладних, які виписані та зареєстровані помилково. Тому вважає, що рішення відповідача є невмотивованими, а позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого ч.1 ст.261 КАС України, до суду не надійшло відзиву відповідача на позовну заяву або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, надані та зібрані докази, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.
ТОВ «Марлен-КД» є юридичною особою видами діяльності якого є, зокрема, розведення свиней, оптова торгівля живими тваринами (коди КВЕД 01.46., 46.23.).
Між ТОВ «Марлен-КД» та ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» було укладено договір поставки від 07.12.2016 р. №691, згідно умов якого Позивач виступив Постачальником, а ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» Покупцем (а.с.14-17).
Згідно п.3.6. Договору оплату поставки партії Товару Покупець здійснює на протязі 3 (трьох) днів з дати поставки партії Товару.
На виконання положень Договору поставки від 07.12.2016 р. №691 Покупцем 24.10.2017 р. було перераховано на адресу Постачальника грошові кошти у розмірі 700000,00 грн. (попередня оплата), що підтверджується випискою з банку по рахунку №26008420889001 з 24.10.2017 по 24.10.2017 р. (а.с.27-30).
24.10.2017 р. ТОВ «Марлен-КД» на виконання Договору поставки від 07.12.2016 р. №691 відвантажило ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» Товар, що підтверджується видатковою накладною № 1161 від 24.10.2017 р. на загальну суму 960847,08 грн.(а.с.31).
24.10.2017 р. «Марлен-КД» складено податкову накладну №138 від та направлено 01.12.2017р. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.18). Податкова накладна виписана на суму 960847,08 грн.
Згідно отриманої квитанції №1 від 13.11.2017 р. податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено (а.с.19).
На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ ТОВ «Марлен-КД» було направлено на адресу ДФС документи про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненій податковій накладній. Після чого, вказана податкова накладна була зареєстрована на підставі Рішення Комісії ДФС № 349323/39075031 від 01.12.2017 року про реєстрацію податкової накладної №138 від 24.10.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.20).
24.10.2017 року позивачем складено розрахунок коригування №75, у зв'язку з виявленням помилки в податковій накладній, і яким скориговано обсяги постачання, що оподатковуються за основною ставкою (код ставки 20) на - 800 705,90 грн. (за мінусом) (а.с.21). Даний розрахунок коригування надіслано до ДФС 05.12.2017 року.
05 грудня 2017 року відповідачем складено квитанцію про зупинення реєстрації розрахунку коригування №75 до податкової накладної №138 (а.с.22). В даній квитанції зазначено, що розрахунок коригування відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 0103 (а.с.22).
06 грудня 2017 року ТОВ «Марлен-КД» подало до ДФС України документи про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненому розрахунку коригування (а.с.23) та надало відповідні пояснення.
13.12.2017 року відповідачем винесено рішення №404263/39075031 про відмову в реєстрації розрахунку коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року (а.с.24).
В даному рішенні підставою відмови зазначено: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію розрахунку коригування.
Окрім того, на виконання положень вищевказаного договору поставки від 07.12.2016 р. №691 Покупцем було перераховано на адресу Постачальника грошові кошти у розмірі 700000,00 грн. 23.10.2017 року, що підтверджується випискою по рахунку №26008420889001 з 23.10.2017 по 23.10.2017 р. (а.с.38-39). Про дану операцію складено та зареєстровано податкову накладну № 129 від 23.10.2017 року (а.с.35).
24.10.2017 року Покупцем повторно перераховано на рахунок постачальника 700000,00 грн., при цьому 24.10.2017 року було здійснено поставку на суму 960847,08 грн, таким чином залишок в розмірі 439152,92 тис. грн. став попередньою оплатою за наступну поставку товару, яка відбулася 25.10.2017 року, що підтверджується оборотно-сальдовими відомостями (а.с.34).
25.10.2017 р. ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» перерахував на рахунок ТОВ «Марлен-КД» часткову доплату в сумі 260847,08 грн., що підтверджується випискою з банку по рахунку №26008420889001 з 25.10.2017 по 25.10.2017 р. (а.с.50-52) та оборотно-сальдовою відомістю (а.с.56). Тоді ж ТОВ «Марлен-КД» на виконання договору поставки від 07.12.2016 р. №691 відвантажило ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» Товар, що підтверджується видатковою накладною № 1169 від 25.10.2017 р. на загальну суму 942419,02 грн. (а.с.53).
25.10.2017 р. ТОВ «Марлен-КД» було складено податкову накладну №146 (а.с.40) та направлено 01.12.2017 р. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Податкова накладна виписана на суму 942419,02 грн.
13.11.2017 р. відповідачем складено квитанцію № 1, якою податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено (а.с.41).
На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ ТОВ «Марлен-КД» було направлено на адресу ДФС документи про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненій податковій накладній. Після чого, вказана податкова накладна була зареєстрована на підставі Рішення Комісії ДФС №349329/39075031 від 01.12.2017 року про реєстрацію податкової накладної №146 від 25.10.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.42).
24.10.2017 року позивачем складено розрахунок коригування №71, у зв'язку з виявленням помилки в податковій накладній (суму не було зменшено на суму попередньої оплати), яким скориговано обсяги постачання, що оподатковуються за основною ставкою (код ставки 20) на - 785349,18 грн. без ПДВ (за мінусом). Даний розрахунок коригування надіслано до ДФС 05.12.2017 року.
05.12.2017 р. відповідачем складено квитанцію №2, якою розрахунок коригування прийнято, але реєстрацію зупинено (а.с.44). В даній квитанції зазначено, що розрахунок коригування відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 0103 (а.с.44).
06 грудня 2017 року ТОВ «Марлен-КД» подало до ДФС України документи про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненому розрахунку коригування (а.с.45) та надало відповідні пояснення.
13.12.2017 року відповідачем винесено рішення №404264/39075031 про відмову в реєстрації розрахунку коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року (а.с.46).
В даному рішенні підставою відмови зазначено: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію розрахунку коригування.
Не погоджуючись з відмовами Державної фіскальної служби України у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунку коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року та рахунку коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року, позивач звернувся до суду.
Згідно підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постанови Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010, розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) - електронний документ, який складається платником податку до податкової накладної відповідно до вимог Кодексу в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 10.08.2017 р. №1570/6/99-99-15-03-02-15/іпк роз'яснила, що пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Суд зазначає, що абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» №190 від 29.03.2017 р. встановлено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу та надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування", або "надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування".
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання вимог п. 201.16.1 - 201.16.2 ст.201 Податкового кодексу України та пропозиціях викладених у квитанціях про зупинення реєстрації розрахунку коригування позивачем були надані документи, пояснення, якими підтверджується реальність здійснення операцій по відмовлених у реєстрації розрахунках коригування. Перелік наданих документів відповідає вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017р. № 567.
Проте, відповідачем всупереч вимогам пп. «в» п. 201.16.1 ст. 201 ПК України, не було визначено вичерпного переліку документів, надання якого дало б позивачеві можливість реєстрації розрахунку коригування, а відмова у прийнятті до реєстрації розрахунку коригування з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів (пп. «в» п. 201.16.1 ст. 201 ПК України).
При відмові у прийнятті до реєстрації розрахунку коригування з посиланням на ненадання платником податків достатніх документів, комісія має навести дані щодо документів, надання яких дасть можливість прийняти РК до реєстрації.
Із оскаржуваних рішень ДФС України про відмову в реєстрації розрахунків коригування встановлено, що підставою для відмови у їх реєстрації є надання позивачем копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, однак відповідачем не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено позивачем при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішень про реєстрацію розрахунку коригування.
Посилання на вказану підставу в обґрунтування прийняття рішень про відмову, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що документи, подані є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.
Суд також звертає увагу, що у відповідачем зареєстровані податкові накладні №138 від 24 жовтня 2017 року та №146 від 25 жовтня 2017 року на підставі наданих позивачем пояснень та копій документів з підтвердженням здійснення господарських операцій при тому, що ці накладні і розрахунки коригування стосуються одних й тих самих господарських операцій.
Отже, на думку суду, рішення №404263/39075031 та №404264/39075031 від 13.12.2017 року не містять чіткого визначення підстав для прийняття Комісією рішення про відмову в реєстрації розрахунків коригування.
Крім того, реєстрація розрахунку коригування була зупинена відповідачем на підставі п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. № 567, відповідно до якого моніторинг розрахунку коригування проводиться, якщо такий розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).
Однак, розрахунки коригування №75 від 24 жовтня 2017 року та №71 від 25 жовтня 2017 року не містять передбачених цим підпунктом зміни вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміни номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), а містить лише вірну назву та індивідуальний податковий номер покупця (а.с.21, 46).
Тобто відповідач зупинив реєстрацію розрахунку коригування без передбачених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. № 567 підстав.
Вирішуючи даний спір суд також бере до уваги пояснення позивача про те, що ТОВ «Марлен-КД» є виробником продукції свині в живій вазі, чистопорідні свині та хряки, сім'ї хряків. Підприємство вирощує тварин на власному та орендованому обладнанні у власних та орендованих приміщеннях. Для підтвердження викладеного позивачем надано копію договору оренди №1 від 01.02.2016 року щодо оренди нерухомого майна загальною площею 49978,5 м2, в якому здійснюється відтворення поголів'я свиней та вирощування живих свиней (а.с.59-66), а також додано копію договору оренди №2 від 01.02.2016 року щодо оренди обладнання для вирощування живих свиней (а.с.67-75).
З матеріалів справи також вбачається, що підприємство закуповує зерно, шрот соняшниковий та із сої, пшеницю, ячмінь, сировину для виготовлення власних кормів для тварин, ветпрепарати та матеріали для вирощування тварин, запчастини для ремонту обладнання (а.с.76-87).
Вищевикладене підтверджує реальність господарських операцій.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено правомірності своєї відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунків коригування позивача
Таким чином, суд дійшов висновку, що контролюючий орган не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації розрахунків коригування №75 від 24 жовтня 2017 року та №71 від 25 жовтня 2017 року.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з даним адміністративним позовом ТОВ “Марлен-КД” сплачено судові витрати у розмірі 3400,00 грн.
З огляду на викладене, на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 3400,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. 2, 241, 243-249 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати відмову Державної фіскальної служби України у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунку коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД” протиправною.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунок коригування №75 від 24 жовтня 2017 року до податкової накладної №138 від 24 жовтня 2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД”за датою його подання.
Визнати відмову Державної фіскальної служби України у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунку коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД” протиправною.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних рахунок коригування №71 від 25 жовтня 2017 року до податкової накладної №146 від 25 жовтня 2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД” за датою його подання.
Присудити Товариству з обмеженою відповідальністю “Марлен-КД”, код ЄДРПОУ 39075031, вул. Ельворті, буд.5, оф.111, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України, код ЄДРПОУ 39292197, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, у розмірі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.).
Рішення набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-296 та пунктом 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_1