Ухвала від 16.03.2018 по справі 922/1294/13

УХВАЛА

16 березня 2018 року

м. Київ

Справа № 922/1294/13

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Білоуса В.В.

учасники справи:

заявник (боржник) - товариство з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд",

виконуючий обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" - арбітражний керуючий Чульський Олександр Сергійович,

кредитори: ПП фірма "Альтаир", ПАТ АБ "Південний", ФОП Бережна Тетяна Василівна, УАСП ТОВ "КАІС",

розглянувши матеріали касаційної скарги виконуючого обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражного керуючого Чульського Олександра Сергійовича

на постанову Харківського апеляційного господарського суду

від 26.06.2017

у складі колегії суддів: Бородіної Л.І. (головуючого), Камишевої Л.М., Лакізи В.В.

у справі № 922/1294/13

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд"

про визнання банкрутом,-

ВСТАНОВИВ:

14.07.2017 виконуючий обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражний керуючий Чульський О.С. звернувся до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 02.10.2017 касаційну скаргу виконуючого обов'язки ліквідатора ТОВ "Омбілік-Трейд" Чульського О.С. на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі №922/1294/13 повернуто скаржнику на підставі пункту 3 частини 1 статті 111-3 Господарського процесуального кодексу України в редакції до 15.12.2017.

20.10.2017 виконуючий обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражний керуючий Чульський О.С. вдруге звернувся до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13, підтвердженням чого є вхідний штамп Харківського апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги.

03.01.2018, на підставі частини 5 статті 31 та підпункту 6 пункту 1 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03.10.2017, справа № 922/1294/13 Господарського суду Харківської області разом з вказаною касаційною скаргою виконуючого обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражного керуючого Чульського О.С. передана до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 922/1294/13 визначено колегію суддів у складі: головуючого судді - Білоуса В.В., судді - Пєскова В.Г., судді - Жукова С.В., що підтверджується протоколом передачі судової справи (касаційної скарги, заяви) раніше визначеному складу суду від 13.02.2018.

15.12.2017 набрав чинності Закон України № 2147-VIII від 03.10.2017 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Підпунктом 11 пункту 1 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03.10.2017, який набув чинності з 15.12.2017, передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Проте, подана виконуючим обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражним керуючим Чульським О.С. касаційна скарга на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13, в даному випадку не відповідає вимогам розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України в редакції, яка діяла до 15.12.2017, з наступних підстав.

Частиною першою статті 110 Господарського процесуального кодексу України, в редакції чинній до 15.12.2017, було визначено, що касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.

Частина третя статті 105 Господарського процесуального кодексу України, в редакції чинній до 15.12.2017, визначала, що постанова апеляційного господарського суду набирає законної сили з дня її прийняття.

Оскаржувана виконуючим обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражним керуючим Чульським О.С. постанова Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13 набрала законної сили - 26.06.2017, отже, останній день строку, встановленого для оскарження зазначеної постанови в касаційному порядку, припадав на 17.07.2017, оскільки 16.07.2017 - вихідний день (неділя).

Як вже зазначалось, касаційну скаргу вперше було подано скаржником до суду касаційної інстанції - 14.07.2017, тобто, без пропуску процесуального строку на касаційне оскарження.

Проте, ухвалою Вищого господарського суду України від 02.10.2017 касаційну скаргу виконуючого обов'язки ліквідатора ТОВ "Омбілік-Трейд" Чульського О.С. на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі №922/1294/13 повернуто скаржнику на підставі пункту 3 частини 1 статті 111-3 Господарського процесуального кодексу України в редакції до 15.12.2017.

Вдруге скаржник звернувся до суду касаційної інстанції із касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13 - 20.10.2017, підтвердженням чого є вхідний штамп Харківського апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги, тобто поза межами процесуального строку на касаційне оскарження.

Згідно з ч. 3 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03.10.2017, чинній з 15.12.2017, судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частиною третьою статті 292 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017) передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними.

При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.

Як вбачається із тексту касаційної скарги та доданих до касаційної скарги документів, в даному випадку скаржником - виконуючим обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражним керуючим Чульським О.С. не порушується питання про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі № 922/1294/13.

З огляду на те, що касаційна скарга виконуючим обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражним керуючим Чульським О.С. подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, які діяли до набрання чинності цієї редакцією Господарського процесуального кодексу України, виходячи із приписів підпункту 11 пункту 1 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції чинній з 15.12.2017, касаційна скарга виконуючого обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражного керуючого Чульського О.С. на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі №922/1294/13 підлягає залишенню без руху на підставі частини 3 статті 292 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03.10.2017 із наданням скаржнику строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись підпунктом 11 пункту 1 Розділу ХІ Перехідні положення, статтями 3, 234, 235, 292 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03.10.2017, Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду, -

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу виконуючого обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражного керуючого Чульського Олександра Сергійовича на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.06.2017 у справі №922/1294/13 залишити без руху.

2. Надати виконуючому обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражному керуючому Чульському Олександру Сергійовичу строк для усунення зазначених в даній ухвалі недоліків до 02 квітня 2018 року.

3. Виконуючий обов'язки ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Трейд" арбітражний керуючий Чульський Олександр Сергійович має право у термін до 02 квітня 2018 року звернутись до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку.

4. Заяву про поновлення строку направляти до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О.Копиленка, 6.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Касаційного господарського суду

у складі Верховного Суду В.В. Білоус

Попередній документ
72824467
Наступний документ
72824469
Інформація про рішення:
№ рішення: 72824468
№ справи: 922/1294/13
Дата рішення: 16.03.2018
Дата публікації: 20.03.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Закрито провадження (29.08.2023)
Дата надходження: 28.03.2013
Предмет позову: визнання банкрутом
Розклад засідань:
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
08.04.2026 11:34 Господарський суд Харківської області
23.04.2020 10:20 Господарський суд Харківської області
02.07.2020 10:00 Господарський суд Харківської області
22.09.2020 11:00 Господарський суд Харківської області
10.12.2020 10:20 Господарський суд Харківської області
23.03.2021 10:20 Господарський суд Харківської області
27.05.2021 11:20 Господарський суд Харківської області
29.07.2021 11:00 Господарський суд Харківської області
19.10.2021 12:20 Господарський суд Харківської області
23.11.2021 12:20 Господарський суд Харківської області
10.02.2022 11:20 Господарський суд Харківської області
19.04.2022 10:40 Господарський суд Харківської області
03.11.2022 12:00 Господарський суд Харківської області
16.12.2022 10:50 Господарський суд Харківської області
02.03.2023 11:20 Господарський суд Харківської області
30.03.2023 10:40 Господарський суд Харківської області
11.05.2023 10:30 Господарський суд Харківської області
16.05.2023 12:20 Господарський суд Харківської області
15.06.2023 10:00 Господарський суд Харківської області
27.06.2023 11:40 Господарський суд Харківської області
29.08.2023 10:20 Господарський суд Харківської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
УСАТИЙ В О
УСАТИЙ В О
арбітражний керуючий:
Сугоняко Олексій Олександрович
Шуба Володимир Іванович
відповідач (боржник):
ТОВ "Омбілік-Трейд", м. Харків
заявник апеляційної інстанції:
Касянчук Т.О., смт. Солоницівка
Касянчук Т.О., смт. Солоницівка
Компанія VICINALE LIMITED (Кіпр)
ПАТ "Банк Фінанси та Кредит", м. Харків
Приватне підприємство фірма "Альтаир"
Приватне підприємство фірма "Альтаїр"
Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "Південний"
ТОВ "Омбілік-Трейд", м. Харків
кіпр, кредитор:
Компанія VICINALE LIMITED (Кіпр)
кредитор:
ФОП Бережна Тетяна Василівна
Компанія OMBILIC LIMITED, Кіпр
Компанія OMBILIC LIMITED, Кіпр
Компанія VICINALE LIMITED (Кіпр)
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі"
Кредит.заборг., яка забезп. заставою
ПАТ "Банк Фінанси та Кредит"
Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "Південний"
ТОВ "Трансстандарт-2002"
ТОВ "Трансстандарт-2002", м. Дніпропетровськ
ТОВ АПК "Агросвіт"
м. дніпропетровськ, заявник касаційної інстанції:
ПП фірма "Аль
ПП фірма "Альтаир"
ПП фірма "Альтаир", м. Х
ПП фірма "Альтаир", м. Ха
ПП фірма "Альтаир", м. Харків, заяв
ПП фірма "Альтаир", м. Харків, заявник касаційно
ПП фірма "Альтаир", м. Харків, заявник касаційної
Приватне підприємство фірма "Альтаї
м. одеса, кредитор:
ПАТ "Банк Фінанси та Кредит"
м. харків, відповідач (боржник):
ТОВ "Омбілік-Трейд"
м. харків, заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Омбіл
м. харків, кредитор:
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі"
Комунальне підприємство "Жилкомсервіс"
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі"
КП "Жилкомсервіс"
Кредит.заборг.
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком"
Публічне АТ "Укртелеком" в о. ХФ ПАТ "Укртелеком" м. Харків
Публічне АТ АБ "Південний"
Українсько-американське СП у формі ТОВ "КАІС"
м.харків, кредитор:
Компанія OMBILIC LIMITED
позивач (заявник):
Кошовський Сергій Васильович
ТОВ "Омбілік-Трейд"
ТОВ "Омбілік-Трейд", м. Харків
яка забезп. заставою, кредитор:
Філія "Слобожанське регіональне управління" АТ "Банк "Фінанси та кредит"