Cправа № 127/3362/18
Провадження № 3/127/1043/18
16 березня 2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючого, проживаючого: вул. Дубовий гай, буд. 8, смт. Літин, Вінницької області, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №233579 07 лютого 2018 року о 01.56 год. в м. Вінниці по вул. Ватутіна, 17-Б водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Opel Vectra», номерний знак НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп»яніння (розширені зіниці, які не реагують на світло; поведінка, що не відповідає обстановці; почервоніння обличчя). Від проходження огляду на стан наркотичного сп»яніння в установленому порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2 суду пояснив, що вночі 07 лютого 2018 року ОСОБА_1 на автомобілі «Opel Vectra», номерний знак НОМЕР_1, разом з дружиною та дитиною поверталися додому і його зупинили патрульні поліцейські, оскільки в його автомобілі не горів лівий задній габаритний ліхтар. Коли ОСОБА_1 зупинився і поліцейські перевіряли його документи, вони сказали, що у нього є ознаки наркотичного сп»яніння, на що він заперечив, оскільки в стані наркотичного сп»яніння він не перебував. Від проходження огляду на стан сп»яніння ОСОБА_1 не відмовлявся. Завіз дитину і дружину додому, а сам разом з поліцейськими в тому ж складі прибув до КП «ВОНД «Соціотерапія» і пройшов огляд на стан сп»яніння. Згідно з висновком №113 КП «ВОНД «Соціотерапія» від 07 лютого 2018 року ОСОБА_1 був тверезий. Ознак наркотичного і алкогольного сп»яніння у нього виявлено не було. Просив провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з наступних підстав.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ч. 2, 3, 4, 5 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п.п. 1, 2 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція), затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду. Огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до п.п. 6, 7 Розділу І Інструкції, огляд на стан сп'яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Згідно п.п. 1, 6 Розділу ІІ Інструкції, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 Розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Як пояснив в судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, працівники поліції ОСОБА_1 не пропонували пройти огляд на стан сп»яніння на місці зупинки. Він не заперечував пройти огляд на стан сп»яніння у медичному закладі і пройшов його в той же день о 05.50 год. Його пояснення підтверджуються висновком №113 КП «ВОНД «Соціотерапія», згідно з яким ОСОБА_1 в супроводі поліцейських 07 лютого 2018 року прибув до медичного закладу і 05.45 год. був оглянутий черговим лікарем ОСОБА_3 За результатом огляду ОСОБА_1 був тверезий, ознак наркотичного і алкогольного сп»яніння не виявляв.
Отже, вимога працівників поліції пройти огляд в медичному закладі ОСОБА_1 проігнорована не була, останній вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України не порушив, в супроводі поліцейських добровільно пройшов в медичному закладі огляд на стан сп"яніння.
Всебічно, повно та об»єктивно з»ясувавши обставини даної справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного правопорушення не найшла свого підтвердження в судовому засіданні, а тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що всі сумніви щодо доведеності вини правопорушника слід тлумачити на його користь, за відсутності переконливих доказів вини ОСОБА_1, приходжу до висновку, що під час розгляду справи не доведено, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тому вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 130 ч. 1, 221, 247, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: