Постанова від 15.03.2018 по справі 142/175/18

ПОСТАНОВА

Справа № 142/175/18

Провадження № 3/142/71/18

15 березня 2018 року смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Піщанського ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрованої в ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_1, приватного підприємця, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ст.156 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА :

23 лютого 2018 року до Піщанського районного суду від Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП 558682 від 23 лютого 2018 року, який складено старшим інспектором з ЮП Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, капітаном поліції ОСОБА_2 21 лютого 2018 року, приблизно о 16 годині 50 хвилин, приватний підприємець ОСОБА_1 знаходячись на своєму робочому місці в кафе-барі «Глорія» в смт. Піщанка вул. Кошового, 5, здійснила прожаж 0,5 л. пива «Балтика 7» неповнолітньому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Старшим інспектором з ЮП Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, капітаном поліції ОСОБА_2 дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 156 КУпАП.

В судовому захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвокат ОСОБА_4 клопотав перед судом про повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення на дооформлення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та беручи до уваги клопотання захисника, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ГП 558682 від 21 лютого 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП, підлягає поверненню до Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання з наступних підстав.

Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: час і суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення, які додаються до протоколу.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст. 265 КУпАП речі, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час огляду речей, вилучаються посадовими особами. Вилучені речі зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Про вилучення речей складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей.

Враховуючи, що санкція ч.1 ст. 156 КУпАП передбачає необхідність конфіскації виготовленої виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі, до матеріалів справи мають бути долучені відомості щодо вилучення виручки, одержаної внаслідок реалізації алкогольних напоїв.

Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (надалі за текстом Інструкція), затвердженою наказом МВС України від 06.11.2015р. № 1376 деталізовано вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та порядку його складення.

Відповідно до п. 15 Розділу ІІІ Інструкції речі, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час огляду речей, вилучаються посадовими особами органів поліції. У протоколі про адміністративне правопорушення робиться відповідний запис про те, які саме речі, предмети, документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, вилучено, зазначаються їх індивідуальні ознаки, номери, місце та обставини їх виявлення.

Всупереч положенням ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення та додатках до нього відсутній протокол огляду місця події від 21.02.2018 року та протокол вилучення алкогольних виробів.

Крім того, враховуючи те, що диспозиція ч.1 ст. 156 КУпАП є бланкетною та має містити посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, в протоколі відсутнє посилання на нормативно-правовий акт, що регулює вимоги щодо торгівлі алкогольними напоями.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що при накладанні стягнення за адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому при додатковому опрацюванні необхідно долучити до матеріалів справи відповідні документи. В разі потреби, витребувати та приєднати до матеріалів справи інші документи, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду.

При доопрацюванні адміністративного матеріалу необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням при цьому вимог ст. 38 КУпАП.

З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА :

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для доопрацювання до Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя :