Справа № 2а/2570/2024/2012
20 червня 2012 року м. Чернігів
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області про визнання вимог незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області про визнання вимог заступника начальника управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області про надання документів про відповідність автомобіля OPEL VECTRA, транзитний знак Т2НА6984, кузов №WOLOZCF6931065760, номер двигуна НОМЕР_1, вимогам безпеки дорожнього руху та про необхідність підтвердження правомірності придбання кузова, що встановлений в задній частині автомобіля OPEL VECTRA, транзитний знак Т2НА6984, кузов №WOLOZCF6931065760, номер двигуна НОМЕР_1 - незаконними та зобов'язання начальника Ніжинського МВРЕВ ВДАІ при управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області ОСОБА_2 здійснити державну реєстрацію транспортного засобу позивача - автомобіля OPEL VECTRA, транзитний знак Т2НА6984, кузов №WOLOZCF6931065760, номер двигуна НОМЕР_1.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України аміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Однак, з прохального частини адміністративного позову не зрозуміло, що саме позивач має на увазі під терміном "вимоги" та які "вимоги" просить визнати незаконними.
Також, однією з позовних вимог позивача є вимога про зобов'язання начальника Ніжинського МВРЕВ ВДАІ при управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області ОСОБА_2 здійснити державну реєстрацію транспортного засобу позивача - автомобіля OPEL VECTRA, транзитний знак Т2НА6984, кузов №WOLOZCF6931065760, номер двигуна НОМЕР_1.
Однак, у позовній заяві такого відповідача, як начальник Ніжинського МВРЕВ ВДАІ при управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області ОСОБА_2 позивачем не встановлено.
За таких обставин, суддя дійшла висновку про необхідність уточнення позивачем своїх позовних вимог.
Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 має бути залишена без руху та позивачу встановлено п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення вказаного недоліку, шляхом приведення позовної заяви, у відповідність до статті 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області - залишити без руху.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення недоліків поданої позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: (підпис) ОСОБА_3
З оригіналом згідно
Суддя: Падій В.В.