Ухвала від 19.03.2018 по справі 817/49/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 березня 2018 року м. Рівне №817/49/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., за участю секретаря судового засідання Янчар О.П. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Мозоль Л.К.;

відповідача: представник Ведров А.О., Коханевич Т.М.;

третьої особи позивача - 1: не прибув;

третьої особи позивача - 2: Рацкевич С.А.;

третьої особи позивача - 3: Поспехова А.В.;

у підготовчому засіданні по адміністративній справі за позовом

Сарненська районна державна адміністрація Рівненської області, третя особа на стороні позивача - 1: Фінансове управління Сарненської районної державної адміністрації; третя особа на стороні позивача - 2: Сарненська районна рада; третя особа на стороні позивача - 3: Комунальний заклад "Сарненська центральна районна лікарня";

до Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області

провизнання частково нечинним та незаконним рішення, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Сарненська районна державна адміністрація Рівненської області звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області про визнання частково незаконним і нечинним рішення від 23.12.2016 №750 "Про селищний бюджет на 2017 рік" із змінами, внесеними рішенням Клесівської об'єднаної територіальної громади від 15.02.2017 №827 "Про внесення змін до селищного бюджету на 2017 рік" в частині видатків щодо розподілу коштів медичної субвенції з Державного бюджету України на 2017 рік і зобов'язання розглянути питання і прийняти рішення про внесення змін до бюджету Клесівської об'єднаної територіальної громади на 2017 рік в частині міжбюджетних трансфертів щодо передачі з бюджету Клесівської об'єднаної територіальної громади до Сарненського районного бюджету Рівненської області коштів медичної субвенції для надання вторинної медичної допомоги жителям Клесівської об'єднаної територіальної громади у відповідності до Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №11 від 23.01.2015 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1007, в розмірі не менше понесених фактичних витрат на таку допомогу в 2017 році.

23.02.2018 через відділ документального забезпечення (канцелярію) суду від позивача надійшла заява про зміну предмета позову, за змістом якої позивач просить суд стягнути з Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області до районного бюджету Сарненської районної ради Сарненського району Рівненської області кошти в розмірі 2815796,65 грн. для здійснення видатків на утримання Комунального закладу "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради, який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, в тому числі на виплату заробітної плати працівникам. Також, позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору.

В судовому засіданні представник позивача просив прийняти подану заяву про зміну предмета позову.

В судовому засіданні представники відповідача, третіх осіб на стороні позивача проти прийняття поданої позивачем заяви про зміну предмету позову не заперечили.

Вирішуючи питання про прийняття заяви про зміну предмета позову, суд враховує, що відповідно до ч.1 ст.47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника.

В судовому засіданні представник позивача додатково повідомив, що Сарненська районна державна адміністрація Рівненської області відмовляється від позовної вимоги про зобов'язання Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області розглянути питання і прийняти рішення про внесення змін до бюджету Клесівської об'єднаної територіальної громади на 2017 рік в частині міжбюджетних трансфертів щодо передачі з бюджету Клесівської об'єднаної територіальної громади до Сарненського районного бюджету Рівненської області коштів медичної субвенції для надання вторинної медичної допомоги жителям Клесівської об'єднаної територіальної громади у відповідності до Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №11 від 23.01.2015 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1007, в розмірі не менше понесених фактичних витрат на таку допомогу в 2017 році. Відтак, представник позивача зазначив, що за змістом заяви про зміну предмета позову позивач просить визнати частково незаконним і нечинним рішення та стягнути кошти.

Разом з тим, в прохальній частині заяви про зміну предмету позову зазначена одна позовна вимога про стягнення з Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області до районного бюджету Сарненської районної ради Сарненського району Рівненської області кошти в розмірі 2815796,65 грн. для здійснення видатків на утримання Комунального закладу "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради, який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, в тому числі на виплату заробітної плати працівникам, та відсутня вимога про визнання частково нечинним та незаконним рішення.

Таким чином, заява позивача про зміну предмета позову не відповідає вимогам, визначеним ст. 167 КАС України.

Окрім того, оцінюючи обгрунтованість заявленого клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає, що пільги щодо сплати судового збору передбачені ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.

Сарненська районна державна адміністрація не відноситься до позивачів, які відповідно до відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Представник позивача обгрунтовує клопотання про звільнення від сплати судового збору статтею 8 Закону №3674-VI. У зв'язку з цим суд зазначає, що відповідно до п.3 ч.1 ст.8 цього закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Разом з тим, клопотання про відстрочення чи розстрочення сплати судового збору позивачем не заявлене.

За таких обставин, у суду відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону №3674-VI у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред'явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Враховуючи, що процесуальним законом не врегульовано питання залишення без руху заяви про зміну предмета позову, не оплаченого судовим збором, суд вважає можливим застосувати до даних правовідносин приписи ч.1 ст.169 КАС України, відповідно до якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу недоліки заяви про зміну предмета позову слід усунути у спосіб подання до суду належним чином оформленої заяви про зміну предмета позову з наведенням зміненого предмета позову в повному обсязі та документу про сплату судового збору.

Керуючись статтями 169, 181, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Сарненської районної державної адміністрації Рівненської області про зміну предмета позову залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків заяви про зміну предмета позову тривалістю не більше 10 днів з дня вручення ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дорошенко Н.О.