Ухвала від 17.03.2018 по справі 813/991/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/991/18

УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження в адміністративній справі

17 березня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого радянського союзу (79054, м. Львів, вул. Кульчицької, 1/94) до Тернопільської обласної державної адміністрації (46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України № 604-р «Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України» від 20.07.1998 року, в частині п.п. 2, 3 щодо місць давніх поховань - Єврейське кладовище ХVІІІст., що знаходиться у смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області; зобов'язання відповідача виконати вимоги розпорядження Кабінету Міністрів України № 604-р «Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України» від 20.07.1998 року, в частині п.п. 2, 3 щодо місць давніх поховань - Єврейське кладовище ХVІІІст., що знаходиться у смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області.

Підставою позову зазначено те, що відповідач не вчинив жодних, передбачених законодавством дій та заходів щодо збереження місць давніх поховань, а саме, Єврейського кладовища ХVІІІст., що знаходиться у смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області. З відповіді Тернопільської обласної державної адміністрації про надання інформації позивачу стало відомо, що на сьогодні це єврейське кладовище не відноситься до об'єктів та пам'ятників культурної спадщини і не обліковується в управління культури, тобто відповідачем не вживаються жодні заходи, спрямовані на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 року № 604-р. Так, вказане кладовище станом на сьогодні на облік не взято, межі кладовища не встановлюються, жодна організація їх обстеження та вивчення з наступним оприлюдненням результатів досліджень через засоби масової інформації не здійснюється , робота з вивчення стану закритого кладовища не проводиться, у тому числі, не здійснюються заходи щодо облаштування цих місць, їх утримання та збереження.

Протягом багатьох років території давніх єврейських кладовищ та давніх поховань в Україні є предметом вивчення та дослідження представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу. З цього приводу вивчались та опрацьовувались відповідні архівні документи. Однак, у зв'язку з тим, що відповідач не вчинив жодних дій на виконання вказаного розпорядження, така бездіяльність порушує інтереси та права позивача, Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу звернулося з цим позовом до суду.

Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з правилами ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття провадження) не встановлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність чи інші обставини не доцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України).

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального провадження суд враховує умови, передбачені ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, в сукупності.

Отже, з врахуванням значення справи для позивача, обсяг та характер поданих доказів, суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Позивачем в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, Міністерство закордонних справ України.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Оскільки рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов'язки Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, суд вважає за доцільне залучити таких до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Керуючись ст.ст. 12, 19, 49, 154, 160-161, 171, 248, ч. 3 ст. 257, пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИЛА:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Залучити до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:

- Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2);

- Міністерство культури України (01601, м. Київ, вул. І.Франка, 19);

- Міністерство закордонних справ України (01801, м. Київ. Михайлівська площа, 1).

3. Призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити підготовче засідання на 17 квітня 2018 року о 13:30 год.. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 1 поверх, зал засідань № 9).

5. Підготовче засідання проводитиметься судом у складі судді Качур Р.П. одноособово.

6. Відповідачу надати суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).

7. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення, у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення, з врахуванням приписів ст. 163-164 Кодексу адміністративного судочинства України.

8. Запропонувати третім особам подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання позовної заяви з додатками пояснення щодо такого позову, з врахуванням вимог, передбачених ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

9. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення) повинні бути подані (завчасно надіслані) до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018,м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені у цій ухвалі строки, з наданням доказів надіслання таких іншим учасникам справи.

10. Відповідач, треті особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 79 КАС України).

11. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, в розділі "Стан розгляду справи.

12. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу та третім особам також надіслати примірники позовної заяви та додані до них документи.

13. Ухвала суду набирає законної сили законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена, крім з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

В частині порушення правил підсудності така може бути оскаржена у п'ятнадцятиденний строк з дати її ухвалення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Качур Р.П.