ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
16 березня 2018 року м. Київ № 826/12910/17
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про розгляд в судовому засіданні адміністративної справи
за позовомдержавного підприємства "Одеський морський торгівельний порт"
до треті особи:Державної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_1 Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Білгород-Дністровської міської ради
прозобов'язання вчинити дії,
Державне підприємство "Одеський морський торгівельний порт" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи: ОСОБА_1, Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Білгород-Дністровської міської ради про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.10.2017р. відкрито провадження в адміністративній справі №826/12910/17 та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.11.2017р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду колегією у складі трьох суддів.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
З огляду на вищевикладене, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.01.2018 суд ухвалив розгляд адміністративної справи №826/12910/17 здійснювати за правилами спрощеного провадження.
Поряд з цим, через канцелярію Окружного адміністративного суду м. Києва від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи №826/12910/17 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши заявлене клопотання представника відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. (частини перша статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно частини четвертої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
При цьому, суд акцентує увагу, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. (частина друга статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини шостої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Дослідивши клопотання позивача, матеріали справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та приходить до висновку, про відмову в задоволенні клопотання.
Керуючись статтями 12, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відмовити в задоволенні клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.К. Каракашьян