Справа № 656/144/18
15.03.2018
Номер провадження 3/656/36/18
15 березня 2018 року смт. Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення
щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Херсонської областів, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, не працюючого, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він 19 січня 2018 року, о 23 год. під час перевірки був відсутній за місцем проживання на ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив п. 1 ухвали Іванівського районного суду Херсонської області від 10 березня 2017 року, п. 3 ч. 1 ст. 187 КУпАП та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Диспозицією ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявку за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрацію в органі Національної поліції.
Диспозицією ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, якщо вони вчиненні повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Із матеріалів справи видно, що ухвалою Іванівського районного суду Херсонської області від 10 березня 2017 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд та застосовані обмеження, зокрема заборона виходу з будинку з 21 год. до 5 години, що не перевищує восьми годин на добу (п. 1) (а.с.4-5).
В протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 зазначено, що 19 січня 2018 року, о 23 год., під час перевірки, він був відсутній за місцем проживання на ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив п. 1 ухвали Іванівського районного суду Херсонської області від 10 березня 2017 року, п. 3 ч. 1 ст. 187 КУпАП та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вважаю, що зазначена в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 суть адміністративного правопорушення не відповідає диспозиції ч. 2 та ч. 1 ст. 187 КУпАП, зокрема не зазначено, що до ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив п. 1 ухвали Іванівського районного суду Херсонської області від 10 березня 2017 року, який стосується застосування обмеження у виді заборони виходу з будинку з 21 год. до 5 години, що не перевищує восьми годин на добу.
Ухвала Іванівського районного суду Херсонської області від 10 березня 2017 року, якою щодо ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд та застосовані обмеження є доказом у справі, адміністративна ж відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП настає за порушення правил адміністративного нагляду у виді, зокрема порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу (п. 3 ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення необхідно зазначити: 1) що до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, встановлений адміністративний нагляд та застосовані обмеження, передбачені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 року № 264/94-ВР; 2) встановлення факту порушення особою адміністративного нагляду у формі(ах), передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, які необхідно відобразити у протоколі про адміністративне правопорушення (суть адміністративного правопорушення) та підтвердити доказами.
Оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП не зазначено, що до особи встановлений адміністративний нагляд та вид застосованого обмеження, то саме по собі посилання на відсутність особи за місцем проживання, не є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано листок контролю за додержанням встановлених обмежень піднаглядному ОСОБА_1, в якому відсутня відмітка про відсутність особи за місцем проживання 19 січня 2018 року, о 23 год., під час перевірки працівниками поліції (а.с.2).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП необхідно закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 1 ст. 247 КУпАП, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги до Іванівського районного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_2