Рішення від 14.03.2018 по справі 640/17679/17

Справа № 640/17679/17

н/п 2-а/640/79/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2018 року Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Бородіної Н.М.,

за участю секретаря Давіденко Н.В.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління ПФУ про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії , -

встановив:

Позивач, ОСОБА_1., звернувся у суд з позовом до відповідача, Київського об'єднаного управління ПФУ, в якому просить суд:

- визнати неправомірним рішення Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 23.06.2017 № 131 про відмову в переведенні мене з пенсії по інвалідності 3 групи загального захворювання, призначеної відповідно до до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;

- зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова перевести мене на пенсію державного службовця з дня виникнення права, а саме з 06.06.2017, з розрахунку 90% від нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, врахувавши при визначенні розміру пенсії всі складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років (50%) за стаж державної служби 22 роки, надбавку за виконання особливо важливої роботи та місячні премії), вказані в довідці від 14.06.2017 № 8656/03, виданої Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Харківської обласної державної адміністрації та від 28.07.2017 № С-3119/01-44/34, яка видана Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації;

-зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова виплатити грошову допомогу у розмірі 10 місячних посадових окладів відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993 № 3723-ХІІ у зв'язку з виходом на пенсію при наявності стажу державної служби не менше 10 років.

В обґрунтування позовних вимог позивачка посилається на те, що вона працює в Обласному центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі за текстом Центр). 06.06.2017 р. позивачка звернулася до відповідача з заявою про переведення її з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до вимог Закону України «Про державну службу». Рішенням № 131 від 23.06.2017 року відповідач відмовив в переведенні пенсії позивачу відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», оскільки на думку відповідача період роботи позивачки з 01.05.2016 р. по 12.08.2016 р. в Центрі до стажу державної служби не зараховується. Позивачка вважає рішення про відмову в призначені пенсії незаконним, оскільки станом на 12.08.2016 штатний розпис Центру не було затверджено, а працівники Центру продовжували виконувати свої повноваження без зміни рангів. Не затвердження штатного розпису підприємства мало наслідком недоплату заробітної плати, що і пояснює, чому не було внесений запис до трудової книжки, що не позбавляє статусу державного службовця та права не пенсі. Загальні підстави припинення державної служби визначені ст.83 Закону №889-VIII. Функцій чи повноважень Пенсійного фонду України визначати віднесення чи не віднесення посади до державної служби не передбачено. Повноваження по визначенню віднесення посади до державної служби надано Національному агентству України з питань державної служби. Перелік посад працівників Центру, які виконують функції з обслуговування затверджено Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Харківській та Сумській областях від 24.05.2016 № 142, посада позивачки затверджена та віднесена до посад державної служби. Право на одержання пенсії державного службовця визначено ст.37 Закону України «Про державну службу», яка також містить умови для її одержання. Ці умови полягають у досягненні пенсійного віку і наявності стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців. Згідно з положенням про центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженим наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 25.04.2006 року № 147, Центр є державною установою і підпорядковується Департаменту праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації. Таким чином, працівники Центру, які виконують функції держави, не втратили статусу державного службовця.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визначив, в задоволенні позову просив відмовити, посилаючись в письмових запереченнях на те, що при визначені права особи на призначення пенсії за Законом №3723-ХІІ слід за записами трудової книжки встановлювати відповідність займаної особою посади, посадам, визначеним в статті 25 Закону №3723-ХІІ. В трудовій книжці позивача запис щодо рангу державного службовця відповідно до постанови №292 від 06.04.2016 р., яка набрала чинності з 01.05.2016 р. відсутній, тобто на момент набрання чинності Закону України «Про державну службу» посада не була віднесена до посад державних службовців. Додаткових документів, підтверджуючих, що позивач станом на 01.05.2016 р. займала посаду держаного службовця на протязі 3-х місяців до управління не надала, тому стажу для призначення пенсії згідно Закону України «Про державну службу» стаж державного службовця недостатньо. Крім того, до пенсійного фонду надана довідка про заробітну плату позивача , яка не відповідає Порядку призначення пенсій.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

З 02 липня 2004 року позивачка працює в Обласному центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі за текстом Центр).

З 02.11.1994р. отримує пенсію по інвалідності 3 групи захворювання.

06.06.2017 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до вимог Закону України «Про державну службу».

Рішенням № 131 від 23.06.2017 року відповідач відмовив в переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, оскільки відповідач вважає, що період роботи з 01.05.2016 року по 12.08.2016 року в Обласному центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до стажу державної служби не зараховується, довідка про заробітну плату надана позивачем, не відповідає Порядку призначення пенсій.

Проте, з вищезазначеним рішенням Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова № 131 від 23.06.2017 року суд не погоджується, виходячи з наступного.

Згідно ст.1 Закону України "Про державну службу" встановлено, що державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Відповідно до п.5 Закону України "Про державну службу" 10.12.2015 № 889-VIII, інші державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби, визначені відповідно до цього Закону, продовжують виконувати свої посадові обов'язки у відповідному державному органі.

Згідно Перехідних положень до приведення Кабінетом Міністрів України та Міністерством соціальної політики нормативно-правових актів у відповідність до Закону за працівниками Центру зберігався статус державних службовців, враховуючи що відповідно до ст.32 КЗпП України про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці, а тому змінити істотні умови праці можливо через два місяці після попередження працівника про них - тобто після внесення відповідних змін до відповідних нормативно-правових актів.

Так, відповідно до п.10 Перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст.. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-XII, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Загальні підстави припинення державної служби визначені статтю 83 Закону № 889-VIII. Так, серед підстав для припинення державної служби у зв'язку із втратою права на державну службу або його обмеженням, відповідно до ст.84 Закону № 889-VIII, не передбачено функцій чи повноважень Пенсійного фонду України, визначати віднесення чи не віднесення посади до державної служби.

Водночас, повноваження по визначенню віднесення посади до державної служби надано Національному агентству України з питань державної служби.

Виходячи з норм частини четвертої статті 3 Закон № 889-VIII та відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 271 "Про затвердження критеріїв визначення переліку посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування", зокрема, державні органи, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, у місячний строк мали розробити відповідно до затверджених цією постановою критеріїв та подати відповідним територіальним органам Національного агентства з питань державної служби для затвердження переліки посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування (далі - Перелік).

Після отримання затвердженого Нацдержслужбою Переліку слід в установленому порядку подати на затвердження сформований штатний розпис з 01.05.2016 з копією Переліку. Затверджений штатний розпис вводиться в дію наказом відповідної установи.

Перелік посад працівників Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Харківської облдержадміністрації (далі за текстом Центру), які виконують функції з обслуговування, затверджено Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Харківській та Сумській областях від 24.05.2016 № 142.

Суд зазначає, що посада позивача затверджена та віднесена до посад державної служби.

Право на одержання пенсії державного службовця визначено нормою ст. 37 Закону України "Про державну службу", яка також містить умови для її одержання. Ці умови полягають у досягненні пенсійного віку і наявності стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

Згідно з Типовим положенням про центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженим наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 25.04.2006 року № 147, Центр є державною установою і підпорядковується Департаменту праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації. Також, ОСОБА_3 передбачено виконання Центрами завдань і функцій держави, що повністю відповідає положенню частини першої статті 1 Закону № 889-VIII.

Наведена позиція підтверджується листом Національного агентства України з питань державної служби від 06.05.2016 № 2402/12-16 .

Враховуючи наведене, працівники Центру, які виконують функції держави, не втратили статусу державного службовця.

Згідно з чинним на момент звернення до відповідача ОСОБА_3 про Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 25.01.2001 № 29 (зі змінами від 26.10.2006 № 557 та від 11.01.2013 №8), Центр створюється розпорядженням голови обласної державної адміністрації, є державною установою і підпорядковується Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Станом на момент звернення позивача за переведенням пенсії штатний розпис Обласного центру не було затверджено, внаслідок чого працівники Центру продовжували виконувати свої повноваження без зміни рангів. Не затвердження штатного розпису підприємства мало наслідком недоплату заробітної плати, що і пояснює, чому не було внесений запис до трудової книжки, однак це не позбавляє статусу державного службовця, та права не пенсію як державному службовцю.

Відповідно до ст. 32 Кодексу законів про працю України про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Працівники державних органів, в яких змінюють істотні умови праці, мають залишатися державними службовцями після набрання чинності вищевказаними нормативними актами, користуватися усіма правами, передбаченими законодавством, що діяло раніше, і продовжувати виконувати свої посадові обов'язки на час до завершення строку попередження про зміни в організації праці, тобто протягом 2 місяців після внесення змін розпорядженням голови обласної державної адміністрації до наказу про затвердження ОСОБА_3 про Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 25 січня 2001 року № 29.

14 вересня 2016 р. № 630 було прийнято Постанову Кабінету міністрів України «Питання оплати праці працівників центрів по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат», якою внесенні зміни в додаток 2 до постанови Кабінету міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій галузей бюджетної сфери» доповнивши його розділом XXXV, якою (22.09.2016 публікація в Урядовому кур'єрі) регулюється оплата праці працівників Центрів, тобто з позбавленням статусу державних службовців.

В зв'язку зі прийняття постанови Кабінету Міністрів України та наказу Мінсоцполітики, з 01.11.2016 р. працівники Центру переведенні на оплату праці відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій галузей бюджетної сфери, та позбавленні статусу державних службовців.

Як вбачається з матеріалів справи позивач перебувала на державній службі з 01.05.2016 року по 14.09.2016 року, що підтверджується довідкою Центра.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" та постановою Кабінету Міністрів України №283 від 03.05.1994 року на момент звернення затверджено порядок обчислення стажу державної служби за приписами якої обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується також для призначення пенсії. Порядком встановлено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 не визначені конкретні посадові оклади та ранги, які мають застосовуватись для стажу, а лише факт перебування на державній службі, тобто порядком не забороняється призначення пенсії за старими рангами.

Також, суд зазначає, що Закон № 889-VШ не має прямої вказівки про позбавлення позивачки, яка працювала в Обласному центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, статусу державного службовця, в підзаконні акти стосовно регулювання діяльності Центру зміни не вносилися.

Правове регулювання діяльності Центру визначено Типовим положенням про центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, затвердженим наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 25.04.2006 № 147, зареєстрованим в Мінюсті України 07.06.2006 №683/12557.

Зміни до ОСОБА_3 були внесені на підставі змін до Типового положення, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 837 від 02.08.2016, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1181/29311.

ОСОБА_3 про Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації дії у новій редакції з 22.11.2016 р.

Наказом Міністерства соціальної політики 26.04.2006 №149 було визначено умови оплати праці працівників центрів по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, який втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики №1215 від 24.10.2016.

Вищенаведеним спростовуються доводи відповідача про те, що на момент набрання чинності Закону України "Про державну службу" посада позивача не була віднесена до посад державних службовців з огляду на відсутність у трудовій книжці позивача запису щодо рангу державного службовця.

Згідно Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою КМУ від 14.09.2016 року № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права. До заробітної плати, що враховується для визначення розміру песії включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців.

Відповідно до п. п. 5, 6 вказаного Порядку форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

На виконання зазначених норм позивачем в доповнення до заяви від 06.06.2017 для розрахунку розміру пенсії як державному службовцю позивачем було подано Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 14.06.2017 № 8656/03 видану Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Харківської обласної державної адміністрації, а також довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № С-3119/01-44/34, видану Департаментом соціального захисту населення ХОДА на підставі Порядку, затвердженого наказом Міністерством соціальної політики України 10.05.2017 № 750.

Так п.3 Порядку передбачено, що у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають:

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування.

Таким чином, позивачем надані усі необхідні документи та наявний стаж для переведення її з 06.06.2017р. на пенсію держслужбовця за віком, а рішення № 131 від 23.06.2017 року про відмову, є неправомірним.

Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про Державну службу» 1993р. в редакції на час подання позивачем заяви про переведення її на пенсію державного службовця , пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на

загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове

державне пенсійне страхування.

Таким чином, позивач підлягає переведенню на пенсію державного службовця за нормами ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993, з дня виникнення права, а саме з 06.06.2017., з розрахунку 60% від нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, врахувавши при визначенні розміру пенсії всі складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років за стаж державної служби, надбавку за виконання особливо важливої роботи та місячні премії) на підставі довідки від 14.06.2017 № 8656/03, виданої Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Харківської обласної державної адміністрації та від 28.07.2017 № С-3119/01-44/34, виданої Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Частиною 13 статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16 грудня 1993 року (в редакції, яка діяла до набрання чинності Законом України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 10 квітня 2014 року N 1200-VII) було передбачено, державним службовцям у разі виходу на пенсію за наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога у розмірі 10 місячних посадових окладів.

Законом України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 10 квітня 2014 року N 1200-VII, який набрав чинності 01 квітня 2014 року, частину 13 статті 37 Закону України «Про державну службу» виключено.

Отже, на момент подання відповідачем заяви про переведення її на пенсію за віком держслужбовця виплата грошової допомоги у розмірі 10 місячних посадових окладів державному службовцю у разі виходу на пенсію за наявності стажу державної служби не менше 10 років Законом України «Про державну службу» не передбачено, відтак позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» в редакції на час звернення позивача у суд, судовий й збір за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складав 640 грн.

За ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем у позові об'єднано дві вимоги немайнового характеру, а саме оскарження рішення відповідача про відмову у переведенні позивача на пенсію державного службовця та зобов'язання відповідача перевести позивача на пенсію за нормами ст. 37 ЗУ «Про державну службу», а також вимога про виплату позивачу 10 місячних посадових окладів відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» , тобто судовий збір при поданні позову повинен складати 1280 грн., позивачем сплачено лише 640 грн.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог позивача та недоплату ним судового збору, сплачені позивачем витрати в сумі 640 грн., суд відносить до вимог в задоволені яких відмовлено. Таким чином, підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судового збору - відсутні , враховуючи відсутність їх понесення (в частині задоволення позову).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 9, 73, 74,77, 242, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 (61184, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Київського об'єднаного управління пенсійного фонду України (61022,м.Харків, пл.Свободи, б.5, Держпром, 2 під., 3 пов., код ЄДРПОУ 41247819) про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірним рішення Київського об'єднаного управління ПФУ №131 від 23.06.2017р. про відмову ОСОБА_1 в переведенні її на пенсію державного службовця за віком.

Зобов'язати Київське об'єднане управління ПФУ перевести ОСОБА_1 на пенсію державного службовця за нормами ст. 37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993, з дня виникнення права, а саме з 06.06.2017., з розрахунку 60% від нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, врахувавши при визначенні розміру пенсії всі складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років за стаж державної служби, надбавку за виконання особливо важливої роботи та місячні премії) на підставі довідки від 14.06.2017 № 8656/03, виданої Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Харківської обласної державної адміністрації та від 28.07.2017 № С-3119/01-44/34, виданої Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

В решті позову - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Повний текст виготовлено 16.03.2018р.

Суддя Бородіна Н.М.