Дата документу 19.02.2018 Справа № 554/6658/17
Справа № 554/6658/17
Провадження № 3/554/163/2018
Іменем України
19 лютого 2018 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі: головуючого судді - Тімошенко Н.В., при секретарі - Зайцевій Я.А., за участю прокурора - Айдаєва Р.З., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Полтавській області Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 (м. Горішні Плавні), депутата Полтавської обласної ради, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
До Октябрського районного суду м. Полтави з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Полтавській області Національної поліції України надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вказаних вище матеріалів, зокрема з протоколу про адміністративне правопорушення за номером 118, складеного 21 серпня 2017 року старшим оперуповноваженим міжрайонного відділу № 2 УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_2, ОСОБА_1 порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наступних обставин.
Рішенням Полтавської обласної ради №1 від 20 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Полтавської обласної ради сьомого скликання» було визнано повноваження депутата місцевої ради - Полтавської обласної ради сьомого скликання ОСОБА_1.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб»єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
ОСОБА_1 є депутатом місцевої ради - Полтавської обласної ради на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб»єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов»язаних з корупцією,у тому числі обмеження та зобов»язання, передбачені Законом.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб»єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи,які зобов»язанні подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв'язку з набранням чинності 30.03.2017 Закону України від 23.03.2017 №1975-УІН «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було доповнено розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
У декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають:
а) дані щодо виду, характеристики майна, місцезнаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування:
б) у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
20.04.2017 ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік.
Згідно змісту протоколу № 119 від 21.08.2017 року, установлено, що на підставі свідоцтва про право власності, серії ЯЯЯ № 293718, від 25.01.2007 видане Комсомольською міською радою, ОСОБА_1 належить 1/3 квартири розташованої за адресою: Полтавська область, м. Горішні Плавні, (м. Комсомольськ), АДРЕСА_1.
Відповідно до вказаного протоколу, водночас, ОСОБА_1 достовірно знаючи про право власності на 1/3 вищевказаної квартири при заповненні на офіційному веб-сайті Національного агентства 20.04.2017 щорічної декларації за 2016 рік, подав завідомо недостовірні відомості в розділи 3 цієї декларації щодо відсутності у власності об'єкта нерухомості -1/3 квартири за адресою: Полтавська область,(м. Комсомольськ) АДРЕСА_1.
Згідно висновку оціночно-будівельного дослідження судового експерта ОСОБА_3 № 66-17 від 26.07.2017, ринкова вартість квартири АДРЕСА_2 станом на 31.12.2016 року, становить 426 478 гривень (чотириста двадцять шість тисяч чотириста сімдесят вісім).
Вартість 1/3 квартири АДРЕСА_2 станом на 31.12.2016 згідно наданої технічної документації становить 142 159 гривень (сто сорок дві тисячі сто п'ятдесят дев'ять).
Отже, вартість частки вищевказаної квартири, яка належить ОСОБА_1 становить 142 159 грн, (142 159: 1378 = 103, 16) тобто 103, 16 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Відповідальність за статтею 172-6 КУпАП за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Змістом протоколу № 118 від 21.08.2018 року зазначено, що ОСОБА_1 допустив порушення вимог фінансового контролю, а саме своїми умисними діями вчинив подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою не визнав у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Айдаєв Р.З. прохав визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, думку прокурора, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.
Рішенням першого пленарного засідання першої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради №1 від 20 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Полтавської обласної ради сьомого скликання» було визнано повноваження депутата місцевої ради - Полтавської обласної ради сьомого скликання ОСОБА_1.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно примітки до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, у уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб»єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
ОСОБА_1, будучи депутатом місцевої ради, відповідно до підпункту б) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктам відповідальності за корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 є депутатом місцевої ради - Полтавської обласної ради на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб»єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов»язаних з корупцією,у тому числі обмеження та зобов»язання, передбачені Законом.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб»єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи,які зобов»язанні подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв'язку з набранням чинності 30.03.2017 Закону України від 23.03.2017 №1975-УІН «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було доповнено розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
У декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають:
а) дані щодо виду, характеристики майна, місцезнаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування:
б) у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Згідно з вимогами статті 45, пункту 2 частини 1 статті 46, статті 47 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 як посадова особа, зазначена у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язаний щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Як вбачається з Інформаційної довідки № 93303878, сформованої 31.07.2007 року, з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна, а також свідоцтва про право власності, серії ЯЯЯ № 293718, від 25.01.2007, виданого Комсомольською міською радою, ОСОБА_1 належить 1/3 квартири розташованої за адресою: Полтавська область, м. Горішні Плавні, (м. Комсомольськ), АДРЕСА_1.
Відповідно до висновку № 1465/1466 судової оціночно-будівельної технічної експертизи від 12.12.2017 року, виконаної судовим експертом ОСОБА_4 на підставі ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 15.09.2017 року, ринкова вартість квартири АДРЕСА_3, загальною площею 52,1 м2, складає 340770 грн.
Відповідно ринкова вартість 1/3 частини даної квартири станом на 31.12.2016 року складає 113590 грн.
Відповідно до примітки до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Однак, відповідно до змісту щорічної декларації за 2016 рік, поданої 20.04.2017 року ОСОБА_1, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, останній не зазначив у ній інформацію щодо об»єкта нерухомості та його частки у праві спільної часткової власності квартири за адресою: Полтавська область,(м. Комсомольськ) АДРЕСА_1.
Таким чином, суть адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, полягає у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно проаналізувавши представлені суду докази в їх сукупності, вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вислухавши думку прокурора, суд приходить до висновку, що вчинення правопорушення ОСОБА_1, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мало місце.
Окрім того, вина особи, що притягується до адміністративної відповідальності, повністю підтверджується також наявними в матеріалах справи документами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №118 від 21 серпня 2017 року; рішенням першого пленарного засідання першої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради №1 від 20 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Полтавської обласної ради сьомого скликання»; змістом декларації за 2016 рік, поданої 20 квітня 2017 року ОСОБА_1, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Інформаційною довідкою № 93303878, сформованої 31.07.2017 року, з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна, свідоцтвом про право власності, серії ЯЯЯ № 293718, від 25.01.2007, виданого Комсомольською міською радою, висновком № 1465/1466 судової оціночно-будівельної технічної експертизи від 12.12.2017 року, виконаної судовим експертом ОСОБА_4 та іншими наявними в матеріалах справи документами в їх сукупності.
Відповідно до вимог статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення; адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи, строк, протягом якого може бути накладено стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, закінчився, оскільки датою виявлення правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 у протоколі №118 вказано 21 серпня 2017 року.
Враховуючи викладене, суддя вважає за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись статтями 38, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції», суд,-
постановила:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Н.В.Тімошенко