Справа № 524/924/18
Провадження 3/524/1790/18
16.03.2018 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який поступив із Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції Полтавській області відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, квартал 101АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності за ст. 187 ч.1 КпАП України,
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 26.01.2018 року близько 22 год. 30 хв. ОСОБА_2 порушив умови адміністративного нагляду, залишивши місце мешкання згідно ухвали суду № 553/2257/17 від 22.05.2017 року Ленінським районним судом м. Полтави.
Перевіряючи можливість прийняття до провадження вказаного протоколу, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню до особи, яка його склала, з наступних підстав.
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 256 КпАП України, де зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до диспозиції ст.. 187 ч.1 КУпАП адміністративно відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах, порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста), нереєстрація в органі Національної поліції.
З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідним повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ст. 187 ч.1 КУпАП для належного оформлення начальнику Кременчуцького відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Полтавській області, у зв'язку з тим, що Автозаводським районним судом м. Кременчука 13.02.2018 року була винесена постанова про повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення у зв'язку з тим, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть адміністративного правопорушення, а саме, які саме обмеження були встановлені для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 згідно ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду та на який строк був встановлений адміністративний нагляд, але органи внутрішніх справ постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука про направлення справи для належного оформлення від 13.02.2018 року виконали формально, долучивши рапорт до адміністративного матеріалу, що в ході виконання постанови було встановлено, що ОСОБА_2 25.01.2018 року близько 22 год. 30 хв. знаходився за межами свого місця проживання, чим порушив умови адміністративного нагляду, у зв'язку із чим на ОСОБА_2 було складено адміністративний протокол 27.01.2018 року та направлено матеріали до суду, тобто не зазначено, які заходи органами внутрішніх справ були прийнятті для усунення недоліків ,які вказані в постанові Автозаводського районного суду про направлення справи для належного оформлення від 13.02.2018 року, а саме не зазначено які саме обмеження були встановлені для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 згідно ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду та на який строк був встановлений адміністративний нагляд.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст.256 ,278 КпАП України , суд, -
Повернути для належного оформлення начальнику Кременчуцького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 187 ч.1 КпАП України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: