Дата документу 16.03.2018
ЄУ № 420/1372/17
Провадження №2-а/420/2/18
06 березня 2018 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Стеценко О.С.
за участю секретаря Стєніної А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 селищної ради до ОСОБА_1 районної ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 районна державна адміністрація, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_1 районної ради, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, щодо передачі у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади закладів освіти, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району та знаходяться на території ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади; зобов'язати ОСОБА_1 районну раду, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, здійснити безоплатну передачу у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади таких закладів освіти:
- ОСОБА_1 школу мистецтв (92303, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Українська, 36);
- ОСОБА_1 загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92303, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Первомайська, 2);
- ОСОБА_1 газопроводську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92301, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Магістральна, 307);
- Осинівську загальноосвітню школу № 1 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92342, Луганська область, Новопсковський район, село Осинове, вул. Слобожанська, 1);
- Осинівську загальноосвітню школу № 2 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92343, Луганська область, Новопсковський район, село Осинове, вул. Лісна, 2а);
- Макартетинську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92346, Луганська область, Новопсковський район, село Макартетине, вул.Тихонівська, 42Д),
та нерухоме майно:
- частину будівлі ритуальної контори, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівлю столярного цеху, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- склад сипучих матеріалів, який знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівлю гаражів, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що згідно з рішенням ОСОБА_1 селищної ради Новопсковського району Луганської області (смт. Новопсков) від 13.07.2015 № 70/1 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та Осинівської сільської ради Новопсковського району Луганської області (села Осинове, Макартетине, Ікове, Хворостяне, Тев'яшеве) від 13.07.2015 № 83/1 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» утворено ОСОБА_1 селищну об'єднану територіальну громаду із адміністративним центром в смт. Новопскові. На території ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади знаходяться вищевказані заклади освіти та нерухоме майно, які задовольняють потреби членів цієї громади. Заклади освіти та нерухоме майно перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району і за законом мають бути передані у власність об'єднаної територіальної громади. ОСОБА_1 селищна рада неодноразово зверталася до відповідача з пропозицією про передачу закладів освіти та нерухомого майна у власність об'єднаної територіальної громади. Проте, ОСОБА_1 районна рада ухиляється від здійснення передачі закладів освіти та нерухомого майна, чим порушує пункт 39 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, абзац третій пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі Закон) та право комунальної власності об'єднаної територіальної громади. Бездіяльність ОСОБА_1 районної ради порушує права об'єднаної територіальної громади щодо розпорядження та управління комунальним майном, яке задовольняє потреби членів цієї громади. Норми, закріплені у пункті 39 Розділу VI «Прикінцеві та перехц положення» Бюджетного кодексу України, абзаці третьому пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, носять імперативий характер, позбавляючи районну раду можливості відмовити об'єднаній територіальній громаді у здійсненні передачі відповідних об'єктів чи майна. Таким чином, бездіяльність ОСОБА_1 районної ради змусила ОСОБА_1 селищну раду звернутися до адміністративного суду за захистом прав та інтересів територіальної громади.
Від відповідача до суду надійшов відзив, в якому він заперечує в повному обсязі та вважає, що даний позов не підлягає задоволенню, оскільки мотиви та підстави, зазначені в ньому, є безпідставними та необгрунтованими. Посилаючись на те, що ОСОБА_1 селищна рада без належних на те підстав та доказів заявляє, що ОСОБА_1 районна рада ухиляється від здійснення передачі закладів освіти та нерухомого майна. Тоді як ОСОБА_1 районною радою було повідомлено позивачу, що подані селищною радою документи можуть бути розглянуті районною радою лише після їх доопрацювання та вказано на ряд недоліків, які необхідно було виправити позивачу. Щодо об'єктів передачі, зазначених в зверненні депутатів, зазначає, що перелічені заклади не перебувають на балансі ОСОБА_1 районної ради. Балансоутримувачами є відповідні відділи ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області, в залежності від того, до якої сфери належить заклад. Отже, питання стосовно передачі бюджетних установ та майна з спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району в комунальну власність ОСОБА_1 селищної територіальної громади можливе тільки після його узгодження з ОСОБА_1 районною державною адміністрацією Луганської області. Таким чином, ОСОБА_1 селищній раді не було відмовлено у вирішенні порушеного питання, було лише вказано на недоліки у поданих документах та надано час для їх усунення. Після цього тривалий час від позивача не надходило до районної ради жодних пропозицій чи виправлених документів для розгляду даного питання.
Відповідно до абз. 3 п.10 Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону - за пропозицією сільських, селищних, міських рад районнів, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад. Отже, з переліку об'єктів спільної власності територіальних громад, які знаходяться на території позивача і задовольняють колективні потреби виключно цієї територіальної громади, однозначно, на думку відповідача необхідно виключити ОСОБА_1 школу мистецтв, ОСОБА_1 загальноосвітню школу I- III ступенів, ОСОБА_1 газопроводську школу І-ІІІ ступенів, оскільки ці школи задовольняють потреби не тільки об'єднаної, а й інших територіальних громад району. Крім того, не зрозуміло, які саме потреби виключно об'єднаної територіальної громади задовольняє нерухоме майно, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району та розташоване за адресою: смт. Новопсков, вул. Магістральна, 68, а саме: частина будівлі ритуальної контори; будівля столярного цеху; склад сипучих матеріалів; будівлю гаражів.
Також відповідач зазначає, що пункт 39 Розділу VI Бюджетного кодексу України передбачає, що районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. Такі самі положення передбачені і в п.7 Розділу IV «Прикінцеві положення» Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». В Бюджетному кодексі та Законі мається на увазі передача бюджетних установ як юридичних осіб публічного права. Але така передача бюджетної установи не тягне за собою обов'язку передати майно бюджетної установи, належне їй на праві оперативного управління для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом). Відповідні рекомендації щодо передачі комунального майна були надані Юридичним департаментом Луганської обласної державної адміністрації від 09.12.2015 №421, в яких, зокрема, зазначено, що при вирішенні питання щодо зміни підпорядкування бюджетних установ сфери освіти та культури потрібно розглядати як окремі об'єкти права комунальної власності: комунальне майно (бюджетні установи не можуть мати права власності на комунальне майно відповідно до частини п'ятої статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») та права засновника комунальних бюджетних установ як юридичних осіб публічного права (частина друга статті 81 Цивільного кодексу України). Враховуючи вищеназвані положення Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про добровільне об'єднання територіальних громад», питання про передачу майна бюджетних установ закладів освіти, культури та нерухомого майна, яке розташоване за адресою: смт. Новопсков, вул. Магістральна, 68, є правом, а не обов'язком районної ради, та повинне вирішуватись виключно на пленарному засіданні районної ради.
Ухвалою Новопсковського районного суду Луганської області від 06.03.2018 провадження у справі в частині позовних вимог щодо зобов'язання ОСОБА_1 районної ради, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, здійснити безоплатну передачу у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади таких закладів освіти: ОСОБА_1 загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; ОСОБА_1 газопроводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Осинівської загальноосвітньої школи № 1 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Осинівської загальноосвітньої школи № 2 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Макартетинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області було закрито у зв'язку з відмовою позивача від цих вимог, оскільки вони були задоволені відповідачем.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, на задоволенні позовних вимог, за винятком передачі загальноосвітніх шкіл, наполягає. Також надав письмові пояснення з приводу необхідності передачі нерухомого майна у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади, в якому зазначає, що на сьогоднішній день Регіональною комісією з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку прийнято рішення, що проект «Придбання спеціальної техніки для обслуговування комунальної інфраструктури ОСОБА_1 селищної територіальної громади» є переможцем попереднього конкурсного відбору і буде реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році. Це означає, що протягом 2018 року для комунальних підприємств будуть придбані: 7 одиниць спеціальної техніки: автогрейдер, асенізаторська машина, автовишка, комбінована дорожня машина (КДМ), екскаватор, поливомийна машина, фронтальний погрузчик на загальну суму 16070,000 тис.грн. Вся ця техніка потребує відповідних умов зберігання, ремонту та обслуговування. Окрім того, на території ОСОБА_1 селищної територіальної громади знаходяться 8 кладовищ, а для смт. Новопсков розроблено проект створення нового кладовища та відведено земельну ділянку. Законом України «Про поховання та похоронну справу» передбачено, що з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг органами місцевого самоврядування створюються ритуальні служби - спеціалізовані комунальні підприємства. Також позивач зазначив про необхідність складу сипучих матеріалів громаді.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги вважає необґрунтованими, доводи та заперечення з цього приводу викладені ОСОБА_1 районною радою у відзиві на позовну заяву.
Представник третьої особи до судового засідання не з'явився, надав письмові пояснення, в яких просить справу розглядати без його участі за наявними у справі матеріалами.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі документів.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до таких висновків.
Згідно з рішенням ОСОБА_1 селищної ради Новопсковського району Луганської області (смт. Новопсков) від 13.07.2015 № 70/1 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та Осинівської сільської ради Новопсковського району Луганської області (села Осинове, Макартетине, Ікове, Хворостяне, Тев'яшеве) від 13.07.2015 № 83/1 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» утворено ОСОБА_1 селищну об'єднану територіальну громаду із адміністративним центром в смт. Новопскові.
На території ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіально громади знаходяться заклади освіти, а саме:
- ОСОБА_1 школа мистецтв (92303, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Українська, 36);
- ОСОБА_1 загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92303, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Первомайська, 2);
- ОСОБА_1 газопроводська загальноосвітньа школа І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92301, Луганська область, смт. Новопсков, вул. Магістральна, 307);
- Осинівська загальноосвітня школа № 1 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92342, Луганська область, Новопсковський район, село Осинове, вул. Слобожанська, 1);
- Осинівська загальноосвітня школа № 2 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92343, Луганська область, Новопсковський район, село Осинове, вул. Лісна, 2а);
- Макартетинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області (92346, Луганська область, Новопсковський район, село Макартетине, вул.Тихонівська, 42Д),
та нерухоме майно:
- частина будівлі ритуальної контори, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівля столярного цеху, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- склад сипучих матеріалів, який знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівля гаражів, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область.
Заклади освіти та нерухоме майно перебуваєєть у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, власником та засновником яких є ОСОБА_1 районна рада, що підтверджується витягами з Дердавного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 141-181, том 1), інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №101064055 від 21.10.2017 (а.с. 182-186, том 1).
Рішенням від 02.03.2017 № 22/19 затверджено текст звернення депутатів ОСОБА_1 селищної ради до районної ради, у якому (зверненні) висловлюється прохання про необхідність розглянути на черговій сесії районної ради питання про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району у власність об'єднаної територіальної громади закладів освіти та нерухомого майна (а.с. 16-17, том 1).
Листом від 25.04.2017 № 5-5/8-503 відповідач повідомив, що питання про передачу закладів освіти може бути розглянуто після узгодження його з ОСОБА_1 районною державною адміністрацією.
ОСОБА_1 районна державна адміністрація у листах від 08.06.2017 № 18-7/8-1663 та від 29.06.2017 № 18-7/9-1855 зазначила, що це питання має вирішуватися ОСОБА_1 районною радою виключно на пленарних засіданнях.
Як вбачається з матеріалів справи рішенням двадцять першої сесії сьомого скликання ОСОБА_1 районної ради №21/9 від 20.02.2018 було передано безоплатно із спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району з балансу відділу освіти ОСОБА_1 районної державної адміністрації Луганської області у комунальну власність об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1 селищної ради загальноосвітні заклади та їх майно, а саме: ОСОБА_1 загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; ОСОБА_1 газопроводську загальноосвітну школу І-ІІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Осинівську загальноосвітню школу № 1 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Осинівську загальноосвітню школу № 2 І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області; Макартетинську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів ОСОБА_1 районної ради Луганської області.
Пунктом 39 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України визначено, що районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території.
Згідно із пунктами 1, 2 частини 9 статті 60 Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) селищні ради мають право вносити пропозиції про передачу у комунальну власність відповідних територіальних громад установ чи інших об'єктів, що належать до державної чи інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад.
Згідно із абзацом 3 пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.
Згідно із частиною першою статті 3 Європейської хартії місцевого самоврядування від 15.10.1985, ратифікованої Законом України від 15.07.1997 № 452/97-ВР (далі - Європейська хартія місцевого самоврядування), місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення.
У частині третій статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування передбачено, що публічні повноваження здійснюються переважно тими органами публічної влади, які мають найтісніший контакт з громадянином.
Відповідно до абзацу п'ятнадцятого частини першої статті 1 Закону право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, та через органи місцевого самоврядування.
Перебування закладів освіти та нерухомого майна у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району позбавляє об'єднану територіальну громаду можливості ефективно управляти ними в інтересах членів громади та гарантувати вищий ніж до утворення об'єднаної територіальної громади рівень надання освітніх послуг, як то передбачено пунктом 5 частини 1 статті 4 Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Як вбачається з листа Відділу культури ОСОБА_1 райдержадміністрації ОСОБА_1 районної ради №65 від 21.09.2017, в ОСОБА_1 школі мистецтв здебільшого навчаються учні об'єднаної територіальної громади.
Так само і в загально освітніх закладах, які рішенням двадцять першої сесії сьомого скликання ОСОБА_1 районної ради №21/9 від 20.02.2018 було передано у комунальну власність об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1 селищної ради навчаються учні не тільки об'єднаної територіальної громади.
Що стосується нерухомого майна, що перебуває на балансі відповідача 20.02.2018, ОСОБА_1 районною радою було прийнято рішення №21/8 про списання будівлі гаражів, розташованої за адресою: смт. Новопсков, вул. Магістаральна, 68, в той час коли позивач потребує у цьому майні для розвитку комунальної інфраструктури та просить передати його на баланс об'єднаної територіальної громади.
Відповідно до статті 145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються у судовому порядку.
Згідно зі статтею 4 Закону місцеве самоврядування в Україні здійснюється на засадах судового захисту прав місцевого самоврядування.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що бездіяльність ОСОБА_1 районної радищодо передачі у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади закладів освіти, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району та знаходяться на території ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади є протиправною та вважає за необхідне зобов'язати ОСОБА_1 районну раду, здійснити безоплатну передачу у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1 школу мистецтв, та нерухоме майно: частину будівлі ритуальної контори, будівлю столярного цеху, склад сипучих матеріалів, будівлю гаражів, які знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область.
Суд доводи відповідача про те, що подані селищною ради документи щодо передачі закладів освіти та нерухомого майна не могли бути розглянути, оскільки містили недоліки не приймає до уваги, оскільки вони спростовуються матеріалами справи та положеннями пункту 39 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, відповідно до якого районні ради повинні здійснити передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об'єднаних територіальних громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території.
Відповідно до ст. 139 КАС України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 1600 грн., сплачений позивачем при зверненні до суду.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 8, 9, 72-77, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 селищної ради до ОСОБА_1 районної ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 районна державна адміністрація, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні діїзадовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_1 районної ради, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, щодо передачі у власність Нвопсковської селищної об'єднаної територіальної громади закладів освіти, які перебувають у спільній ласності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району та знаходяться на території ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади.
Зобов'язати ОСОБА_1 районну раду, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, здійснити безоплатну передачу у власність ОСОБА_1 селищної об'єднаної територіальної громади ОСОБА_1 школу мистецтв, що знаходиться за адресою: вул. Українська, 36, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, та нерухоме майно:
- частину будівлі ритуальної контори, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівлю столярного цеху, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- склад сипучих матеріалів, який знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область;
- будівлю гаражів, яка знаходиться за адресою: вул. Магістральна, 68, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область.
Стягнути з ОСОБА_1 районної ради, код ЄДРПОУ 21766338, яка розташована за адресою: пров. Історичний, 1, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, на користь ОСОБА_1 селищної ради, код ЄДРПОУ 04335594, яка розташована за адресою: вул. Шкільна, 3, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область (р/р 35426203037947, МФО 804013 в ГУ ДКСУ у Луганській області), понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 1600 грн.
Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Новопсковський районний суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 16.03.2018.
Суддя: О.С. Стеценко