Ухвала від 16.03.2018 по справі 824/255/18-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 березня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/255/18-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (позивач) до Колінковецької сільської ради (відповдіач) про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 просить: 1) визнати протиправними дії Колінковецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області щодо відмови у прийнятті рішення за заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації для передачі у власність земельної ділянки площею 0,35 га, яка розташована в урочищі "Толока 2" с. Колінківці Хотинського району Чернівецької області: 2) скасувати рішення XIV сесії VII скликання Колінковецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області за №153/ХІV/17 від 14.03.2017 року; 3) зобов'язати Колінковецьку сільську раду Хотинського району Чернівецької області розглянути на пленарному засіданні з прийняттям рішення заяву про надання ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 0,35 га, яка розташована в урочищі "Толока 2" с. Колінківці Хотинського району Чернівецької області та надання дозволу на виготовлення технічної документації стосовно відведення вказаної земельної ділянки.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Згідно з ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Проте, всупереч вказаним нормам, позивач додав до позовної заяви не засвідчені належним чином копії письмових доказів.

Крім того, відповідно ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено, що позивач просить скасувати рішення XIV сесії VII скликання Колінковецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області за №153/ХІV/17 від 04.03.2017 року, при цьому позивач звернувся до суду з даним позовом 14.03.2018 року, що перевищує шестимісячний строк встановлений ч. 2 ст. 122 КАС України.

Позивач в позовній заяві зазначив, що 07.12.2017 року Хотинським районним судом Чернівецької області залишено його адміністративний позов без розгляду, у зв'язку з чим строк встановлений ч. 2 ст. 122 КАС України ним не пропущений. Проте, позивачем не подано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та жодним чином не обґрунтовано, яким чином залишення 07.12.2017 року Хотинським районним судом Чернівецької області адміністративного позову без розгляду, відносяться до поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 161 КАС України. З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк.

У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати до суду:

- оригінали або засвідчені належним чином копії письмових доказів доданих до позовної заяви;

- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.

На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.

3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Суддя В.О. Григораш