Ухвала від 16.03.2018 по справі 823/1182/18

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження в адміністративній справі

16 березня 2018 року справа № 823/1182/18

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (20300, АДРЕСА_1, далі - ОСОБА_1, позивач) подав позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, далі - ГУПФУ в Черкаській області, відповідач), в якому просить:

- визнати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням вимог частини 3 статті 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” неправомірною;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України № 900 від 23.12. 2015, статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” і № 947 від 18.11.2015 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268”, з 01 січня 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугою років, призначену за нормами Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції розмір грошового забезпечення поліцейських збільшився по відношенню до грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і, на думку позивача, така зміна надає йому право на перерахунок пенсії.

05 лютого 2018 року позивач звернувся із заявою до ГУПФУ в Черкаській області про перерахунок пенсії згідно Закону України “Про Національну поліцію” № 900 та Постанови Кабінету Міністрів України № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, яка розглянута відповідачем відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та 19.02.2018 року за вих. № 540/3-10 позивач отримав письмову відповідь про неможливість проведення перерахунку пенсії через відсутність додаткових коштів з Державного бюджету України.

Позивач, наголошує, що посилання відповідача на відсутність бюджетного фінансування на здійснення перерахунку пенсії, як на причину невиконання покладених на нього зобов'язань не можуть бути прийняті до уваги, оскільки реалізація права позивача, що пов'язана із здійсненням перерахунку пенсії, який базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах законодавства.

ОСОБА_1, вважає, що з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” виникли підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачеві, а тому відмова відповідача є незаконною, такою, що порушує законні права та інтереси позивача.

Також, позивач зазначив, що згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, якою встановлене грошове забезпечення поліцейських, що є значно більшим від грошового забезпечення, з якого нарахована пенсія.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” № 900-VIII від 23 грудня 2015 року статтю 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” доповнено новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”. Закон № 900-VIII від 23 грудня 2015 року набрав чинності 01.01.2016, тобто з цієї дати позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до порядку визначеному в постановах Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” і № 947 від 18 листопада 2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268”.

Цими постановами встановлені високі розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Насамкінець ОСОБА_1 зазначив, що в розумінні вищевказаних вимог нормативно-правових актів позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року.

Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно з частиною 2 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 256, 257, 261-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Здійснити розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Встановити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяОСОБА_2