Справа № 822/501/18
16 березня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій в якому просить суд:
1. визнати протиправним та скасувати рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, оформлене протоколом №4 від 04.05.2017, яким документи ОСОБА_1 щодо надання статусу учасника бойових дій направлено на доопрацювання.
2. Зобов'язати комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій повторно розглянути питання щодо надання ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій.
3. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 16 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
4. Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду, оскільки про прийняте рішення йому стало відомо в січні 2018.
Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем вимог ст. ст. 5, 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Ухвалою від 28.02.2018 Хмельницьким окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі.
Від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 14.03.2018 надійшов відзив на адміністративний позов з доданими до нього документами, що свідчать про пропущення позивачем строку звернення до суду.
Відповідно до частини 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно з ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У пункті 1 прохальної частини адміністративного позову позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, оформлене протоколом №4 від 04.05.2017, яким документи ОСОБА_1 щодо надання статусу учасника бойових дій направлено на доопрацювання.
До матеріалів відзиву представником ІНФОРМАЦІЯ_1 додано докази, з яких вбачається, що оригінал повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що документи ОСОБА_1 , Комісією Хмельницького обласного військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Збройних Силах України повернені без реалізації, отримані представником позивача за довіреністю НМА 673613 від 05.04.2017 ОСОБА_2 - 24.07.2017.
Представником позивача Цвігун Т.С., адміністративний позов здано до відділення поштового зв'язку 30.01.2018, що підтверджується відбитком печатки, тобто з пропущенням шестимісячного строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ст. 166 КАС України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст. 167 КАС України.
Суд встановив, що у пункті 4 прохальної частини адміністративного позову позивач просив поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду, оскільки про прийняте рішення йому стало відомо в січні 2018. Жодного обгрунтування, чому позивач не ознайомлений з оскаржуваним рішенням, яке отримав його повноважний представник 24.07.2017, матеріали справи не містять.
Однак, заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності підстав його пропуску та доказів на підтвердження цього позивачем не додано.
Таким чином, позивачу необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду, оформлену відповідну до вимог ст.ст. 161, 167 КАС України.
Керуючись частиною 13 статті 171, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.О. Михайлов