16 березня 2018 р. м. ХерсонСправа № 664/569/17
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Дубровної В.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Олешківської міської ради Олешківського району Херсонської області, Виконавчого комітету Олешківської міської ради Олешківського району Херсонської області, Олешківського міського голови Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 про визнання протиправними рішень та визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
20.03.2017 р. ОСОБА_3 звернувся до Цюрупинського районного суду Херсонської області з позовом до Олешківської міської ради Херсонської області, Виконавчого комітету Олешківської міської ради Херсонської області, Олешківського міського голови ОСОБА_2, в якому просив:
- визнати нечинними організовані та проведені 21.05.2012 року Виконавчим комітетом Цюрупинської міської ради та Цюрупинською міською радою Херсонської області громадські слухання щодо обговорення Детального плану території на розміщення сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, площадкою для тимчасового складування відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м. Цюрупинська та проекту рішення міської ради про затвердження Детального плану території на розміщення сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, площадкою для тимчасового складування відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м. Цюрупинська.
- визнати неправомірною бездіяльність Олешківського міського голови Херсонської області ОСОБА_2, яка полягає в ухиленні від організації та проведенні громадських слухань для обговорення достовірних проектів містобудівної документації з будівництва сміттєпереробного заводу в районі колишніх очисних споруд ХЦПЗ м. Олешки з прогнозованими екологічними наслідками для мешканців навколишніх населених пунктів з врахуванням проектної потужності нового сміттєпереробного заводу у 100 тон твердих побутових відходів на рік та зауважень до проекту, викладених у Обов'язковому додатку на 8 аркушах до Експертного звіту щодо виявлення помилок і недотримання нормативних вимог у проектній документації від 21 травня 2013 року, складеного дочірнім підприємством "Укрдержбудекспертиза" державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи".
Ухвалою судді Цюрупинського районного суду Херсонської області Бойко В.П. від 23.06.2017 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою Цюрупинського районного суду Херсонської області від 05.02.2018 р. адміністративну справу № 664/569/17 передано на розгляд до Херсонського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Протоколом автоматизованого розподілу справи між суддями від 26.02.2018 р. справу передано на розгляд судді Дубровній В.А.
Ухвалою судді Дубровної В.А. від 05.03.2018 року позовну заяву залишено без руху на підставі ч.13 ст. 171 КАС України та надано час для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали.
12.03.2018 року позивачем до суду надано заяву, якою усунуто недоліки позовної заяви.
Крім того, 12.03.2018 року позивачем надано заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої предметом розгляду даної справи є наступні вимоги:
1. Визнати протиправними спільні рішення Виконавчого комітету Цюрупинської міської ради та Цюрупинської міської ради Цюрупинського району Херсонської області, зазначені у Протоколі громадських слухань від 21.05.2012 року щодо:
- погодження Детального плану території на розміщення сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, площадкою для тимчасового складування відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м. Цюрупинська;
- погодження проекту рішення сесії Цюрупинської міської ради "Про затвердження Детального плану території на розміщення сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, площадкою для тимчасового складування відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м. Цюрупинська;
- відсутності зауважень, пропозицій, доповнень до проекту Детального плану території на розміщення сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, площадкою для тимчасового складування відходів на земельній ділянці в районі очисних споруд м. Цюрупинська з моменту повідомлення про проведення громадських слухань та розміщення проекту рішення на сторінках газети "Наше місто Цюрупинськ" та до часу проведення громадських слухань ( далі - Протокол громадських слухань від 21.05.2012 р.).
2.Визнати неправомірною бездіяльність Олешківського міського голови Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 щодо ухилення від організації та проведення громадських слухань для встановлення необхідності внесення змін до затвердженої містобудівної документації з будівництва сміттєпереробного заводу в районі колишніх очисних споруд ХЦПЗ м. Олешки з урахуванням прогнозованих екологічних наслідків для мешканців навколишніх житлових будинків м. Олешки з врахуванням проектної потужності нового сміттєпереробного заводу та зауважень до проекту, викладених у додатку до Експертного звіту щодо виявлення помилок і недотримання нормативних вимог у проектній документації від 21 травня 2013 року, складеного дочірнім підприємством "Укрдержбудекспертиза" державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи";
3.Зобов'язати Олешківського міського голову Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 ініціювати громадські слухання для встановлення необхідності внесення змін до затвердженої містобудівної документації з будівництва сміттєпереробного заводу в районі колишніх очисних споруд ХЦПЗ м. Олешки з урахуванням прогнозованих екологічних наслідків для мешканців навколишніх житлових будинків м. Олешки з врахуванням проектної потужності нового сміттєпереробного заводу та зауважень до проекту, викладених у додатку до Експертного звіту щодо виявлення помилок і недотримання нормативних вимог у проектній документації від 21 травня 2013 року, складеного дочірнім підприємством "Укрдержбудекспертиза" державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи".
Відповідно до частини 1 ст. 47 КАС України позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи, що заява позивача про уточнення позовних вимог відповідає вимогам статті 167 КАС України щодо форми та змісту, подана у строк відповідно до ч. 1 ст. 47 КАС України, тому суд вважає за можливе прийняти її до розгляду та вважати предметом розгляду даної справи позовні вимоги, викладені в в цій заяві.
Крім того, 15.12.2017 р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 3 жовтня 2017 року № 2147 - VІІІ, яким, зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції ( далі - КАС України, в редакції Закону України № 2147 - VІІІ).
Пунктом 10 розділу "Перехідні положення" КАС України, в редакції Закону України № 2147 - VІІІ, передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частинами 1, 2 ст. 257 КАС України (в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII) передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Особливості розгляду окремих категорій справ незначної складності, визначені статтею 263 цього Кодексу, а саме суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, перелік яких наведено у пунктах 1- 5 частини першої цієї статті.
Як встановлено судом, предметом розгляду у даній справі є вимога позивача до відповідачів про визнання протиправним Протоколу громадських слухань від 21.05.2012 р., визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Зазначені вимоги не входять до переліку справ, визначених пунктах 1- 5 частини першої ст. 263 КАС України.
Таким чином, відповідно до положень статей 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал. ( ч. 2 ст. 241 КАС України).
Керуючись ст. 47, 241, 257, 261 КАС України, суд -
ухвалив:
Прийняти до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (місце проживання 75101, Херсонська область, м. Олешки, вул. Квіткова, буд. 8, рнокпп НОМЕР_1) до Олешківської міської ради Олешківського району Херсонської області (місце знаходження 75100, Херсонська область, м. Олешки, вул. Гвардійська, 30, код ЄДРПОУ 04059941), Виконавчого комітету Олешківської міської ради Олешківського району Херсонської області (місце знаходження 75100 Херсонська область, м. Олешки, вул. Гвардійська, 30, код ЄДРПОУ 37929985), Олешківського міського голови Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 (місце знаходження 75100 Херсонська область, м. Олешки, вул. Гвардійська, 30) про
- визнання протиправним спільні рішення Виконавчого комітету Цюрупинської міської ради та Цюрупинської міської ради Цюрупинського району Херсонської області, зазначені у Протоколі громадських слухань від 21.05.2012 р.
- визнання неправомірною бездіяльність Олешківського міського голови Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 щодо ухилення від організації та проведення громадських слухань для встановлення необхідності внесення змін до затвердженої містобудівної документації з будівництва сміттєпереробного заводу в районі колишніх очисних споруд ХЦПЗ м. Олешки з урахуванням прогнозованих екологічних наслідків для мешканців навколишніх житлових будинків м. Олешки з врахуванням проектної потужності нового сміттєпереробного заводу та зауважень до проекту, викладених у додатку до Експертного звіту щодо виявлення помилок і недотримання нормативних вимог у проектній документації від 21 травня 2013 року, складеного дочірнім підприємством "Укрдержбудекспертиза" державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи";
- зобов'язаня Олешківського міського голову Олешківського району Херсонської області ОСОБА_2 ініціювати громадські слухання для встановлення необхідності внесення змін до затвердженої містобудівної документації з будівництва сміттєпереробного заводу в районі колишніх очисних споруд ХЦПЗ м. Олешки з урахуванням прогнозованих екологічних наслідків для мешканців навколишніх житлових будинків м. Олешки з врахуванням проектної потужності нового сміттєпереробного заводу та зауважень до проекту, викладених у додатку до Експертного звіту щодо виявлення помилок і недотримання нормативних вимог у проектній документації від 21 травня 2013 року, складеного дочірнім підприємством "Укрдержбудекспертиза" державного підприємства "Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи".
Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 09 квітня 2018 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).
Викликати для участі в судовому засіданні учасників справи (їх представників).
Копію даної ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Надіслати відповідачам копію заяви позивача про уточнення позовних вимог.
Встановити відповідачам 15 (п'ятнадцятиденний) строк для подання відзиву на уточнені позовні вимоги з дня вручення цієї ухвали.
Відзив на уточнені позовні вимоги повинен відповідати вимогам ст. 161 КАС України.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, відповідач зобов'язаний одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Позивач має право протягом п'ятиденного строку з моменту отримання відзиву подати до суду відповідь на нього, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана відповідачам.
Відповідач має право протягом п'ятиденного строку з моменту отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана позивачу.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ks.court.gov.ua/sud2170/.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на неї включається до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя Дубровна В.А.