Справа № 161/3804/18
Провадження № 2/161/1785/18
про відмову у відкритті провадження у справі
16 березня 2018 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Філюк Т.М., вивчивши матеріали цивільного позову ОСОБА_1 до Волинської митниці Державної фіскальної служби України про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі,-
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Волинської митниці Державної фіскальної служби України про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Відповідно до ч.2 ст..19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Як передбачено частиною першою статті 4 КАС України, у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи; адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Як вбачається із тексту позовної заяви та доданих до неї матеріалів позивач працював на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС. Відповідач у спірних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень у розумінні пункту 7 частини першої статті 4 КАС України, оскільки здійснює публічно-владні управлінські функцій, спір між сторонами виник з приводу звільнення з публічної служби. Отже, даний позов є публічно-правовим спором в розумінні пункту 2 частини першої статті 4 КАС України та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст.186 ЦПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви.
На підставі вище викладеного, приходжу до висновку, що вимоги позивача не підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, у зв'язку з чим, у відкритті провадження слід відмовити та роз'яснити позивачу право на звернення з адміністративним позовом до Волинського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 19,186 ЦПК України, ст.ст. 4, 19 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці Державної фіскальної служби України про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі.
Роз'яснити позивачу право на звернення з адміністративним позовом до Волинського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду Т.М. Філюк