28 лютого 2018 року м. Одеса Справа № 815/6460/17
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А.,
за участі: секретаря Дубіневич М.Г., представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Головного управління ДСНС в Одеській області до Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області, у вигляді повного зупинення роботи Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області, яка розташована за адресою: 66343, Одеська обл., Подільський район, село Глибочок, вул. Миру, будинок 29, шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, території, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, вказаних в акті перевірки №130 від 20.11.2017 року,
Позовні вимоги мотивовані тим, що у період 16.11.2017 року по 20.11.2017 року, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Розпорядження КМ України від 20.09.2017 №643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», наказу ГУ ДСНС України в Одеській області №387 від І28.09.2017 «Про здійснення позапланової перевірки» на підставі Посвідчення на проведення перевірки від 31.10.2017 №156 головним інспектором Подільського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_2 та провідним фахівцем Лиманського РС ГУ ДСНС України в Одеській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_3 у присутності директора Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області (далі - Глибочанський НВК) ОСОБА_1 здійснено позапланову перевірку Глибочанського НВК, яка розташована за адресою: 66343, Одеська область, Подільський район, село Глибочок, вул.. Миру, 29 під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт №130 від 20.11.2017 року. Актом №130 встановлено 24 порушення вимог Кодексу цивільного захисту України №5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за №252/26697 (далі - ППБУ) та інших чинних нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки. Порушення визначені в пунктах 1-4, 6-7, 9-10, 14-18, 23 та 24 Акту №130 є такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятуванню людей. Подальша робота/проведення занять у Глибочанському НВК, який розташований за адресою: 66343, Одеська область, Подільський район, село Глибочок, вул.. Миру, 29 з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людей, а тому позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Ухвалою суду від 14 грудня 2017 року відкрито провадження по справі.
Ухвалою суду від 29.01.2018 року розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін та призначити судове засідання для розгляду справи по суті на “28” лютого 2018 року о “11” годин “00” хвилин у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №18.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте надав до суду клопотання в якому просив справу розглянути без його участі.
Представник відповідача в судове з'явився та просив відмовити в задоволенні позову.
Вислухавши пояснення представника відповідача, з'ясувавши обставини справи та дослідивши наявні у справі докази, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Згідно підпункту 57 пункту 4 Указу Президента України №20/2013 від 16.01.2013 «Про деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.
Відповідно до положення про Головне Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (далі - ГУ ДСНС України в Одеській області) затвердженого наказом ДСНС України № 507 від 21.09.2017 ГУ ДСНС України в Одеській області, на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Частиною 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України (далі - Кодекс), визначено, що забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.
В частині 1 ст. 66 Кодексу зазначено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Пунктом 12 ч.1 ст. 67 Кодексу встановлено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, наділений повноваженнями подавати звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємстві окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Частиною 1 ст. 68 Кодексу встановлено, що посадові особи Центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом;
Частиною 2 ст. 68 Кодексу встановлено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом;
Згідно п. 1 ч. 1 ст.70 Кодексу підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
Виключно за рішенням адміністративного суду здійснюється - повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг (частина 2 ст. 70 КАС України).
Згідно ч.5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017р. №643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» визначено: «Погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ щодо проведення Державною службою з надзвичайних ситуацій у жовтні - грудні 2017 р. позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров'я із стаціонарним лікуванням, будинках для людей похилого віку та інвалідів, закладах відпочинку та оздоровлення державної та комунальної форми власності, а також приватної форми власності - у разі письмового звернення суб'єктів господарювання.
Обласним та Київській міській державним адміністраціям: за участю органів місцевого самоврядування сприяти проведенню перевірок; разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій забезпечити проведення роз'яснювальної роботи щодо дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки».
Відповідачем є навчальний заклад Глибочанський НВК який за своєю діяльністю належить до об'єктів з високим ступенем ризику, згідно критеріїв наведених у постанові КМ України від 29.02.2012 №306, із змінами, внесеними постановою КМ України № 361 від 04.06.2015.
У період 16.11.2017 року по 20.11.2017 року, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Розпорядження КМ України від 20.09.2017 №643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», наказу ГУ ДСНС України в Одеській області №387 від І28.09.2017 «Про здійснення позапланової перевірки» на підставі Посвідчення на проведення перевірки від 31.10.2017 №156 головним інспектором Подільського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_2 та провідним фахівцем Лиманського РС ГУ ДСНС України в Одеській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_3 у присутності директора Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області (далі - Глибочанський НВК) ОСОБА_1 здійснено позапланову перевірку Глибочанського НВК, яка розташована за адресою: 66343, Одеська область, Подільський район, село Глибочок, вул.. Миру, 29 під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт №130 від 20.11.2017 року.
Актом №130 встановлено 24 порушення вимог Кодексу цивільного захисту України №5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за №252/26697 (далі - ППБУ) та інших чинних нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки.
Порушення визначені в пунктах 1-4, 6-7, 9-10, 14-18, 23 та 24 Акту №130 є такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятуванню людей, а саме:
- 1) не обладнано приміщення НВК системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (Розділ V, п. 1, п. 1.2 Правил);
- 2) не обладнано зовнішніми установками від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Енженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавко захисту будівель і споруд» (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403-VІ, Розділ ІV, п. 1, п.п. 1.21 ППБУ);
- 3) не оброблено дерев'яні конструкції будівлі вогнезахисним розчином з доведенням до нормованої межі вогнестійкості (ст.. 20, 55 Розділу ІІІ КЦЗУ №5403, п. 2, п.п. 2.5 ППБУ);
- 4) не виконано за допомогою опресування, зварювання. Появння або затискачів з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів (ст.. 20,55 КЦЗУ №5403, Розділ ІV, п. 1, п.п. 1.6 ППБУ);
- 5) не застраховано відповідно до вимог ЗУ «Про страхування» членів добровільних ДПД (ДПК), які підлягають обов'язковому особистому страхуванню (на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії) (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІІ, п. 12 НАПБ А.01.001-2014);
- 6) не пройдено спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) посадовими особами та особами робота яких пов'язана з підвищеною небезпекою (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІІ, п. 15 ППБУ);
- 7) не забезпечено територію необхідною кількістю води для цілей зовнішнього пожежогасіння у відповідності до ДБН В. 2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі і споруди» (ст. 20, 50 КЦЗУ №5403, Розділ V, п. 2, п. 2.1 ППБУ. ДБН В.2.5-74:2013);
- 8) не заборонено улаштування та експлуатація тимчасових електромереж в приміщеннях котельні (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІV, п. 1, п.п. 1.8 ППБУ);
- 9) не здійснено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до Правил експлуатації вогнегасників (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ V, п. 3, п.п. 3.17 ППБУ);
- 10) не забезпечено в повному обсязі працівників НВК засобами індивідуального захисту (ПКМУ №1200 від 19.08.2002 року.);
- 11) не забезпечено биркою розміром 3х5 см. з вказівкою номера протигаза, прізвища, ім'я та по батькові користувача засобу захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин (п. 4.3.6 ПТБ);
- 12) не організовано навчання працівників НВК правилам використання протигазами і респіраторами (ПКМУ №1200 від 19.08.2002 року);
- 13) не проведено ідентифікацію НВК з урахуванням усіх чинників небезпеки та уточнення рівня максимально можливої надзвичайної ситуації відповідно до чинних нормативно-правових актів (п. 3.1.1 Наказу від 15.08.2017 року №557, п. 20 Наказу від 23.02.2006 року №98, п. 7, 24 Наказу від 18.12.2000 року №338);
- 14) електрична проводка прокладена по горючим конструкціям даху будівлі корпусу №1 та не захищена негорючими теплоізоляційними матеріалами (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ IV, п. 1, п.п. 1.10 ППБУ);
- 15) не удокомплектовано пожежний щит засобами пожежогасіння, а саме: вогнегасники - 3 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2х2 м. - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ V, п. 3, п.п. 3.11 НАБП А.01.001-2014);
- 16) не доукомплектовано приміщення НВК первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ V п. 3.6 ППБУ);
- 17) не обладнано системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей приміщення НВК (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ V, п. 1, п.п. 1.2 ПБУ, додаток Б табл.. Б.1 ДБН В.2.5.-56:2014);
- 18) не встановлено світлові покажчики «ВИХІД» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення аварійного (евакуаційного) освітлення евакуаційні виходи з будівлі (ст.. 67 КЦЗУ №5403, Розділ ІІІ п. 2, п.п. 2.32 ППБУ);
- 19) не доопрацьовано плани (схеми) евакуації людей і матеріальних цінностей на випадок пожежі. Не проведено практичні тренування з відпрацюванням дій у разі пожежі (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІІ, п. 5 ППБУ);
- 20) не визначено для будівлі котельні категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони за «Правилами будови електроустановок» (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІІІ. П. 2, п.п. 2.9 ППБУ);
- 21) не розміщені переносні вогнегасники шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 метра від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ V, п. 3, п.п. 3.10 ППБУ);
- 22) експлуатація лампи розжарення зі знятими ковпаками (розсіювачами) в приміщенні котельні (ст.. 20, 55 КЦЗУ №5403, Розділ ІV. П. 1, п.п. 1.18 ППБУ);
- 23) експлуатуються підвішувальні світильники безпосередньо на струмопровідному проводі в приміщенні котельні (ст.. 20, 55 КЦЗУ, Розділ IV, п. 1, п.п. 1.18 ППБУ);
- 24) не пройшли навчання у сфері цивільного захисту категорії працівників, які зобов'язанні вчитись (ПКМУ №819 від 23.10.2013 року, додаток №1).
Будь-яких скарг під час проведення позапланового заходу, чи заперечень на Акт №130, який врученого директору Глибочанського НВК ОСОБА_1 20.11.2017 не надходило.
На підставі акту перевірки винесений припис №128 від 20.11.2017 року, в якому визначенні вказані порушення та строк їх виконання, проте вказані порушення у строк усунуті не були, а також припис оскаржений не був, зокрема доказів зворотного суду не надано.
Подальша робота/проведення занять у Глибочанському НВК, який розташований за адресою: 66343, Одеська область, Подільський район, село Глибочок, вул.. Миру, 29 з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людей.
Не усунення виявлених перевіркою порушень несе ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров'ю людей, оскільки впливає:
на забезпечення безпеки роботи школи, безпеки його учнів, викладачів, співробітників та обслуговуючого персоналу у відповідності з вимогами протипожежних норм, техногенної безпеки та цивільного захисту;
- на своєчасність виявлення надзвичайної ситуації, пожежі;
- на ліквідацію пожежі, надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків;
- на евакуацію людей та їх захисту від наслідків пожежі, надзвичайної ситуації;
- на забезпечення всіх осіб, що знаходяться в будівлі індивідуальними засобами захисту органів дихання і шкіри, тощо.
При зберіганні таких умов для учнів та викладачів Глибочанського НВК існує реальна загроза втрати життя, отримання травм, або шкоди їх здоров'ю.
Та оскільки в даному випадку не усунення виявлених перевіркою порушень несе ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров'ю людей, суд вважає, що позивачем вірно обраний захист реагування саме щодо повного зупинення роботи НВК.
Суд зазначає, що зі змісту вищевказаних норм законодавства вбачається, що застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози життю та здоров'ю людей. Застосування таких заходів обумовлюється виключно наявністю підстав, передбачених статтею 70 Кодексу цивільного захисту України, зокрема, фактом недотримання вимог пожежної безпеки. Орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки, на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів (перевірок тощо), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємства.
Суд звертає увагу сторін на те, що застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень, є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
При цьому, поняття «загроза життю та/або здоров'ю людини» є оціночним поняттям, яке лежить у сфері захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна, функція контролю (нагляду) за чим, зокрема, покладена на позивача, посадові особи якого володіють спеціальними знаннями у цій сфері.
Враховуючи зазначене, а також порушення законодавства, які викладені в Акті перевірки, є підстави для повного зупинення роботи Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області, у вигляді повного зупинення роботи Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області, яка розташована за адресою: 66343, Одеська обл., Подільський район, село Глибочок, вул. Миру, будинок 29 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, вказаних в акті перевірки №130 від 20.11.2017 року, а щодо опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, території, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок), то суд вважає це не доцільним, так як застосування таких заходів призведе до ускладнення (або неможливості) в проведені робіт по усуненню виявлених порушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовна вимога обґрунтована, документально підтверджена, відповідає чинному законодавству, отже підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 242 - 246 КАС України, суд, -
Позов Головного управління ДСНС в Одеській області до Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області (66343, Одеська область, Подільський район, с. Глибочок, вул. Миру, 29), у вигляді повного зупинення роботи Глибочанського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Подільського району Одеської області, яка розташована за адресою: 66343, Одеська обл., Подільський район, село Глибочок, вул. Миру, будинок 29 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, вказаних в акті перевірки №130 від 20.11.2017 року.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішенням суду може бути оскаржено за правилами встановленими статями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Е.А.Іванов
.