Рішення від 14.03.2018 по справі 501/2764/17

Справа № 501/2764/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Стеценко О.О.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі - Позивач, або - ОСОБА_2А.) до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (далі - Відповідач, або ЧОУ ПФУ Одеської області) про визнання неправомірними дій Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні зарахування до страхового стажу періоду його роботи з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» (далі - ТОВ «Стройтехснаб») та проведенні відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу, відповідно до поданих ним заяв; зобов'язання Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу періоду його роботи з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року у ТОВ «Стройтехснаб» та провести відповідний перерахунок пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу, з дати призначення пенсії відповідно до поданих ним заяв.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що у жовтні 2015 року йому була призначена пенсія за віком. Відповідно до даних персоніфікованого обліку, в розрахунку пенсії не була врахована заробітна плата Позивача за період з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року включно, що призвело до заниження розміру пенсії. У вересні 2017 року Позивач звернувся через веб-портал до Пенсійного фонду із заявою про зарахування до страхового стажу період з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року включно та проведення відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшення страхового стажу та нарахованої в цей період заробітної плати, проте 10.10.2017 року Позивач отримав рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії (за вих. №6/ВЕБ-15475-Ф-С-17-005259) з посиланням на те, що страхувальник, ТОВ «Стройтехснаб» (код ЄДРПОУ 31377959), в якому Позивач працював з 22.08.2012 року по 12.01.2015 року, не сплачує страхові внески з серпня 2014 року до поточного часу, у зв'язку з чим Позивачу у перерахунку пенсії було відмовлено. Враховуючи викладені обставини, Позивач вважає, що відмова ЧОУ ПФУ Одеської області у перерахунку пенсії є такою, що порушує право Позивача на отримання пенсії в належному розмірі та є неправомірною, у зв'язку з чим Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

Позовна заява ОСОБА_1 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області надійшла до Іллічівського міського суду Одеської області 11.12.2017 року.

Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 13.12.2017 року було відкрито провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 09.01.2018 року адміністративну справу за №501/2764/17 направлено за предметною підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.

07.02.2018 року справа надійшла до Одеського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12.02.2018 року справу було прийнято до провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник Відповідача надав до суду письмовий відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 в повному обсязі з підстав, викладених в письмовому відзиві на позов (а.с. 34-36). Так, в письмовому відзиві на адміністративний позов представник Відповідача зазначив, що ОСОБА_1 просить суд зарахувати період роботи у ТОВ «Стройтехснаб» до страхового стажу. За період роботи Позивача у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року у зв'язку з несплатою підприємством ТОВ «Стройтехснаб» за Позивача єдиного внеску, обов'язкова сплата якого передбачена Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». При цьому представник Відповідача зазначає, що єдиний та страховий за своєю сутністю не є тотожними, а відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №406 від 04.07.2013 року функції щодо обліку платників єдиного внеску, їх зобов'язань, адміністрування та сплати єдиного внеску покладено на територіальні органи Державної фіскальної служби України Відповідач листами № 6790/08 від 27.10.2016 року, № 9186/07 від 29.09.2017 року інформував ТОВ «Стройтенхснаб» про неможливість зарахування до страхового стажу працівникам підприємства періоду роботи з вересня 2014 по 29.09.2017 року, необхідного для призначення (перерахунку) пенсії. Враховуючи викладене, на думку представника Відповідача, підстави для зарахування періоду роботи ОСОБА_1 у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року до страхового стажу відсутні, тому Відповідач просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 народився 17.10.1955 року, перебуває на обліку в Чорноморському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за віком з жовтня 2015 року. (а.с. 6)

Позивач, згідно Наказу №54, з 22.08.2012 року був прийнятий на роботу до ТОВ «Стройтехснаб» на посаду головного бухгалтера (а.с. 7).

12.01.2015 року згідно Наказу №5 Позивач був звільнений з посади головного бухгалтера ТОВ «Стройтехснаб» на підставі п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (а.с. 7).

Як вбачається з виписки індивідуальних відомостей про застраховану особу за формою ОК-5, станом на 28.11.2017 року, страхувальником - ТОВ «Стройтехснаб» (код ЄДРПОУ 31377959) не сплачувались страхові внески за період з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року (а.с. 10).

Як встановлено судом, та не заперечується сторонами по справі, 27.09.2017 року Позивач звернувся через веб-портал до Відповідача із заявою про зарахування до страхового стажу періоду його роботи у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року включно та проведення відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшення страхового стажу та нарахованої в цей період заробітної плати.

Листом №6/ВЕБ-15475-Ф-С-17-005259 від 10.10.2017 року Позивачу було повідомлено, що до його страхового стажу не зараховано період роботи у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року, у зв'язку з несплатою підприємством ТОВ «Стройтехснаб» єдиного внеску, обов'язкова сплата якого передбачена Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Відповідачем було зазначено, що листами № 6790/08 від 27.10.2016 року, № 9186/07 від 29.09.2017 року було проінформовано ТОВ «Стройтенхснаб» про неможливість зарахування до страхового стажу працівникам підприємства періоду роботи з вересня 2014 по 29.09.2017 року, необхідного для призначення (перерахунку) пенсії. Враховуючи вищевказане, Відповідачем було фактично відмовлено у зарахуванні до страхового стажу Позивача періоду роботи у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року та зазначено, що Позивач має право вирішити питання щодо визначення страхового стажу звернувшись до страхувальника - ТОВ «Стройтехснаб» або в судовому порядку (а.с. 8-9).

Вважаючи неправомірними дії ЧОУ ПФУ Одеської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні зарахування до страхового стажу періоду його роботи з 01.08.2014 року по 12.01.2015 року у ТОВ «Стройтехснаб» та проведенні відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу, Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи викладені в позовній заяві, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Положенням ч.1 ст. 9 Закону № 1058 передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Стаття 4 Закону № 1058 зазначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях, пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Статтею 41 Закону України № 1058 передбачено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум; 3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.

Частинами 1-3 статті 24 Закону № 1058 передбачено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Разом з тим суд зазначає, що статтею 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб;

Постановою Правління Пенсійного фонду України № 10-1 від 18.06.2014 року затверджене Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Положення) з метою забезпечення ведення єдиного обліку застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.

Згідно п. 1 розділу III Положення індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб надаються страхувальникам та/або застрахованій особі на паперових носіях за формою згідно з додатком 1 (форма ОК-5) або додатком 2 (форма ОК-7) до цього Положення.

Суд критично сприймає посилання Відповідача на ті обставини, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №406 від 04.07.2013 року функції щодо обліку платників єдиного внеску, їх зобов'язань, адміністрування та сплати єдиного внеску покладено на територіальні органи Державної фіскальної служби України, адже предметом спору по справі є зарахування до страхового стажу періоду роботи Позивача у ТОВ «Стройтехснаб» з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року. При цьому суд зазначає, що обчислення страхового стажу за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відноситься до компетенції саме Позивача згідно вимог Закону № 1058.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року (далі Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до п. 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників

Згідно п. 2.2, 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 від 29.07.1993 року до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди. Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

З трудової книжки Позивача БТ-I № 1409881 вбачається, що останній з 22.08.2012 року був прийнятий на роботу до ТОВ «Стройтехснаб» на посаду головного бухгалтера, а з 12.01.2015 року був звільнений з посади головного бухгалтера ТОВ «Стройтехснаб» на підставі п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

Суд зазначає, що за приписами ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Частиною 1 ст. 20 Закону № 1058 передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Відповідно до ч.5, ч.6 ст. 20 Закону № 1058 страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч.10 ст. 20 Закону № 1058, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Таким чином суд дійшов висновку, що Позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством - страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, зокрема єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а отже наявність заборгованості підприємства по страхових внесках не може бути підставою для незарахування до страхового та пільгового стажу при перерахунку пенсії Позивача періодів його роботи, підтверджених даними трудової книжки та системи персоніфікованого обліку.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання неправомірними дій Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні зарахування до страхового стажу періоду його роботи з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» та проведенні відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу; зобов'язання Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу період його роботи у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року та провести відповідний перерахунок пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу, з дати призначення ОСОБА_2 пенсії.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно платіжного доручення №Р24А334102150А01961 від 07.12.2018 року (а.с. 5), Позивачем було сплачено судовий збір в загальному розмірі 640,00 грн.

З урахуванням задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку про стягнення з Відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь Позивача витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 гривень.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 9, 72, 77, 139, 241-243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (67832, АДРЕСА_1) до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, б. 8-а, код ЄДРПОУ 40386094) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_2 у здійсненні зарахування до страхового стажу періоду його роботи з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» та проведенні відповідного перерахунку пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу.

Зобов'язати Чорноморське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу період його роботи у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» з 01.09.2014 року по 12.01.2015 року та провести відповідний перерахунок пенсії з урахуванням збільшеного страхового стажу, з дати призначення ОСОБА_2 пенсії.

Стягнути з Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, б. 8-а, код ЄДРПОУ 40386094) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (67832, АДРЕСА_1) судовий збір у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в тридцятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Стеценко О.О.

.