Ухвала від 29.01.2018 по справі 759/16487/16-ц

пр. № 2/759/538/18

ун. № 759/16487/16-ц

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року Святошинський районний суд м. Києва в складі :

Головуючої судді - П'ятничук І.В.,

за участю секретарів - Винарчук М.А., Немировської А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за основним позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УНІКА», третя особа: Публічне акціонерне товариство «ВТБ БАНК» про стягнення страхового відшкодування, -

ВСТАНОВИВ:

30.11.2016 року, позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УНІКА» про стягнення страхового відшкодування. В подальшому, 19.04.2017 року до справи було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Публічне акціонерне товариство «ВТБ БАНК».

В судовому засіданні, 29.01.2018 року представником відповідача заявлено клопотання про призначення по справі судової транспортно-трасологічної експертизи. Призначення експертизи просив доручити Київському НДІ судових експертиз. Витрати з проведення експертизи просив покласти на відповідача та на час проведення експертизи - зупинити провадження у справі №759/16487/16-ц.

Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення клопотання про призначення по справі судової транспортно-трасологічної експертизи не заперечував.

За правилами ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Частиною 1 ст. 103 ЦПК України встановлено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Предметом позову є відшкодування зитків, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що виходячи із предмету спору та мотивувань правомірності позовних вимог, доцільним є встановлення порушених у заяві про призначення експертизи питань, а враховуючи, що такі питання потребують спеціальних знань, то суд призначає експертизу.

Відповідно до приписів п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи з метою зупинення перебігу процесуальних строків.

Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 353 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ :

Заяву представника відповідача про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у даній справі судову транспортно-трасологічну експертизу, проведення якої доручити експертній установі - Київському НДІ судових експертиз.

На вирішення експерту поставити наступне питання:

- Чи могли утворитися пошкодження в передній частині автомобіля Тойота Корола НОМЕР_1 за обставин, викладених водієм ОСОБА_3 у поясненнях, наданих до ПрАТ «СК «Уніка» 08.07.2016 року?

- Чи могли утворитися пошкодження в передній частині автомобіля Тойота Корола НОМЕР_1 під час перебування автомобіля Тойота Корола НОМЕР_1 в русі внаслідок наїзду на нерухому перешкоду або іншій транспортний засіб?

- Чи можливо утворення корозії та іржі на пошкоджених 08.06.2016 року ділянках автомобіля протягом короткого проміжку часу (одного дня) після утворення таких пошкоджень, що зафіксовано на фотографіях, зроблених 08.06.2016 року під час огляду автомобіля представником страхової компанії?

- Встановити вартість матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу Тойота Корола НОМЕР_1 внаслідок ДТП, що сталася 08.06.2016 року.

Проведення експертизи доручити Київському НДІ судових експертиз, що розташоване за адресою: м.Київ, вул.Смоленська 6.

Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача ПрАТ «СК «Уніка».

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

Для проведення експертизи направити матеріали цивільної справи № 759/16487/16-ц.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.В.П'ятничук

Попередній документ
72723890
Наступний документ
72723892
Інформація про рішення:
№ рішення: 72723891
№ справи: 759/16487/16-ц
Дата рішення: 29.01.2018
Дата публікації: 19.03.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів страхування