Справа № 555/278/18
Номер провадження 3/555/166/18
01 березня 2018 рокум.Березне
Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Собчук А.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли від ГУ ДФС у Рівненської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючу: ІНФОРМАЦІЯ_2, працююча головним бухгалтером ТОВ «Укленко»,-
- за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Про права, відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повідомлений,-
12 лютого 2018 року ГДРІ відділу перевірок платників основних галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_2 при перевірці ТзОВ «Укленко», був складений протокол про адміністративне правопорушення, щодо ОСОБА_1, згідно з яким було виявлено порушення нею, порядку ведення податкового обліку, а саме порушення Податкового кодексу України, чим скоїла адміністративне правопорушення передбачене частиною 1 статті 163-1 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та суду пояснила суду, що на рішення ГДРІ відділу перевірок платників основних галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Рівненській області, прийняті за результатами перевірки, які були підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення, поданні скарги у встановленому порядку, вказані рішення не набули законної сили і не є узгодженими та можуть бути скасовані вище стоящими органами державної податкової служби або судом, крім того подала письмові заперечення..
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд встановив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо недоведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Судом встановлено, що на рішення ГДРІ відділу перевірок платників основних галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Рівненській області, прийняті за результатами перевірки і які були підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення, поданні скарги у встановленому порядку, вказані рішення не набрали законної сили і не є узгодженими та можуть бути скасовані вищестоящими органами державної податкової служби або судом, що підтверджується матеріалами справи, письмовими запереченнями та поясненнями.
За наслідками розгляду скарги ТОВ «Укленко», Державна фіксальна служба Україн може скасувати податкові повідомлення-рішення, а відтак зникне підстава для притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб, в судовому засіданні ОСОБА_1 суду повідомила, що на момент розгляду справи, їхня скарга по суті не розглянута, рішення не прийнято.
За таких підстав, в судовому засіданні встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутня об'єктивна сторона правопорушення, що є обов'язковою складовою складу правопорушення, а відтак в діях останньої відсутній склад правопорушення.
Окрім того, практика Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" № 477-IV від 23.02.2006 р., є джерелом права, свідчить про те, що якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (Рішення Європейського Суду від 09.01.2007 р. у справі "Інтерсплав проти України"). Вказане узгоджується з конституційним принципом індивідуальності юридичної відповідальності.
Розглянувши відповідно до ст.. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності,
Враховуючи викладене, керуючись, ст.ст. 245, 247, 283, 284 КУпАП суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Березнівський районний суд.
Суддя Березнівського
районного суду ОСОБА_3