Ухвала від 12.03.2018 по справі 817/722/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 березня 2018 року м. Рівне №817/722/18

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Недашківська К.М., розглядаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Рівненської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження, та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Рівненської обласної державної адміністрації (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд скасувати розпорядження Рівненської обласної державної адміністрації № 376 від 17 липня 2015 року про надання дозволу Приватному акціонерному товариству «Шпанівагроцукор» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 10 га в оренду строком на 25 років для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, за рахунок земель запасу промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів на території Шпанівської сільської ради Рівненського району.

За результатами перевірки матеріалів позовної заяви в порядку статті 171 КАС України, суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.

Відповідно до пункту 9 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обгрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Позивач у позовній заяві вказав, що розпорядженням Рівненської обласної державної адміністрації № 376 від 17 липня 2015 року надано дозвіл Приватному акціонерному товариству «Шпанівагроцукор» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Тобто, оскаржене розпорядження породжує права й обов'язки тільки того суб'єкта, якому його адресовано, а саме - Приватного акціонерного товариства «Шпанівагроцукор».

При цьому, позивач не обгрунтував порушення оскаржуваним рішенням суб'єкта владних повноважень саме своїх прав, свобод та інтересів.

Відсутність у будь-кого прав чи обов'язків у зв'язку із прийняттям оскаржуваного рішення не породжує для такої особи і права на захист, тобто права на звернення із адміністративним позовом.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі іменується - Закон України №3674-VI).

За приписами частини 1 статті 4 Закону України №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України №3674-VI передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Абзацом 1 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII установлено з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1762 грн. 00 коп. на одну особу.

Таким чином, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів сплати судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп.

Надана позивачем квитанція №49 від 21.02.2018 про сплату судового збору в розмірі 1408 грн. не може вважатися належним та допустимим доказом на підтвердження сплати судового збору за подання адміністративного позову ОСОБА_1 до Рівненської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження, оскільки відповідно до інформації з автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» (ДСС) дана квитанція була подана ОСОБА_1 при поданні позову до Рівненської обласної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про скасування розпорядження та зобов'язання вчинення певних дій у справі №817/691/18, яка перебувала у провадженні Рівненського окружного адміністративного суду. Відповідно до ухвали суду у даній справі у відкритті провадження відмовлено.

Крім того, згідно із пунктом 5 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

За приписами статті 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Адміністративний позов поданий позивачем до Рівненського окружного адміністративного суду 07.03.2018. Позивач у позовній заяві зазначив, що про спірне розпорядження №376 від 17.07.2015 він дізнався у січні 2018 року після отримання відповіді Рівненської обласної державної адміністрації від 27.12.2017.

Будь-яких інших доказів на підтвердження факту, коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, останній суду не надав.

Таким чином, зі змісту позовної заяви неможливо з'ясувати факт наявності чи відсутності пропуску строку звернення позивача до суду та обставин і причин такого пропуску. Крім того, позивачем не подавалася обгрунтована заява про поновлення пропущеного строку звернення до суду.

За приписами частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: доказів сплати суми судового збору у розмірі 704 грн. 80 коп. (оригінал платіжного документа) (перерахування коштів здійснюється за наступними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012714; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Рівненській області; код банку отримувача (МФО) 833017; рахунок отримувача: 31211206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд), або ж доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення чи відстрочення сплати судового збору; позовної заяви з обгрунтуванням порушення оскаржуваним рішенням прав, свобод та інтересів позивача; доказів на підтвердження факту, коли саме позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів; заяви про поновлення строку звернення до суду з обгрунтуванням причин пропуску та підстав для його поновлення.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної зави протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Копію даної ухвали надіслати ОСОБА_1.

Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Суддя Недашківська К.М.