Ухвала від 12.03.2018 по справі 823/1103/18

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження в адміністративній справі

12 березня 2018 року справа № 823/1103/18

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання протиправними та скасування пунктів рішення,

встановив:

ОСОБА_1 (20382, Черкаська область, Уманський район, с. Ладижинка, вул. Свободи, 23, далі - ОСОБА_1, позивач) подала позов до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області (20382, Черкаська область, Уманський район, с. Ладижинка, вул. Шкільна, 2, далі - Ладижинська сільська рада, відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати пункт 15 рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області (ЄДРПОУ 26261436) від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, зазначеного у витягу із рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області від 28 листопада 2017 № 26-8/VII, щодо тимчасової відмови в наданні земельної ділянки площею 0,30 га по вул. Свободи громадянці ОСОБА_1;

- визнати протиправним та скасувати пункт 14 рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області (ЄДРПОУ 26261436) від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, зазначеного в повному тексті рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, щодо надання дозволу громадянці ОСОБА_2 на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 7 років орієнтовною площею 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства по вул. Свободи в адміністративно-територіальних межах с. Ладижинка Уманського району Черкаської області та здійснити державну реєстрацію земельної ділянки згідно чинного законодавства України.

В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що позивач неодноразово зверталася з письмовими заявами до сільського голови села Ладижинка про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,0 га, яка належить ОСОБА_3 для передачі у власність вказаної земельної ділянки. Вказані заяви зареєстровані відповідачем.

Протягом жовтня 2017 року - лютого 2018 року позивач не отримувала відповіді на жодну із поданих заяв у зв'язку з чим звернулася до сільської ради за роз'ясненням. Позивачеві було надано витяг з рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області від 28.11.2017 № 26-8/VII, де пунктом 15 сільська рада вирішила тимчасово відмовити в наданні земельної ділянки площею 0,30 га по вул. Свободи гр. ОСОБА_1

21.02.2018 на сайті сільської ради позивач отримала повний текст рішення від 28.11.2017 № 26-8/VII, який свідчить, що заява позивача від 07.10.2017 на сесії не розглядалася, а в пункті 15 цього рішення відповідач вирішив надати дозвіл гр. ОСОБА_4 на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 7 років орієнтовною площею 0,1100 га для ведення особистого селянського господарства по вул. Визначна в адміністративно-територіальних межах с. Ладижинка Уманського району Черкаської області та здійснити державну реєстрацію земельної ділянки згідно чинного законодавства.

Позивач зазначає, що оскаржуване рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області від 28.11.2017 № 26-8/VII прийняте без будь якого обґрунтування, без врахування норм закону, яка забороняє передавати у власність та користування земельної ділянки без врахування всіх обставин, які мають значення при вирішенні заяви позивача.

Також, відповідач при винесенні оскаржуваного рішення не послалася на жодну підставу для відмови передбачену законодавством, що є порушенням вимог статті 19 Конституції України та статей 24-26, 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а тому вказане рішення є протиправним, та таким, що порушує законне право позивача на отримання земельної ділянки у користування.

Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 4 вказаної статті за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

Відповідно до частин 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Суддя враховує, що в позовній заяві позивач, серед іншого, просить визнати протиправним та скасувати пункт 14 рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області (ЄДРПОУ 26261436) від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, зазначеного в повному тексті рішення Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, щодо надання дозволу громадянці ОСОБА_2 на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 7 років орієнтовною площею 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства по вул. Свободи в адміністративно-територіальних межах с. Ладижинка Уманського району Черкаської області та здійснити державну реєстрацію земельної ділянки згідно чинного законодавства України.

Враховуючи те, що судове рішення в даній справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки ОСОБА_2, як особи, відносно якої відповідач прийняв оскаржуваний пункт рішення від 28 листопада 2017 року № 26-8/VII, суддя вважає за необхідне залучити вказану особу до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Згідно з частиною 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Відповідно до частини 11 статті 171 вказаного Кодексу якщо при відкритті провадження у справі було вирішено питання про залучення третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись статтями 49, 171, 173, 175, 179, 180, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2.

Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, про визнання протиправними та скасування пунктів рішення за правилами загального позовного провадження.

Зобов'язати позивача протягом двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі направити ОСОБА_2 копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення із зазначенням повної адреси третьої особи подати до Черкаського окружного адміністративного суду до початку підготовчого судового засідання.

Призначити підготовче судове засідання у справі на 03 квітня 2018 року о 12 год. 00 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.

Встановити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Встановити позивачеві трьохденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву, протягом якого може бути подана відповідь на відзив, що відповідає вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Встановити відповідачеві трьохденний строк з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого можуть бути подані заперечення на відповідь на відзив, що відповідають вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяОСОБА_5